auto do 3,5 tys zł

jaross123

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam zamiar kupic sobie 1 samochód moj budżet nie jest za wysoki max do 3,5 tys, dzis wpadła mi w oko ta meganka, wydaje mi sie jakos troche podejrzanie tania.... nie znam sie na samochodach ale dzis jade zobaczyc ten samochód, mogl by ktos dac jakies porady na co zwrócic uwage? :).Sam nie wiem czy do 3,5 tys kupie cos w "miare dobrego".


://olx.pl/oferta/renault-megane-2001-lift-CID5-IDgufpJ.html#aeed0de9c4
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Czy nie rdzewieje, jak silnik pracuje, nic nie rzęzi, trzeszczy, czy nic się tłucze jak jedzie.
Za 3,5k zł nie spodziewaj się rarytasów, ale na zdjęciach tak źle nie wygląda, zabierz ze sobie kogoś kto się zna na autach.
 

qlopek999

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Radomsko
A nie lepiej coś niemieckiego? NIe będzie tak rdzewiało przynajmniej. Może jakiś Golf albo Polo? Wiadomo to beda starsze roczniki niz Francuzy, ale są bardziej niezawodne.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Też bym w Niemca celował. Zdecydowanie Niemca. Większy wybór, ludzie też dbają o samochody, więc można kupić coś ze zrobionym rozrządem, hamulcami, itp itd.
 

Lord_Voldemort

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
25
Punkty reakcji
1
Kup Sobie Corse C tak z roku 2000-2005 w tej cenie może uda Ci się trafić. Miałęm autko i nic sie poważnego nie działo oprócz tego że trzeba było wymienić klocki, ale to normalne
 

Menua_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
W takim budżecie szukaj auta które jest po prostu sprawne, bo to liczy się najbardziej. Polecam Fiata Punto lub Seicento, tanie w naprawie i ekonomiczne jeżeli chodzi o spalanie.
 

radosnyadam

Zbanowany
Dołączył
26 Lipiec 2023
Posty
21
Punkty reakcji
2
czasy się zmieniły i za tę kwotę teraz nic już człowiek nie kupi, może rower
 

viper134

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2008
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Zakładam, że skoro budżet to 3.5tys to planujesz wydać na auto 1700-2000zł + naprawy i inne koszty.

Niepopularna opinia :) Weź nową Toyotę Aygo w leasingu konsumenckim, Wpłać 5k na start i wyjdzie ok. 13zł za dzień za nowe, sprawne i w pełni sprawdzone auto. Wpłaty też nie trzeba dokonywać, ale wtedy będzie zwyczajnie drożej w przypadku podstawowej wersji na 4 lata o około 200-300zł na to samo finansowo wyjdzie. Auto później wykup albo wymień. Bo przy tym budżecie w ostatecznym rozrachunku u mechanika miesięcznie zostawisz tyle samo znając samochody z tych widełek cenowych. Jeżeli przeraża Ciebie wizja dużych opłat w ASO choćby przeglądów to o ile dobrze pamiętam za dodatkowe około 160zł masz w cenie wszystkie przeglądy, klocki, opony czy co tam będzie potrzeba już w cenie.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
354
Punkty reakcji
48
Xd

Gość chciał auto za 3500 zł, a ten mu leasing proponuje. Ja zarabiam niecałą dwukrotność średniej krajowej i nie stać mnie na nowe auto w leasingu, a Ty go proponujesz facetowi, który ma do wydania 3500 zł 🤣

To teraz parę faktów:

1) post jest z 2016 roku i wówczas można było kupić samochód za 3500 zł, który nie wymagał wkładu finansowego i jeździłby długo. Sam w 2019\2020 sprzedałem Opla Astrę G za 3 tys. W stanie idealnym (mam kontakt z dziewczyną, która ją kupiła, auto jeździ do dziś, przez pierwsze 2 lata nie widziała mechanika poza wymianą oleju), sam kupiłem ją za 4 tys parę lat wcześniej, zrobiłem nią 60 tys km, byłem nią w Austrii, Niemczech, Włoszech, na Węgrzech, Słowacji, Czechach, Słowenii.

Głupie rady, że można za to było kupić auto-zabawkę można włożyć między bajki.

Dziś oczywiście mamy inną wartość pieniądza, ale za 5-6 tys można kupić samochód, który będzie jeździł i jeździł i umrzesz w nim z nudów, a on się nie rozpadnie.

Można celować w Astry H z nieco słabszymi silnikami benzynowymi bez turbo (tam się nie ma co psuć), można celować w fiaty Punto, można celować w golfy IV I zrobić tymi samochodami kupę kilometrów, nie wkładając w nie dużych pieniędzy.
 

Kamil1901

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2024
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wybór samochodu w cenie do 3,5 tys. złotych może być wyzwaniem, ale istnieją różne opcje, które można rozważyć, zwłaszcza jeśli jesteś gotowy na zakup starszego modelu lub samochodu używanego. Pamiętaj, że przy tak niskim budżecie istotne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed zakupem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Oto kilka propozycji samochodów w tej cenie:

  1. Fiat Seicento: To popularny i niedrogi samochód miejski, który często można znaleźć w atrakcyjnej cenie na rynku wtórnym. Jest to kompaktowe auto o niskich kosztach eksploatacji.
  2. Opel Corsa B: Starszy model Opela Corsa, który nadal może być godną uwagi opcją w tej cenie. Sprawdzone silniki i relatywnie niska cena części zamiennych sprawiają, że jest to popularny wybór wśród osób poszukujących taniego auta.
  3. Volkswagen Polo (starsze generacje): Starsze generacje Volkswagena Polo mogą być dostępne w budżecie do 3,5 tys. złotych. Są to solidne samochody, chociaż mogą wymagać pewnych nakładów na naprawy i konserwację.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
354
Punkty reakcji
48
Jestem w 100% przekonany, że powyższą wiadomość pisał chat GPT.

Czyżby administracja forum wpadła na nowy, genialny pomysł?
 
Do góry