Po aktualizacji sterowników pojawiły się komunikaty o błędach.

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Mam oryginalny system Windows 7 SP1, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 580 oraz DirectX 11.
Jak co jakiś czas pojawił się komunikat NVIDII o możliwości zainstalowania nowszej wersji sterowników karty graficznej (w tym przypadku do 365.19).
Potwierdziłem chęć aktualizacji. Wybrałem instalacje ekspresową. Wszystko przebiegło sprawnie, tzn. jak zazwyczaj z tą różnicą, że przed instalacją instalator zapytał mnie czy może uruchomić komputer ponownie.
Z tego co pamiętam wcześniej tak nie było. Możliwe jednak, że to nieistotny szczegół.

Po aktualizacji sterowników mam takie problemy (te widoczne na pierwszy rzut oka):

1. Podczas prób uruchomienia pierwszej lepszej gry wyskakują mi komunikaty:

"Nie znaleziono sterownika w DirectX 10 lub 11 ani urządzenia, które je obsługuje. Zainstaluj najnowszą wersję DirectX lub kartę graficzną obsługującą DirectX 10 lub 11."
"Nie znaleziono sterownika renderującego. Sprawdź czy direxcX jest prawidłowo zainstalowany i czy posiadasz najnowszą wersję sterowników."
Lub gra nie uruchamia się wcale.

2. Wygaszacz ekranu nie działa. Gdy już się uruchomi zamiast wygaszacza wyświetla się tekst:

"Nie można uruchomić wygaszacza ekranu, ponieważ wymaga on nowszej karty video lub jest niezgodny z akceleratorem Direct3D."

3. Pasek systemowy jest innego koloru niż zwykle.

Jestem prawie pewien, że powodem moich kłopotów jest aktualizacja sterowników karty graficznej.
Oczywiście przed aktualizacją sterowników karty graficznej wszystko działało prawidłowo.
Jak sobie poradzić z tym problemem i przywrócić funkcjonalność wyżej wymienionych elementów?
 

Szunaj85

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Empeg napisał:
Skoro jesteś pewien, to wróć do poprzedniej wersji. Uzupełnij wszystko i pobierz jakąś wcześniejszą: http://www.nvidia.com/download/find.aspx
Zrobiłem trochę inaczej, ale też skutecznie.
Odinstalowałem wszystko związane ze sterownikami grafiki, poczyściłem foldery i zainstalowałem ponownie wszystko od początku z tym, że podczas instalacji wybrałem w opcjach instalacji "Niestandardowa (Zaawansowana)".
Ten sam sterownik a teraz działa. Gdyby ktoś potrzebował poniżej link, a pod nim cały proces krok po kroku.
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788988-Instalacja-sterownik%C3%B3w-Nvidia
 
Do góry