Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Całowanie w rękę

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Piotrunio

Piotrunio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 09 maj 2016 - 11:12

Witam, podjąłem temat taki który coraz bardziej zanika niestety. Wiec coraz bardziej taką czynność wykonać dla mężczyzna na pewno dla mnie jest stresujące. Niech się wypowiadają mężczyźni jak i kobiety. Czy wedle kobiet taki gest powinien być jak najczęściej przez mężczyzn robiony, czy jednak dla kobiety też to jest zawstydzenie, czy inne nie miłe uczucie, szczególnie w miejscu publicznym. Wiec wedle was nie powinno to istnieć, czy odwrotnie??

• 0

#2 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 11:20

Moim zdaniem to archaizm. Wyskakiwanie z takim gestem jest dla mnie dyskomfortem, więc nawet nie próbuję tego robić. 

• 0

#3 Jendrula

Jendrula

Haps!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisano 09 maj 2016 - 11:38

Jak wyżej. Zwłaszcza jeśli ktoś nie wie jak należy to robić i ciągnie kobiecą rękę do ust jak kanapkę :D

Użytkownik Jendrula edytował ten post 09 maj 2016 - 11:38

• 2

#4 Piotrunio

Piotrunio

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 09 maj 2016 - 11:45

Jak mu się nie chce głowy schylić czy tułowia to nie ma co się dziwić.

• 0

#5 Delilaah

Delilaah

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 09 maj 2016 - 12:24

Witam, podjąłem temat taki który coraz bardziej zanika niestety. Wiec coraz bardziej taką czynność wykonać dla mężczyzna na pewno dla mnie jest stresujące. Niech się wypowiadają mężczyźni jak i kobiety. Czy wedle kobiet taki gest powinien być jak najczęściej przez mężczyzn robiony, czy jednak dla kobiety też to jest zawstydzenie, czy inne nie miłe uczucie, szczególnie w miejscu publicznym. Wiec wedle was nie powinno to istnieć, czy odwrotnie??

Przyłóż następnym razem trochę większą uwagę do interpunkcji i przed wstawieniem przeczytaj proszę tekst raz jeszcze, bo nie zrozumiałam przy pierwszym podejściu. ;-)

Dla mnie, jako kobiety jest to obrzydliwe, chyba, że zadbany, młody mężczyzna miałby mnie w rękę pocałować. Najczęściej robią to starsi mężczyźni i bardzo mnie to odpycha. Mamy takie, a nie inne czasy, że wszystko zanika. Wiele staropolskich zwyczajów zanikło, tak i powyższy odszedł do lamusa. A teraz odwrotne pytanie, gdybyś to Ty miał być całowany w dłoń, cieszyłbyś się? Obca osoba zostawia obślinioną rękę.. O mój Boże.

Po drugie, nie każda kobieta ma zadbane dłonie, wykremowane, albo chociaż umyte (nie oszukujmy się, pracuję w biurze i jak widzę kobitki po 40+, które nie myją często rąk, to aż odpycha). Chciałbyś pocałować taką dłoń? ;-)

Użytkownik Delilaah edytował ten post 09 maj 2016 - 12:26

• 0

#6 greggxx

greggxx

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisano 09 maj 2016 - 21:20

Na imprezach, dyskotekach raczej odradzam. Wyjdziesz na sztywniaka. A tak poza tym, zależy od kontekstu, sytuacji, na jakichś Retro Party możesz zaryzykować, w zasadzie to jednak należy unikać całowania w rękę jeśli się nie wie, co i jak. Trzeba to robić po prostu z klasą. W innym razie, będzie jak wyżej... brrrr... obśliniona ręka... :lol: A to z kolei nie ma nic wspólnego z dobrym wychowaniem.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Amber

Amber

zjadłabym coś..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisano 10 maj 2016 - 16:52

Byłam nieraz całowana po rączkach, bardzo krępujące to było. 

przez starszych panów lub wujków? Znam to. Dobrze, że ten zwyczaj zanika u młodszych pokoleń bo go nie lubię.

