Wakacje w krajach arabskich

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o tym całym zamieszaniu związanym z krajami arabskimi?
Nie sądzicie, że to bardziej polityczna gra, to całe ostrzeganie przed wyjazdami?
Że chodzi o kasę? Bo moim zdaniem w Europie jest teraz dużo bardziej niebezpiecznie.
Mylę się?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
Takie czasy, że nigdzie niczego nie możesz być pewien. Znajomi niedawno wrócili np. z Tunezji. Mówią, że bardzo udane, spokojne wakacje, cudowna pogoda i mili ludzie, a o ostrzeżeniach nikt tam w ogóle nie słyszał.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
No właśnie. Wczoraj Stambuł, ale tam dzieje się już jakis czas. Gorzej dla takich krajów jak Tunezja z tym, że jeden atak terrorystów sprawia, że nagle robi się wielkie zamieszanie wokół tego i ludzie nie chcą tam jeździć na wakacje. Tylko dlaczego np. nie sugeruje się unikania USA, gdzie w ataku terrorystów zginęło ponad 2 tysiące ludzi, a na ulicy w zasadzie każdy chodzi z bronią, nawet psychole mogą ją mieć. Gdzie jest zatem bezpieczniej?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Jeśli gdzieś nie ma strefy wojny, to spokojnie można jechać na wakacje. A ta cała propaganda jest bzdurna. A do Francji czy Belgii teraz można bezpiecznie wyjeżdżać? Przecież to tam działo się najwięcej złego, co nie?
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Dajesz dobre przykłady. Przed chwilą na FB był wpis dziewczyny, która na ciekawą ofertę do Egiptu zadała pytanie - a kto się teraz tam wybierze?
Propaganda działa. Bo tak naprawdę poza tym co się stało z tym samolotem z Rosjanami, to nic złego się nie działo. A gdzie było najgorzej? Do najpoważniejszych ataków zdecydowanie dochodziło w Europie, tylko wszystko jest w dalszym ciągu manipulowane tak, aby ludzie zostawiali swoje pieniądze na naszym kontynencie.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Jak ci tam odrąbią głowę, to jeszcze zatęsknisz za skandynawską melancholią.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
I to są właśnie przykłady totalnej propagandy ;-)
Każdy kto był w tym roku, a przynajmniej wszystkie osoby z jakimi rozmawiam w sieci potwierdzają, że w kurortach kompletnie nic się nie dzieje, a ludzie nie zapominają o atakach tylko dlatego, że przez nie jest o wiele mniej turystów. We wrześniu zrobimy Turcję i jestem spokojny o nasze wakacje, jak i całą rodzinę.
Inna sprawa - w innych krajach wakacje w takim samym standardzie to nawet dwa razy większa kasa.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja czytam i słucham opinii ludzi którzy właśnie też wrócili z Tunezji i są zachwycenia wakacjami. Miasta turystyczne są bezpieczne, mało ludzi, spokojnie :) W ogóle nie czuli się źle na ulicach. Dlatego ja np w tym roku wybieram się również do Tunezji.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
KarolowaOla napisał:
Miasta turystyczne są bezpieczne
Dopóki ktoś nie zacznie strzelać na plażach.

