Chora Świnka Morska.....

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Moja świnka morska od dwóch dni nic nie je i nie pije i się nie załatwia wczoraj dzwoniłam do weterynarza dziś z nią idę. Dałam jej pić na siłę mała strzykawka. Martwię sie co może jej dolegać . Siedzi biedna w jednym miejscu w klatce.
Próbowałam jej dać ogórka to zjadła bardzo powoli jeden plasterek.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
U zwierząt, tego typu objawy wskazują na problemy z jelitami. Nie zwlekaj z wizytą u weterynarza.
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Tak dokładnie to jeszcze nie wiadomo ale chyba to trawienie dostała dwa zastrzyki i mam ją obserwować .Jutro o 12:00 kolejna wizyta.

amelia181 napisał:
Tak dokładnie to jeszcze nie wiadomo ale chyba to trawienie dostała dwa zastrzyki i mam ją obserwować .Jutro o 12:00 kolejna wizyta.
Troszke zjadła pokarmu ale bardzo mało i nadal nie pije :( Wiec poprawy brak
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Świnka dostaje kroplówki zeby ja nawodnić bo niestety nie pije oprócz tego antybiotyki przeciw wirusą ale jest brak poprawy nadal siedzi w koncie klatki troszke zjadła sianka ale to jak na nią za mało.Weterynarz tak naprawde nie wie co jej jest miała robione usg i wyszło dobrze więc ja juz zgłupiałam.Jak nadal tak bedzie to czeka ją jeszcze badanie krwi. Mam złe przeczucie martwie sie ona ma dopiero 6 miesiecy zęby też w porządku.Dziwne tak z dnia na dzień to się stało
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Po badaniu stwierdzono zapalenie nerek ale troszkę jest lepiej gdyż po kroplówkach zaczęła robić siusiu no i troszkę próbuje zjeść sianka niestety nie pije i nie rusza jeszcze pokarmu.Chodzę z nią dwa razy dziennie na kroplówki i dostaje zastrzyki z antybiotykiem oraz witaminą C i jakieś osłonowe.Nie jest już taka osowiała bo dokarmiam ją warzywnym gerberem dla dzieci.Najważniejsze jest teraz żeby zaczęła sama jeść.

I oczywiście pić bo jak na chwilę obecną to poidełko z wodą ma w nosie odwraca się od niego kompletnie. :lagodny:
 

ryhawa

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Stawiam na przerosty zębów. Nam kiedyś padła jedna właśnie przez zęby. My tego nie zauważyliśmy ale nie mogła jeść bo zęby miała za duże.
 

amelia181

Bywalec
Dołączył
13 Marzec 2016
Posty
157
Punkty reakcji
63
Niestety przed paroma dniami świnka znowu zachorowała mało jadła i piła starałam się jej dawać na siłę trwało to dwa dni dałam jej lek na wzdęcie dla dzieci (Espumisan )
Zaczęła już sobie sama pić, ale przestała kompletnie oddawać mocz i mało było kupek w klatce.
Była cała naprężona wyglądało to jakby miała garba gdyż miała aż naprężony cały kręgosłup.
Niestety wczoraj (27.08.16r) około godziny 12:00 cała się trzęsła i leżała na boku po około 30 minutach zdechła niestety..... :beczy:
Za dwa tygodnie skończyła by Rok... :(
Bardzo mi jej brakuje a właściwie to jego.....
 
Do góry