Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Odstawienie tabletek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 pannakubek

pannakubek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 21 April 2016 - 14:09

Witam,

Właśnie odstawiłam tabletki anty, ale zastanawiam się z jakimi konsekwencjami będę musiała się liczyć.

Mam na myśli rzeczy typu problemy z cerą itd.

Dodam, że nie planuję zajścia w ciążę.

Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Ewelatom

Ewelatom

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 22 April 2016 - 08:55

Odstawilam jakies 3 lata temu i nic sie nie dzialo :) ale mysle, ze kazdy organizm inaczej reaguje :)

• 0

#3 Lost_Angel

Lost_Angel

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 05 May 2016 - 23:39

Ja na razie nie planuję odstawienia, ale kiedyś na pewno i też mnie ciekawi temat. Po jakim czasie pojawił się Wam normalny okres, po jakim czasie się unormował. 

• 1

#4 Delilaah

Delilaah

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 06 May 2016 - 06:50

Witaj. Odstawiłam tabletki pół roku temu. Co zaobserwowałam:

• przetłuszczająca się cera (zawsze miałam przesuszoną)
  • troszkę przytyłam
  • większa potliwość

Okres mi się nie unormował do tej pory. Cykl mi się wydłużył (a raczej wrócił do takiego, jaki miałam za czasów bycia nastolatką) co daje 35-38 dni. Koszmar. Są też zalety odstawienia: nie trujesz organizmu, zmniejszasz ryzyko bezpłodności (gdyż długie używanie tabletek może źle wpływać na planowanie ciąży po jakimś tam czasie). Na pewno musisz się bardzo pilnować- w zasadzie to musicie. Powinnaś zastosować jakąś inną alternatywę zabezpieczenia. Ja osobiście do tej pory ufam stosunkowi przerywanemu. Odpukać- nic się nie wydarzyło.

Każda kobieta jest inna, ale przestawienie organizmu na pewno poniesie za sobą jakieś małe konsekwencje. Warto zadać sobie pytanie: czy chcesz się truć i niszczyć organizm, tabletką, czy lepiej przemęczyć się z jakimś skutkiem ubocznym (np. niedoskonałą cerą), mając pewność, że nic Ci nie grozi? ;-)

Pozdrawiam serdecznie.

I pamiętaj kochana: każdą niedoskonałość wywołaną odstawieniem tabletek da się wyeliminować. Jeśli problemy skórne- to kilka wizyt u dermatologa. Jeśli tak jak u mnie była to potliwość- wystarczył antidral i po bólu. 

• 0

#5 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 07 May 2016 - 08:53

To zależy, co się zmieniło jak zaczęłaś brać tabletki antykoncepcyjne. Jeśli poprawiła Ci się cera i zmniejszył pms, to myślę, że możesz się liczyć z tym, że po odstawieniu hormonów kłopoty z cerą częściowo wrócą, a objawy pms nasilą. Oczywiście nie musi tak być. Z tym truciem i niszczeniem organizmu to bym tak nie przesadzała szczerze mówiąc. Odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne pomagają, a nie szkodzą. 

• 0

#6 Delilaah

Delilaah

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 367 postów

Napisano 07 May 2016 - 09:03

Odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne pomagają, a nie szkodzą. 

Tabletki nigdy nie działają dobrze na żołądek. Żadne tabletki nie są dobre :) Ale, wiem, co miałaś na myśli.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 15 May 2016 - 16:26

z tego co słyszałam, po odstawieniu jest duże prawdopodobieństwo zajścia, ale tylko coś tak mi się kojarzy... (niepotwierdzone). Ale faktycznie, każda kobieta pewnie zareaguje inaczej w takiej sytuacji. Ja biorę już dość długi czas vibin i jak na razie jest ok, po odstawieniu pewnie tak samo bym się martwiła. A pytałaś ginekologa? 

• 0

#8 kajmaczek

kajmaczek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 May 2016 - 12:55

no raczej, że jest duże prawdopodobieństwo. skoro nie masz żadnej opcji zabezpieczenia :)

• 0

#9 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 11 June 2016 - 04:56

Odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne pomagają, a nie szkodzą. 

Tabletki nigdy nie działają dobrze na żołądek. Żadne tabletki nie są dobre :) Ale, wiem, co miałaś na myśli.