Teraz już nie ma "bezpiecznie". Może byś co najwyżej spokojnie, ale na ile to już trudno przewidzieć.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Może i coś w tym jest, ale nie można też wrzucać wszystkich krajów do jednego worka i tego co się tam dzieje. Tysiące ludzi wyjeżdża do Tunezji na wakacje czy innych krajów, wracają bezpiecznie :) I tej myśli się trzymam.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Moi znajomi byli w Tunezji i wrócili zachwyceni. Powiedzieli, że w kurortach jest totalny spokój i że nie ma co się negatywnie nakręcać. A zdjęcia rzeczywiście piękne przywieźli
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jak się człowiek nakręca, to w domu siedzi :D Tam jest cudownie, parząc na zdjęcia. Moi znajomi też tam jeżdżą często i polecają wszystkim. Jak widać, to tylko puste plotki mówiące, że tam może być niebezpiecznie. A tyle pięknych miejsc do zobaczenia. U mnie nr jeden to miejsce, gdzie kręcili Star Warsy :D
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Bałabym się poza Polskę ruszyć, a co dopiero do krajów arabskich. Doskonale zdaję sobie sprawę, że życie w strachu nie jest dobrym rozwiązaniem, ale po co pchać się w centrum konfliktów?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
W takim razie pozostaje mi życzyć, by i Wam szczęście dopisało i jeśli się wybieracie, to byście wrócili bezpiecznie :) Pozdrawiam
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Może i coś w tym jest, ale nie można też wrzucać wszystkich krajów do jednego worka i tego co się tam dzieje. Tysiące ludzi wyjeżdża do Tunezji na wakacje czy innych krajów, wracają bezpiecznie
Było się w północnej Afryce, Egipcie, Tunezji, ale to były czasy, kiedy za bramą nie było Kalifatu, teraz jakoś nas tam nie ciągnie. Jedną z opcji na te wakacje była jeszcze Turcja i powrót do Antalyi, przepiękny zakątek południowo-zachodniej Turcji, riwiera turecka jest wspaniała i napewno warto tam zajrzeć więcej niż raz. Niemniej, zdecydowaliśmy się na Hiszpanię, Costa Blanca, 7 dni, 3 osoby. Niestabilna sytuacja polityczna kraju nad Bosforem - która przecież przejawia się w wielu aspektach, począwszy od ataków terrorystycznych (nie tylko ze strony IS), poprzez niepokoje wynikające z fali migracyjnej a na rządowych zawirowaniach kończąc, czego z resztą byliśmy świadkami w ostatnich dniach - skłoniła nas do zrewidowania planów wakacyjnych na ten rok już wcześniej. Zwyczajnie nie da się wypocząć będąc ciągle w napięciu. Może jakbym sam podróżował, to jeszcze by jakoś uszło, ale nie mam zamiaru narażać na stres rodzinę. Jak się sytuacja nieco uspokoi, miejmy nadzieję, to z pewnością w przyszłości się tam jeszcze wpadnie, ale tak na dobrą sprawę Europa nie ustępuje swym pięknem krajom arabskim. Wypocząć można w Portugalii, w Chorwacji, we Włoszech, jeśli ktoś lubi wypoczywać za granicą w tym konkretnym klimacie rzecz jasna.
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
fiska napisał:
Moi znajomi byli w Tunezji i wrócili zachwyceni. Powiedzieli, że w kurortach jest totalny spokój i że nie ma co się negatywnie nakręcać. A zdjęcia rzeczywiście piękne przywieźli
Przecież to oczywiste, że wszędzie nie strzelają i nie robią zamachów. Terroryści raczej trzymają się z daleka od kurortów, ale czasami i tam się zapędzają jak np. rok temu gdzie zaatakowali kurort w Tunezji. Znajomy był w Egipcie rok temu i mówił, że było OK, ale czuł się trochę nieswojo jak przy drodze prowadzącej do hotelu stał patrol wojska, bo skoro stoją, to jakieś tam zagrożenie jest. Niemniej jednak kraje, które żyją z turystyki dbają o ludzi, którzy przyjeżdżają na wakacje, bo to ich podstawowe źródło dochodu. Jednak ja bym się raczej tam nie zapędzał.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja dopiero co wróciłam z mini wakacji z Hurghady. Dzieciak ma ferie więc postanowiliśmy już wcześniej zorganizować taką wycieczkę. Mój mąż znalazł tanią ofertę na suncenter,pl dla trzech osób all inclusive. Mały zadowolony jak nie wiem, ciągle się chwali kolegom i pokazuje im zdjęcia :) My akurat byliśmy w Regina Aquapark Beach Resort ****. Super hotel i fajne atrakcje dla dzieciaków
 
Do góry