• 0

#8 Jendrula

Jendrula

Haps!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisano 10 maj 2016 - 17:53

Byłam nieraz całowana po rączkach, bardzo krępujące to było. 

przez starszych panów lub wujków? Znam to. Dobrze, że ten zwyczaj zanika u młodszych pokoleń bo go nie lubię.

Ale ja Cię mogę całować po rękach :zakochany:

• 0

#9 Bianka

Bianka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 434 postów

Napisano 10 maj 2016 - 22:27

Bądźmy szczerzy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kto całuje. Jak jest to jakiś przystojniak, elegancki, szarmancki, wie jak należy się z kobietą obchodzić, a na dodatek dżentelmen starej szkoły - niech całuje, nawet i w rękę, nie mam absolutnie nic przeciwko :wink:

• 0

#10 Marina75

Marina75

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 11:13

Nie lubię i nie chcę żeby mnie całowano w rękę. Jest to dla mnie niemiłe :/

• 0

#11 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 02 lipiec 2016 - 14:17

Jak już ktoś wcześniej zauważył. To zależy w jakiej sytuacji i w jakich relacjach jesteśmy z daną osobą. Mnie również krępuje i trochę brzydzi jak zupełnie obcy mężczyzna całuje w rękę. Natomiast coraz częściej spotykam się ze zwykłym podawaniem/uściśnięciem ręki. Co w niewielkiej, mieszanej płciowo grupie według mnie jest taktowne, bo nie czuję się pominięta.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2016 - 15:56

Natomiast coraz częściej spotykam się ze zwykłym podawaniem/uściśnięciem ręki.

Serio? Ja nigdy nie podaję ręki kobiecie. Oczywiście wyjątkiem jest uściśnięcie jej wyciągniętej dłoni, ale jeżeli nie jesteś w relacji szef - pracownica ( albo podobnej, opartej na hierarchii ), to jako kobieta powinnaś pierwsza wyciągnąć rękę w odpowiedzi na przywitanie werbalne. Mężczyźnie nie wypada tego zrobić. 

Użytkownik MacaN edytował ten post 03 lipiec 2016 - 15:56

• 0

#13 Pola_polita

Pola_polita

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 05:47

A co w tym takiego bardzo krępującego ?. Dla mnie to taki dżentelmeńskie ;-)

• 0

#14 Blanche

Blanche

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 16:07

Mam podobne zdanie jak wyżej, że zależy to od sytuacji. W takim momencie jak się z kimś witam, czy cokolwiek, no w towarzystwie powiedzmy, to jest to w tych czasach już dziwne. Były mi się kiedyś tak wyrwał, to czułam się.. No co najmniej nie na miejscu :D
Ale co innego, jak jest w łóżku fajny nastrój, ja uwielbiam bliskość, więc każdego rodzaju pieszczoty wtedy są super. :)
  • 0

#15 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2016 - 17:18

W końcu każda kobieta chciałaby być w łóżku macana  :gwizdze: i całowana naturalnie ( musiałem to wrzucić, bo tylko to jest na temat xD ), ale to już mniej oficjalna sytuacja :D 

• 0

#16 Blanche

Blanche

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 19:44

MacaN, i tak nie zmieściłeś się chyba w temacie xD
  • 0

#17 Jendrula

Jendrula

Haps!

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 970 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 19:55

MacaN, i tak nie zmieściłeś się chyba w temacie xD

Jego ego się nie zmieściło :crazy:

• 1

#18 Marta298

Marta298

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 23:40

Ja nie jestem za całowaniem w rękę. Jakieś to dla mnie takie mało higieniczne ;-p

• 0

#19 19Marcin89

19Marcin89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 15:40

zapomniany zwyczaj a szkoda

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 sylvicia

sylvicia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 15:55

A dla mnie to jakieś nieszczere, takie przesadnie kurtuazyjne że własnie mam wrażenie przeciwne: nie ze ktoś mi chce okazać szacunek tylko własnie jakieś lekceważenie, że sie nabija; nie wiem skąd mi sie to wzięło ale jakoś tak to odczuwam

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0