Co się stało z Igorem S. z Wrocławia?

K

kate2

Guest
Dwudziestopięciolatek został zatrzymany przez policję na wrocławskim rynku w związku z oszustwem. Z relacji policji wynika, że ponieważ mężczyzna zachowywał się agresywnie został potraktowany paralizatorem. Zawieziony na komisariat kilka godzin później zmarł. Wstępna diagnoza stwierdziła niewydolność krążeniowo - oddechową. Jaka była prawdziwa przyczyna zgonu młodego mężczyzny? Sprawa w toku .

Czy tak wygląda człowiek zmarły w wyniku użycia paralizatora? Czy może policjanci nadużyli swoich praw i dopuścili się morderstwa?

13254062_1105227489535958_6693749861428006834_n.jpg


http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/wroclaw-tajemnicza-smierc-25-latka-na-komisariacie-winna-policja,644594.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dziwnym trafem nie ma filmu z komendy z kamery
 
M

MacaN

Guest
Policja to największa mafia w tym kraju. Kto może, to powinien ich trzymać za mordę, a jeśli nie ma się znajomych na odpowiednim szczeblu to należy zawsze odzywać się do gliniarzy z należytym szacunkiem, chyba że chce sie mieć twarz podobną do tego gościa.

W Wałbrzychu jest tzw. komisariat śmierci, gliniarze potrafią straszyć ludzi, że pracują na tym komisariacie ( oczywiście nie muszę chyba pisać z czego słynie ).
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak policja za czasów PO używała siły to był skandal, teraz rządzi PIS i co ? gdzie złotousty Pan Błaszczak

Policja musi działać wg jasnych reguł, i nie moze być wykorzystywana w polityce
 
K

kate2

Guest
A ja się zastanawiam dlaczego ten młody człowiek nie chciał się wylegitymować? Na filmiku widać, że broni się i krzyczy o pomoc ale co takiego robią Mu policjanci? Bo to trochę wygląda na histerię ...... Nie wyobrażam sobie, że jestem o coś podejrzana i wyrywam się, gdy policja chce przeprowadzić swoje czynności. Przecież od tego są.

Jednak wygląd tego mężczyzny wskazuje na przemoc. Nie wiadomo co działo się na komisariacie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, zatrzymanie to jedno ale pobyt na komisariacie to drugie
 
K

kate2

Guest
Obrażenia ciała należy sprawdzić pod kątem czasu ich powstania. Nagła śmierć mogła być skutkiem użycia paralizatora w połączeniu z dopalaczami lub ukrytą chorobą serca. Jest kilka hipotez. Jakoś trudno mi uwierzyć, że policjanci bestialsko potraktowali młodego mężczyznę. Po co mieliby to robić? By się narazić na utratę pracy i lincz? Prokuratura zbada sprawę pod kątem nadużycia kompetencji.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-05-16/prokuratura-bada-sprawe-tajemniczej-smierci-25-latka-w-komisariacie/
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
twarz wyglądała na pobitą, policja wczoraj twierdziła że może ktoś przed zatrzymaniem go pobił, tyle tylko że jest film z zatrzymania że twarz jest ok

trochę za dużo znaków zapytania
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Jakich badań dodatkowych co oni wymyślają żeby tylko przedłużyć czas to jest masakra i bezprawie a potem co wymyślą aby tylko śledztwo trwało jak najdłużej.....
To się w głowie nie mieści jakby to dotyczyło zwykłego obywatela to odrazy by została ustalona przyczyna śmierci !!!!!
(chodzi mi o to iż fakt ten dotyczy władz )
 
M

MacaN

Guest
Nie wierzę w to, że gościu zginął od paralizatora. To, że na komendzie leją ludzi jest rzeczą normalną i oczywistą. Najwyraźniej facet przegiął pałę, nie wiem... zaczął wyzywać gliniarzy, czy coś - dostał kilka razy pałką, poddusili go i przesadzili w pewnym momencie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
MacaN napisał:
Policja to największa mafia w tym kraju. Kto może, to powinien ich trzymać za mordę, a jeśli nie ma się znajomych na odpowiednim szczeblu to należy zawsze odzywać się do gliniarzy z należytym szacunkiem, chyba że chce sie mieć twarz podobną do tego gościa.

W Wałbrzychu jest tzw. komisariat śmierci, gliniarze potrafią straszyć ludzi, że pracują na tym komisariacie ( oczywiście nie muszę chyba pisać z czego słynie ).
To jest strasznie emocjonalne szafowanie. Duża część policji uczciwie pracuje na swoją reputację. Nie patrzmy na nią tylko poprzez te wypaczone jednostki, których rzecz jasna nie brakuje.
Osobiście dodam że różne głupoty się robiło i policja praktycznie nigdy nie dopieprzała mi się na siłę (straż miejska co innego). Zuuupełnie przypadkiem to tzw. patusy i margines społeczny ma z nią najwięcej problemu. Tu facet też ponoć był poszukiwany, miał kradziony telefon i ogólnie robił problemy. Nie wyświęcajmy jednej strony, bo nie lubimy drugiej.
 
