Konkursy SMS, krzyżówki itp. Jaka jest szansa na wygraną?

W

wiki9969

Guest
Pewnie niejednokrotnie widzieliście nagrody prezentowane w konkursach telewizyjnych, krzyżówkach czy słyszeliście o nich w radiu. Pewnie wielu z Was zastanawiało się nad tym co by było gdyby to do Was uśmiechnęło się szczęście i i trafiłaby do Was taka nagroda? A może są wśród Was szczęściarze, którym udało się coś wygrać? ;) I właśnie ten ten temat chciałabym poruszyć.
Jakie według Was są szanse na zwycięstwo w takim konkursie? Czy branie udziału w tych zabawach ma sens?

Jeżeli o mnie chodzi, to rzadko biorę udział, bo z reguły wygrywają te same osoby, a zwykły Kowalski nie ma szans z nimi. Ale i do mnie kiedyś szczęście się uśmiechnęło, w radiu wygrałam kilka płytek. :D
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Szansa jest zapewne bardzo mała. Sam nie biorę w takich zabawach udziału, ale moja babcia wysyła co tydzień kilka zgłoszeń do takich krzyżówek z gazet. Kiedyś wygrała telewizor, innym razem jakieś pieniądze :D


Porównując jednak to ile wydała przez tyle lat na zgłoszenia, a to ile wygrała - wyszła na spory minus ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Wygrałam parę rzeczy w takich konkursach :) Bilet na koncert, bilety do kina, płytę z soundtrackiem itd. Jak byłam młodsza, to też czasami wygrywałam jakieś drobne rzeczy. Pamiętam, że raz dostałam taki fajny obrazek w ramce z Mulan :D
Czasami wysyłam smsy na konkurs w rmfie. Wiadomo, że szansa na wygraną jest mała, ale jak się nie próbuje, to się nie wygrywa :D
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Pincerka napisał:
moja mama wysłała mój rysunek na konkurs, o którym przeczytała w jednej z moich kolorowanek i udało mi się wygrać duże pudło książek i kolorowanek. :D
Ja też za dzieciaka wygrałem w takiej gazetce dla dzieci! Pamiętam, że byłem zajarany na jakąś fajną nagrodę za pierwsze miejsce. Niestety zdobyłem drugie i przysłali... mechaniczną maskotkę małpy :D
 
W

wiki9969

Guest
Czyli jakieś szanse są? :D Bo zastanawiam się czy nie zacząć się w to bawić? :D

Jendrula napisał:
moja mama wysłała mój rysunek na konkurs, o którym przeczytała w jednej z moich kolorowanek i udało mi się wygrać duże pudło książek i kolorowanek. :D
Ja też za dzieciaka wygrałem w takiej gazetce dla dzieci! Pamiętam, że byłem zajarany na jakąś fajną nagrodę za pierwsze miejsce. Niestety zdobyłem drugie i przysłali... mechaniczną maskotkę małpy :D
A ja wygrałam jedynie ścienny kalendarz. :cry:
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Ja osobiście nigdy nie grałam udziału w żadnym konkursie ,ale mojego znajomego ojciec wziął udział w konkursie telewizyjnym i wygrał tablet .Szanse jakieś tam są ale trzeba mieć naprawdę niezłego farta aby akurat do" nas" się uśmiechnęło bo takich osób biorących udział w tego typu konkursach jest bardzo dużo. :)
No i pewnie trzeba wybulić trochę kasy na smsy... he he zanim się wygra jeśli w ogóle do "nas" trafi wygrana.... :tongue:

Dużo razy korci mnie właśnie aby spróbować szczęścia w jakim konkursie a może akurat. :) wygram........
Chyba kiedyś w końcu się skuszę....
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
Z tego, co pamiętam, to w konkursach SMSowych dużą szanse mają tzw. "spółdzielnie" składające się z kilku lub kilkunastu osób, które dysponują pewnym kapitałem początkowym. Muszą co prawdą dużo się "nawysyłać", ale jeśli stawką jest dobre autko, to im się opłaca.

Osobiście, to bardzo dawno temu, na początku lat 90-tych wygrałem w konkursie radiowym bilety na koncert. Ostatnio zaś byłem laureatem dwóch konkursów organizowanych przez fora tematyczne. Wygrałem tam książki :)

Obecnie unikam jak ognia konkursy SMSowe. Raz na jakiś czas daję się skusić na "chybił trafił" w LOTTO. Oczywiście bez skutku :(
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Według mnie, to marne szanse, są na wygraną w tego typu rzeczach. Ja tam wierzę w to co mam w ręce. :) Dziś wygrałam Big Milka. :D
A tu patyczek na dowód:
 

susazka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mi się udało parę razy wygrać, ale może dlatego, że często gram. Najlepsze są strony z bazą konkursów, np. konkursidla.pl. Wtedy wystarczy wejść na jedną stronę i wybierać spośród wielu kategorii. Bierzesz udział tylko w tych, które Ci najbardziej odpowiadają bez specjalnego szukania :)
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
chica_o napisał:
Według mnie, to marne szanse, są na wygraną w tego typu rzeczach. Ja tam wierzę w to co mam w ręce. :) Dziś wygrałam Big Milka. :D
A tu patyczek na dowód:
Jeśli takie narody też się liczą to ja wygrałam dwa żubry. :D
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
W takich SMS to udało mi się jedynie płytę w radiu wygrać. Jednak kiedyś w konkursie Żywiec Zdrój zbierało się nakrętki i wysyłało wraz ze zgłoszeniem. I wygrałam zestaw 4 turystycznych kurtek dla całej rodziny :) A ostatnio w sklepie, w którym robię codzienne zakupy był konkurs na hasło reklamowe i wygrałam rower ;-) Także wierzę, że coś można wygrać, tylko trzeba próbować.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja nigdy nie brałem udziału. Uważam, że to strata pieniędzy, co za tym idzie, udział bierze tyle osób, że szansa na zwycięstwo jest znikoma.
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Kiedyś mi się włączył Janusz Biznesu, postanowiłem kupić krzyżówki, koperty, znaczki priorytetowe i wysłać licząc na szczęście. Kiedy już miałem gotowe hasło, zacząłem czytać jak je do redakcji dostarczyć, i odkryłem, że jedynie sms. Koło pięćdziesięciu złotych na koperty i cholernie drogie znaczki było zbędnym wydatkiem. :D

W sms nic nie wygrałem, ale za dzieciaka, kiedy jeszcze zbierałem gazety Bravo, to dość często wygrywałem płyty z filmami i muzyką.
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Nic nie wygrałem nigdy, mam takiego pecha :tongue: no dobra, może raz Big Milka.
 

smokbazyli

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Mnóstwo krzyżówek kiedyś rozwiazywałem ale nigdy nie wysyłalem. Z drugiej strony skoro i tak ktoś to kupuje dla rozrywki to już niewiele stoi na przeszkodzie żeby spróbować szczęścia, a nuż sie usmiechnie los
 
Do góry