Drama: Kobieta podrobiła własny akt zgonu, aby wyłudzić pieniądze

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Coś to moje miasto sławne się robi, jakieś drony wojskowe u nas się gubią, ludzie martwych udają... :crazy:
 
T

TomaszTomasz

Guest
Każdy orze jak może... Towarzystwa ubezpieczeniowe też święte nie są.
 
M

MacaN

Guest
Ciekawe jak ją wsadzą, jeśli nie żyje :przewraca:

A tak serio - mam plan. ubezpieczyć się na życie, "umrzeć" a za wypłacone pieniądze pojechać do USA i tam sobie żyć. Jak znudzą mi się stany, to też umrę i pojadę do Kanady i tak w nieskończoność! :D
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Tylko, że ta pani uruchomiła procedury. Tej pani już rawnie nie ma. I co dalej?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie

ale Polacy mają swoje doświadczenia, by nie wspomnieć o lewych stłuczkach, włamaniach, czy kradzionych samochodach
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
ale Polacy mają swoje doświadczenia, by nie wspomnieć o lewych stłuczkach, włamaniach, czy kradzionych samochodach
Niemcy i Francuzi nie mają, co Herbatniczku? Polacy, zakała tego świata są jedynymi oszustami.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tego nie powiedziałem, przecież odnosimy się do Polki
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Spamerski napisał:
Jej sfałszowany akt zgonu jest po prostu nieważny.
Dokładnie, przecież sam akt zgonu nie uśmierca osoby... To nie są lata 40., że można sobie sfabrykować papiery i ot tak zniknąć. Teraz akty stanu cywilnego są w formie elektronicznej. A taki akt można unieważnić w specjalnej procedurze, a sprawcę ścigać za wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i oszustwo. Zresztą z newsa nie do końca wiadomo, czy pani sama sobie sporządziła akt zgonu, czy to organ został przez z nią zmanipulowany i wystawił akt zgonu na podstawie tej sfabrykowanej dokumentacji medycznej. Myślę, że raczej to drugie....
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Były przypadki, kiedy to lekarz stwierdził zgon, wystawiono akt, a pacjent nie był martwy. Takie coś trudniej jest odkręcić.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Bianka napisał:
Były przypadki, kiedy to lekarz stwierdził zgon, wystawiono akt, a pacjent nie był martwy. Takie coś trudniej jest odkręcić.
Myślę, że w tej sprawie bardzo łatwo będzie odkręcić kwestię aktu zgonu, zwłaszcza że kobieta przyznała się do winy (skoro dobrowolnie poddała się karze). To akurat będzie najmniejszy problem. Gorzej z ze zwróceniem pieniędzy, które wyłudziła od ubezpieczyciela... Takie sprawy tylko szkodzą osobom uczciwym, które potem mogą mieć problem z wyegzekwowaniem swojego odszkodowania :(
 
E

EU Geniusz

Guest
Kobitę fantazja poniosła, głupstwo zrobiła i teraz schyla się po mydło w więzieniu.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Z jednej strony postąpiła bardzo nierozważnie,a wręcz idiotycznie,nie zastanawiając się nad późniejszymi konsekwencjami,ale z drugiej strony wcale jej się nie należy dziwić, dzisiaj ludzie dla pieniędzy potrafią zrobić nie takie głupstwa.
Co do ubezpieczyciela - on sobie odbierze do ostatniego grosza, z całą pewnością nie on poniesie straty,a osoba z wybujałą fantazją. ;)
 
Do góry