M

MacaN

Guest
Caleb napisał:
Nie wyświęcajmy jednej strony, bo nie lubimy drugiej.
Ależ ja lubię policję. Stwierdzam fakt oczywisty - policja to mafia. Policja trzyma łapę na największych przemytach samochodów, narkotyków, itd. TO JEST MAFIA i zdania nie zmienię. Mało tego, jest to najlepiej wyposażona i zorganizowana mafia w Polsce.

Tak jak napisałem - lubię policję, mam znajomych policjantów, gościłem u siebie dziesiątki gliniarzy, zarówno zwykłych krawężników, jak i ludzi od zadań specjalnych. Ludzie jak ludzie, można z nimi pogadać o wszystkim. Jednak podczas kontaktu policjant - zatrzymany masz obowiązek wyrażać się jak należy, jeśli nie chcesz dostać pała po zębach. Patologia, jak doskonale zauważyłeś nie przywykła do spuszczania łba i dlatego gliniarze ich leją.
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
. Najwyraźniej facet przegiął pałę, nie wiem... zaczął wyzywać gliniarzy, czy coś - dostał kilka razy pałką, poddusili go i przesadzili w pewnym momencie.
Dlaczego zatem takimi metodami nie posługują się na przykład wobec podejrzanego w sprawie zaginięcia Ewy Tylman? Przecież zna prawdę.


Caleb napisał:
Tu facet też ponoć był poszukiwany, miał kradziony telefon i ogólnie robił problemy. Nie wyświęcajmy jednej strony, bo nie lubimy drugiej.
Dokładnie. Lepiej się powstrzymać z jednostronnym linczem bo nie wiadomo co się przyczyniło i co było powodem śmierci tego człowieka. Za dużo niedopowiedzeń i niejasności w tej sparwie.


PS. A gdy słuchałam ojca Igora S. miałam pzrez chwilę wrażenie jakby to była zupełnie obca dla Niego osoba. Mówił w sposób bez emocjonalny i informujący . Spodziewałam się raczej podobnej reakcji jak w przypadku ojca ewy Tylman, który nie szczędził łez i emocji. każdy jest inny, rozumiem to ale jakoś mnie tak poraziło w oczy.
 
M

MacaN

Guest
Zaraz zaraz - Ty chyba nie chcesz negować faktu, że policja na komisariacie leje ludzi, prawda, kate? Tej tezy się nie da obronić.
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
Zaraz zaraz - Ty chyba nie chcesz negować faktu, że policja na komisariacie leje ludzi, prawda, kate? Tej tezy się nie da obronić.
Nie mam takich obserwacji i doświadczeń by to zanegować czy potwierdzić. Nie wiem do jakiej granicy może się posunąć policjant w przypadku utrudniania sprawy i robienia z niego durnia. Jednak nie rozumiem dlaczego policjanci mieliby się posuwać do tak dotkliwej przemocy ...czyżby wierzyli, że takie potraktowanie człowieka pozostanie bez echa w publice? Cy moze sami stracili kontrolę i wpadli w amok ?
Na pewno nie twierdzę, że policja jest czysta.
 
M

MacaN

Guest
Bicie przez policję to bardzo częsta praktyka. Oczywiście zazwyczaj dotyczy to tzw. prawilniaków, oni są już jakby... wyszkoleni. Nie pójdą się poskarżyć na policję, bo raz, ze to ona ich pobiła, a dwa, że nie są tzw. " frajerami ". To dość złożony problem. Ponadto trzeba wiedzieć gdzie bić. Zawinięcie np. cegły w książke telefoniczna i przełożenie przez łeb nie zostawia siniaków. Lanie po kostkach pałą również, ale czasami na komendzie puszczają nerwy i wtedy przytrafiaja sie tragedie.

Zlanie zwykłego człowieka, tym bardziej z jakimis wpływami to samobójstwo dla policjanta.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
policja to władza nad innym człowiekiem, i dlatego tak bardzo trzeba z tym uważać

filmik z zatrzymania jest w tak wielu miejscach w internecie że łatwo znaleźć,

nawet gdyby to było zatrzymanie zabójcy to nie usprawiedliwia sposobu postępowania z zatrzymanym
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
ilmik z zatrzymania jest w tak wielu miejscach w internecie że łatwo znaleźć,
Sama jeden wstawiłam i wiem, ze takowe istnieją. Ale nigdzie nie widziałam takiego, który by pokazał twarz na tyle blisko by ocenić, że jest ona poturbowana lub nie co TY sugerujesz. Jeśli takim dysponujesz to proszę byś się nim podzielił.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widziałem taki film na polsacie, jak policjanci nieśli go to widać przez chwilę twarz
 
Do góry