Na czym polega fenomen Kardashianek?

W

wiki9969

Guest
Tak, dobrze widzicie. Temat dotyczy amerykańskich celebrytek, które są znane z tego, że są znane. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym dlaczego ludzie tak je uwielbiają? Poważnie, jest cała masa wielbicieli Kardashianek, którzy śledzą każdy ich krok i są w stanie zrobić wiele, by się z nimi spotkać. Postanowiłam zapoznać się z tym całym uwielbieniem Kardashian i... im więcej o nich czytałam, tym bardziej zaczynam wątpić, że showbiznes dąży w odpowiednim kierunku. Widzicie, każdy z nas ma jakiegoś ulubionego artystę o którym piszą w kolorowych czasopismach, ale oni są znani ze swoich osiągnięć artystycznych. A Kardashian poza promocją kosmetyków, ubrań i samych siebie, niczego nie osiągnęły. A jednak zbijają spory majątek na zdjęciach, nic nie znaczących internetowych wpisach czy ogłupiających programach. Ostatnio nawet pojawił się pomysł nakręcenia filmu o dynastii Kardashian, a za zdjęcie dziecka bratowej Kardashianki, media są w stanie zapłacić milion dolarów. Może Wy mi wyjaśnicie o co w tym wszystkim chodzi? A może po prostu ja nie nadążam za tym całym światem? :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
parę pustych panienek postanowiło zrobić show, a reszta pustych widzów się przygląda

ale jak pisał Dołęga-Mostowicz nawet prostak Dyzma może zrobić karierę
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
wiki9969 napisał:
A Kardashian poza promocją kosmetyków, ubrań i samych siebie, niczego nie osiągnęły.
Podobnie te wszystkie szafiarki. Też nic takiego nie robią, reklamują tylko kosmetyki i ciuchy, chwalą się zakupami, a wszyscy je znają i oglądają.

Teraz wystarczy mieć kasę i pokazywać światu każdą minutę swojego życia, żeby być znanym i zarabiać na tym. Chociaż też tego nie rozumiem. Po co śledzić życie takich celebrytów, którzy właściwie nic konkretnego nie osiągnęli? Przecież oni wcale nie są ciekawymi, interesującymi czy inspirującymi postaciami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie po co ludzie to robią

czasem dlatego że nie potrafią wykrystalizować własnego stylu czy zdania i na siłę poszukują "autorytetu" do którego będą się upodabniać, naśladowac
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
W zasadzie im coś bardziej proste, kolorowe, krzykliwe i szokujące tym ma większe zainteresowanie. Po prostu brak mi słów. Za moich czasów, to się oglądało takie programy jak: Teleranek, 5-10-15, Sobótka, Sonda, Kwant, Rambit, Laboratorium, itd. itp. Kardashianki nie wymagają raczej zbyt dużego wysiłku intelektualnego. Wystarczy tylko patrzeć i łykać bezrefleksyjnie to, co jest pokazywane. Bo tak łatwiej. Przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Kiedyś widziałem ten program dosłownie przez parę minut i musiałem przełączyć kanał (a telewizję oglądam bardzo sporadycznie).

I tak właśnie, poprzez głupawe i puste programy, niszczy się na Świecie młodzież :(
 
K

kate2

Guest
Nasza Natalia Siwiec też z tego, co pamiętam miała swój program w którym obnażała się zewnętrznie i wewnętrznie ;) Choć do ,,fenomenu'' o jakim pisze Wiki zapewne Jej daleko. Zresztą ,,gwiazda'' ta chyba przestała już dawno świecić na firmamencie ...
Nie śledzę ploteczek na temat celebrytów i celebrytek (znamienny jest więc jak nazwa wskazuje kult samego siebie i wszystkiego, co z samym sobą związane) i nikim się specjalnie nie zachwycam. Ci, co z wypiekami na twarzy śledzą każdy ruch swoich ulubieńców mają pewnie sami nudne życie i nie potrafią dostrzec nic wartościowego ani w nim ani w sobie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to nie jest tak że wredne media niszczą dzieci, prawda jest bardziej skomplikowana. Media często wchodzą w swoją rolę bo dzieci są już wychowywane na puste istoty, jak w domu rodzinnym słyszą od małego że ważna jest tylko kasa i lans to czego się spodziewać. Dzieci często wynoszą dużo z domu. I może jest tak że to pusta matka bądź ojciec są pierwszymi nauczycielami tego pustogłowia. A potem jak rodzić się znudzi albo wkurzy dorastające dziecko to pojawia się nowy cel - pusty celebryta, działa nowość i dziecko już ma nowy "autorytet"
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ma dobrze postawionego ojca prawnika, "wyciekła" jej seks-taśma, jest żoną znanego rapera. Wszystko bardzo nośne i dostarcza mediom pożywki, więc nie dziwne że to wykorzystują. Poza tym Kardashianki dobrze rozumieją jak działa zachodni, agresywny szołbiznes z całym jego asortymentem, lansowaniem na instagramie, wychwytywaniu nowych trendów (duże tyłki). To cyniczna odmiana sprytu; wiedza jak wykorzystywać ludzką skłonność do kontrowersji.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Zgadzam się @Caleb a do tego dorzucę jeszcze trochę kasy ojczyma, która pomogła to wszystko nakręcić i pokazać gdzie trzeba. Większość społeczeństwa amerykańskiego nie jest zbyt lotna intelektualnie i taki show im odpowiada. A część z nich lubi podglądać bogaczy i ich życie i na tym się wzorować. Nie martw się @wiki9969 też nie do końca chwytam o co cała ta szopka. Kilka lasek, które bez operacji były by mniej niż przeciętnej urody, robią karierę nie bardzo wiadomo na jakiej podstawie. Są znane z tego, że są znane i dobrze wykorzystały ten fakt, żeby budować swoje dalsze życie i kariery.
 

barila

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
1
Co jak co, ale dziewczyny (jakie by nie były) sprzedają swój styl i to co robią podoba się innym ludziom. Ja staram się nie oceniam ale jak widzę, ile osób śledzi profile i ile lajków mają to zastanawiam się czy to ze mną coś nie tak
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Żyjemy w takich czasach, że gdyby jakaś telewizja miała puścić dwa programy:

- "Najpiękniejsze miejsca na świecie"
oraz
- "Gwiazdy pokazują cycki"

To ten pierwszy by się trzech dni na antenie nie utrzymał, bo wszyscy by się rzucili do oglądania tego drugiego. Niestety, poziom dzisiejszego, przeciętnego telewidza jest tak denny, że nawet słynne rzymskie zawołanie "Chleba i igrzysk!", dziś można by zastąpić okrzykiem "Cycków i pierdół!". Zakompleksione, małe osobniki oglądają tego typu programy, uważając, że jest to szczyt ich marzeń. Ludzie ślepo wierzą w to co serwuje im telewizja. Łykają każdą, nawet największą głupotę. Przez to coś, co jeszcze 10 lat było nie do pomyślenia, dziś staje się czymś naturalnym, powszechnym. Dlatego właśnie ludzie typu Kardashian, typu Witkowski, Jacyków inni zarabiają miliony. Dorabiają się na głupkach.
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Kurcze, nie znam babeczek. Chyba nie jestem wystarczająco "trendy" i na czasie :niepewny:
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Widzisz @DiabloPuszysta, i te babki i ci "artyści" mają swoich określonych odbiorców, do których trafiają. Mnie oba te fenomeny wprowadzają częściowo w osłupienie i nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i w autobusie musi płacić podwójny bilet za dwa miejsca
 
Do góry