Przedszkole dla dziecka z autyzmem w Warszawie

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
Witam,

rozglądam się za przedszkolem dla mojego syna u którego zdiagnozowano autyzm. Problem w tym, że kompletnie nie wiem co wybrać. Nie wiem czy lepsze będzie przedszkole integracyjne czy terapeutyczne i szczerze mówiąc spędza mi to sen z powiek. Z jednej strony chciałabym posłać syna do integracyjnego żeby miał też kontakt z normalnymi, zdrowymi dziećmi. Ale z drugiej strony obawiam się o to czy tam zapewnią mu wystarczającą ilość uwagi i czy terapia będzie na przyzwoitym poziomie. Może Wy macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie wypowiedzieć się o tego typu placówkach?
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
a co mówił terapeuta czy osoba która diagnozowała Twojego syna? bo ja na tym bym opierała swoją decyzję. terapeuta najlepiej stwierdzi co będzie dobre da Twojego syna na tym etapie.
my chodzimy do p-kola terapeutycznego i wiem, że była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.
 

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
Terapeuta powiedział, że wszystko jedno do jakiego przedszkola pójdzie syn. A w mojej ocenie jest to bardzo istotne. Ilość dzieci w grupie jest już chociażby bardzo znacząca. Ale ogólnie nie jestem zadowolona z przebiegu tej diagnozy. Ta placówka jakaś taka mało „przyjemna”. Dlatego tym, co mówił na koniec ten terapeuta w ogóle się nie przejmuję, tylko chcę działać sama.
A do jakiego przedszkola Wy chodzicie? Możesz mi coś więcej o tym napisać?
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
my chodzimy do Promitis na ul. Odolańską.
a jeśli chodzi o samą placówkę to ja polecam przyjechać i zobaczyć :wink: Możesz zaczepić jakiś rodziców w godzinach w których np. odbierają dzieci i popytać o szczegóły. To będzie dla Ciebie najbardziej wiarygodne źródło informacji :wink:
Ja jestem zadowolona, ponieważ syn chodzi do małej grupy, jest stale pod opieką terapeuty, uczestniczy w zajęciach logopedycznych, terapii SI, muzykoterapii. Terapeuci wykorzystują również metodę Dobrego Startu, Rozwijającego Ruchu Weroniki Sherborne.
ja wiem, że syn w przedszkolu integracyjnym byłby w grupie „wrzucony do jednego wora” z dziećmi z różnymi zaburzeniami, a to nie byłoby dla niego dobre. takie jest moje zdanie.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Zainteresował mnie ten temat ponieważ rodzice mojego chrześniaka również szukają przedszkola terapeutycznego... Mieli do czynienia już z dwoma placówkami które kompletnie się nie sprawdziły i były nastawione tylko i wyłącznie na kasę, a nie na dzieci i ich terapię... Dlatego przekażę im ten wątek do poczytania ;)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
ilkas napisał:
Zainteresował mnie ten temat ponieważ rodzice mojego chrześniaka również szukają przedszkola terapeutycznego... Mieli do czynienia już z dwoma placówkami które kompletnie się nie sprawdziły i były nastawione tylko i wyłącznie na kasę, a nie na dzieci i ich terapię... Dlatego przekażę im ten wątek do poczytania ;)
jeśli rodzice Twojego chrześniaka szukają takiej placówki to najlepiej przekaż im adres stronki tego przedszkola. tam jest bardzo dużo informacji o samej placówce, ale też o terapii, zajęciach które są prowadzone itd. tutaj adres autyzm-przedszkole.pl
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Co myślicie o przedszkolach terapeutycznych, które są właściwie darmowe? Darmowe dlatego, że otrzymują subwencje z oświaty. Ja zaczynam rozważać tego typu placówkę, bo bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania powstała taka jedna.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Peach napisał:
Co myślicie o przedszkolach terapeutycznych, które są właściwie darmowe? Darmowe dlatego, że otrzymują subwencje z oświaty. Ja zaczynam rozważać tego typu placówkę, bo bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania powstała taka jedna.
serio? a jak myślisz na czym takie przedszkola zarabiają w takim razie? ja osobiście nigdy nie dałabym dziecka do takiego miejsca, bo szkoda marnować czas.
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Hm, ale nie bardzo rozumiem dlaczego. Skoro przedszkole dostaje subwencje to chyba naturalne, że nie pobiera od rodziców czesnego, bo za subwencje opłaca dziecku terapię i terapeutów. Oni muszą się przecież z tych subwencji rozliczać, więc ciężko o jakiś przekręt.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
owszem, muszą się rozliczać. ale w takim razie na czym zarabiają? skoro subwencja (w teorii) zgodnie z przeznaczeniem idzie tylko na cele edukacyjne i wychowawcze, to na czym przedszkole zarabia? ktoś kto otwiera takie przedszkole z czego finansuje np remont, zakup mebli czy wynajęcie lokalu? no pewnie z własnej kieszeni. ale chyba nie po to żeby potem tych pieniędzy nie odzyskać. a jak odzyskać pieniądze skoro przedszkole jest pozbawione czesnego od rodziców? na dotacji nie można zarabiać jeśli się ją uczciwie wykorzystuje.
taka subwencja na dziecko z autyzmem jest niemała. dlatego niektóre przedszkola pseudo integracyjne chętnie wykorzystują tą sytuację. biorą subwencje a potem wabią rodziców brakiem czesnego. i co jest potem? potem dziecko ląduje w takiej grupie integracyjnej i często nie otrzymuje odpowiedniej opieki czy terapii. często jest za mało terapeutów albo są słabo wykwalifikowani. a na zatrudnienie dodatkowych osób lub na szkolenia, oczywiście niektórym placówką szkoda kasy.
jakiś czas temu było głośno o jednej z fundacji, która kilka lat temu próbowała przeznaczyć pieniądze z subwencji oświatowej na remont lokalu, ogromne premie dla zarządu oraz na wynagrodzenie dla agencji marketingowej. więc to wszystko co opisuję naprawdę się dzieje i nie jest to wyssane z palca.
 
