Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Interpretacja Wyniku gastroskopii

heliobacter pylori gastroskopia gastrolog zapalenie żołądek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Heliobacter

Heliobacter

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 09:22

Witam, kilka dni temu miałęm robioną gastroskopię, pobolewał mnie brzuch, miałem wzdęcia jak i zgagę. Dostałem następujący zestaw leków: Nowokaina, Duomox, Metronizadol, Dexilant, Gealcid. Moje samopocucie jest złe po tych lekarstwach, ciężko mi jest zasnąć, a jeśli już mi się uda na jakąs godzinę to miewam straszne koszmary i okropnie trzęsą mi się ręce do tego mam obniżony nastrój czy da się jakoś zminimalizować te objawy? Czy moje dolegliwości są wyleczalne? Poniżej daję wyniki badań, prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie co mi dolega.
-Wejście antrum kształtne.
Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Opuszka zaczerwieniona.
Dwunastnica bz. Śluzówka żołądka zaczerwieniona. Wpust słabo obkurczający się. Przełyk bz.
Dgn. Gastropatia i duodenopatia rumieniowa. Niedomykanie się wpustu.
Test ureazowy +

Pozdrawiam i dziękuję  z góry.

• 0

#2 Kaznodzieya

Kaznodzieya

Kaznodzieya

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10124 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 13:08

Zacznij od dobrej diety - np. warzywno owocowej odkwaszającej organizm a nie obciążającej przewód pokarmowy i system trawienny. Zwłaszcza jak samopoczucie po lekarstwach jest złe.

W dolegliwościach gastrycznych często zmiana diety/pokarmu przynosi zadziwiające rezultaty. Powinnaś koniecznie poinformować lekarza o tak złym samopoczuciu.

Możliwe że sobie szkodzisz, jesteś na jakiś składnik uczulona, a leki będzie trzeba zastąpić innymi.

Użytkownik Kaznodzieya edytował ten post 17 marzec 2016 - 13:10

• 0

#3 Guest_kate2_*

Guest_kate2_*
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 13:26

Poniżej daję wyniki badań, prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie co mi dolega.

Lekarz się nie wypowiedział w kwestii diagnozy?

Masz zapalenie śluzówki żołądka? Ja coś takiego miałam ok. 10 lat temu. Wyeliminowałam kawę sypaną z menu a zastąpiłam ją kawą z ekspresu. Piłam też siemię lniane łagodzące objawy. 

Jestem ciekawa jak teraz pzrebiega gastroskopia? Ze znieczuleniem jakimś czy bez? Mógłbyś się podzielić nowinkami? :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: heliobacter, pylori, gastroskopia, gastrolog, zapalenie, żołądek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0