Ja biorę Vibin nie tylko w celu zabezpieczenia przed ciążą, ale też z powodu pms, który bardzo mi wcześniej dokuczał. Próbowałam wcześniej różnych innych leków zmniejszających te dolegliwości i pozwalających mi normalnie żyć, ale żaden z nich nie był tak skuteczny jak tabletki antykoncepcyjne. I nawet jeśli wiem, że mój żołądek byłby zdrowszy bez nich, to zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić na to, żeby ich nie brać.

• 1

#10 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 11 June 2016 - 19:28

teraz to już wygoda, też biorę Vibin^^ jeśli chodzi o odstawienie to owszem, nie ma żadnego zabezpieczenia, ale słyszałam, że sama możliwość zajścia w ciążę jest większa, z tego względu, że hormony buzują :)

• 0

#11 g0cha

g0cha

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 14 June 2016 - 13:47

z początku trochę to potrwa zanim twoja gospodarka hormonalna się ustabiluzuje.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 17 June 2016 - 17:34

jednak tabletki to ingerencja w organizm, nie każdy reaguje tak samo, jeśli są odpowiednie to regulują wszystko w taki sposób, że nawet ich nie widać:)

• 0

#13 eva89

eva89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 August 2016 - 19:36

Ja raz musiałam odłożyć tabletki na dłużej i niestety ale strasznie poleciała mi cera nad którą wcześniej tak długo pracowałam z dermatologiem i z kosmetyczką :-/. Teraz ja biorę znowu to wróciła do normy. 

• 0

#14 justlol

justlol

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 August 2016 - 14:26

Ja raz musiałam odłożyć tabletki na dłużej i niestety ale strasznie poleciała mi cera nad którą wcześniej tak długo pracowałam z dermatologiem i z kosmetyczką :-/. Teraz ja biorę znowu to wróciła do normy. 

tak jeśli masz skłonność na pryszcze to mogą ci nawrócić bo odstawienie tabletek 

• 0

#15 dariska009

dariska009

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 September 2016 - 10:37

Każdy organizm reaguje inaczej, obserwuj się i jak coś to skonsultuj z lekarzem problemy

• 0

#16 malwina899

malwina899

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 15 November 2016 - 10:04

Ja raz odstawiłam tabletki i strasznie wysypało mnie na twarzy :-/

• 0

#17 Inevera

Inevera

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 November 2016 - 20:17

Też odstawiłam tabletki, bo przez nie wariuję. Jednak w związku z tym, że nie biorę ich jako zabezpieczenie przed ciążą tylko z powodów zdrowotnych muszę do nich wrócić. Po odstawieniu pierwszy okres jest normalnie - w sumie nie tyle okres, co krwawienie z odstawienia - następny może być różnie. Organizm musi wrócić do dawnego rytmu. Mi się spóźnił 4 dni.

Brałam trzy różne rodzaje i tylko mam ogromną nadzieję, że ty razem nie przytyję. Po każdych kolejnych tyję ok. 4 kg...

Zgadzam się, że włosy po odstawieniu zaczęły mi się przetłuszczać i z cerą było gorzej.

Zastanawiam się tylko jak mój organizm zareaguje po ponownym odstawieniu za 4msc. 

• 0

#18 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 871 postów

Napisano 14 December 2016 - 13:10

Ale w jakim sensie wariujesz po pigułkach? Masz jakieś huśtawki emocjonalne? Jeżeli tak, to po prostu są źle dobrane. Warto zrobić hormony, zanim Ci lekarz coś przepisze.

• 0

#19 Inevera

Inevera

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 December 2016 - 20:01

Po wszystkich trzech rodzajach, które brałam płakałam jak bóbr na sterydach. Skąd to się brało, nie wiem... Biorę tabsy ze względów zdrowotnych i pod tym kątem są dobierane. Zostało mi jeszcze 2.5 msca brania i mam nadzieję że będę mogła odstawić na dobre
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 daga80

daga80

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 24 January 2017 - 10:44

Ja w przyszłości myślę o dziecku i aż się boję co to będzie jak odstawię tabletki. Najbardziej chodzi o cerę bo bardzo długo walczyłam z trądzikiem a i tak nawet teraz nie mam jej w idealnym stanie. Podobno pogorszenie cery to właśnie jeden z najczęstszych objawów odstawienia. Załamałabym się :-(

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0