Dołączył
25 Maj 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szanowni Państwo,

Jesteśmy Niepublicznym Przedszkolem "Effectis" na warszawskim Ursynowie.
Punkt przedszkolny powstał z inicjatywy doświadczonych i dobrze zorientowanych w temacie autyzmu rodziców.
Zapewniamy dzieciom pracę w małych grupach, ciepłą atmosfere, troskliwą opiekę w poczuciu bezpieczeństwa.


Nasz telefon to :+48 505 868 502
Mieścimy się na Kabatach, Ursynow ul. Pod Lipą 1 lok.nr.2

Dziękujemy i mamy nadzieję na kontakt w niedługiej przyszłości!

Serdecznie pozdrawiamy,
Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Effectis"

KarolaZ napisał:
Witam,

rozglądam się za przedszkolem dla mojego syna u którego zdiagnozowano autyzm. Problem w tym, że kompletnie nie wiem co wybrać. Nie wiem czy lepsze będzie przedszkole integracyjne czy terapeutyczne i szczerze mówiąc spędza mi to sen z powiek. Z jednej strony chciałabym posłać syna do integracyjnego żeby miał też kontakt z normalnymi, zdrowymi dziećmi. Ale z drugiej strony obawiam się o to czy tam zapewnią mu wystarczającą ilość uwagi i czy terapia będzie na przyzwoitym poziomie. Może Wy macie jakieś doświadczenie w tym temacie i możecie wypowiedzieć się o tego typu placówkach?
Szanowni Państwo,

Jesteśmy Niepublicznym Przedszkolem "Effectis" na warszawskim Ursynowie.
Kierujemy się to Państwa z pytaniem jak można nawiązać z Państwem współprace?
Punkt przedszkolny powstał z inicjatywy doświadczonych i dobrze zorientowanych w temacie autyzmu rodziców.
Zapewniamy dzieciom pracę w małych grupach, ciepłą atmosfere, troskliwą opiekę w poczuciu bezpieczeństwa.


Nasz telefon to :+48 505 868 502
Mieścimy się na Kabatach, Ursynow ul. Pod Lipą 1 lok.nr.2

Dziękujemy i mamy nadzieję na kontakt w niedługiej przyszłości!

Serdecznie pozdrawiamy,
Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Effectis"
 

Agniesia88

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dziwna trochę ta opinia terapeuty. Jak może być wszystko jedno? Skonsultuj się może z terapeutą w ośrodku Ortus, ciekawe co Ci tam powiedzą.
 

Mateczka

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Integracyjne czy terapeutyczne? Wszystko zależy od dziecka. My mamy wysokofunkcjonującego synka i dlatego chodzi do przedszkola integracyjnego Pluszowa Akademia na Ursynowie.
 
Do góry