Polscy żołnierze będą walczyć z ISIS.

W

wiki9969

Guest
Pojawiają się doniesienia o tym, że nasi żołnierze będą wspierać sojuszników w walce z Państwem Islamskim. Wszystko za sprawą porozumienia, które ma podpisać w najbliższym czasie nasz prezydent. Jeżeli dojdzie do podpisania to z Polski zostanie wysłanych 200 żołnierzy, którzy będą prowadzić działania rozpoznawcze. Czy wysłanie polskich żołnierzy na front będzie dobrym pomysłem? Nie wiem co Wy o tym myślicie, ale według mnie to nie jest miejsce dla Polaków. Walka militarna z ISIS może doprowadzić do dokonania zamachu na terenie naszego kraju w skutek którego śmierć poniosą niewinni.
 
M

MacaN

Guest
Wyślą też F-16.

To po prostu śmiech na sali, za tę decyzje powinni kogoś postawić przed sądem. Jak nam efa zestrzelą to dopiero będzie afera :D Rząd na taczkach zostanie wywieziony.
 
W

wiki9969

Guest
Aż tak źle to nie będzie. Nikt z taczkami do premier nie będzie się pchał. :D
 
M

MacaN

Guest
Wiesz... F-16 to w przypadku Polski jedna ze strategicznych broni, która ma być gotowa do użycia o każdej porze. Wysłanie tych samolotów na jakąś wojnę tysiące kilometrów od naszych granic, narażanie ich na to, ze oberwą rakietą to po prostu rzecz niedopuszczalna.

To poważne osłabienie Polskiego potencjału obronnego. Ponadto Polska armia wg doktryny jest armią defensywną, a nie ofensywną. Nie widze powodu, dla którego mielibyśmy ładować do islamistów z pocisków i samolotów za nasze podatki.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
Wyślą też F-16.

To po prostu śmiech na sali, za tę decyzje powinni kogoś postawić przed sądem. Jak nam efa zestrzelą to dopiero będzie afera :D Rząd na taczkach zostanie wywieziony.
Kto tę wywózkę przeprowadzi Ty czy też może KODowcy?
Twoja wypowiedź to właśnie jak ująłeś "śmiech na sali",
 

wedlinylutobrok

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2016
Posty
2
Punkty reakcji
1
Zgadzam się z autorem, totalne nieporozumienie jeśli nasi żołnierze polecą tam walczyć. Po pierwsze wykładamy ISIS jak na tacy pretekst do "zainteresowania" się naszym krajem, kolejna sprawa w imię czego nasi żołnierze mają tam jechać? USA zrobiło ten bajzel i samo powinno ponosić konsekwencje.
Pozdrawiam.
 
T

TomaszTomasz

Guest
U nas chyba tak? Mój pradziadek przeszedł cały szlak generała Andersa, aż pod Monte.... Kiedy nie pozwolono mu i jego towarzyszom wziąć udział w pochodzie zwycięstwa, załamał się i odleciał w swój świat... Wierzył że wróci do Polski, przeliczył się... w nagrodę dostał jakiś medal i konserwy kur... jego mać...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Lepiej nie bo nam coś wykręcą?


Przestańcie się w końcu wszystkiego bać .

Bez wnikania w szczegóły
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
MacaN napisał:
Możesz to rozwinąć?
chodziło mi o strach przed IS i ogólnie strach
Typu "bądźmy grzeczni to może nam nie przywalą"

A polityką ostatnio interesuję się nie bardzo
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Za te 4 samoloty będą u nas stacjonować 2 brygady amerykańskie wraz z rodzinami, coś za coś.
 
M

MacaN

Guest
marek70 napisał:
chodziło mi o strach przed IS i ogólnie strach Typu "bądźmy grzeczni to może nam nie przywalą" A polityką ostatnio interesuję się nie bardzo
Uhm... Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że my tam nikogo nie zastrzelimy pewnie? Zdajesz sobie sprawę z tego, że IS jest wspierane przez m.in. Turcję ?



Nasze F-16 nie wniosą nic w walce w porównaniu z armią choćby Arabii Saudyjskiej. One osiągną tylko jeden cel - w społeczności IS rozniesie się fama, że Polska idzie na wojnę i trzeba ja ukarać kilkoma bombami. Napisz mi, Marku - chcesz umierać za politykę, którą tak bardzo się nie interesujesz? Bo jeśli nie chcesz, to powinieneś być ostatnim człowiekiem popierającym wysłanie naszych chłopaków na bliski wschód.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
wiki9969 napisał:
Nie wiem co Wy o tym myślicie, ale według mnie to nie jest miejsce dla Polaków. Walka militarna z ISIS może doprowadzić do dokonania zamachu na terenie naszego kraju w skutek którego śmierć poniosą niewinni.
Krótkowzroczne myślenie bo celem ISIS jest zagarnięcie całej Europy. Jeśli NATO nic z tym nie zrobi to ten przeciwnik urośnie w taką siłę, że ratunkiem będzie tylko 3 wojna światowa.
To tylko kwestia czasu kiedy ISIS wejdzie w posiadanie broni biologicznej czy nuklearnej. Mają miliardy dolarów na to i wspierani są przez ogromny kapitał. To jest w tej chwili największe zagrożenie dla porządku na świecie.
Mało tego - działania ISIS potęgują destabilizacje w państwach ościennych a także Europie. Taka destabilizacja ekonomiczna może doprowadzić do rozlewu kolejnych wojen bo ludzie w obliczu głodu i nędzy zrobią wszystko.
Wystarczy spojrzeć na sytuację w Tunezji, gdzie po zamachach nikt tam na wakacje nie chce jechać. Odpływ kapitału spowodował, że ludzie odczuli to ogromnie na kieszeni. Obecnie się bardzo radykalizują. Chłopcy któzy dotychczas dostawali dolary za mycie samochodów turystom, teraz dostają dolary za wpieranie ISIS i bieganie z kałachem po pustyni.

Do tej pory jednak poza Rosją nikt nie podjął walki z ISIS.
To co robi w tej chwili USA i NATO to jest polityczna ściema.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
MacaN napisał:
F-16 mają BRONIĆ NASZYCH GRANIC!

Z naciskiem na " naszych ".
One właśnie tam mają jedyne miejsce do obrony, gdyby oponenci nie zauważyli to Polska może jeszcze nie ale reszta europy już jest oblegana.
W związku z tym należy tą wojnę wyeksportować tam skąd przyszła, i tyla.
 
Do góry