Interpretacja Wyniku gastroskopii

Heliobacter

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, kilka dni temu miałęm robioną gastroskopię, pobolewał mnie brzuch, miałem wzdęcia jak i zgagę. Dostałem następujący zestaw leków: Nowokaina, Duomox, Metronizadol, Dexilant, Gealcid. Moje samopocucie jest złe po tych lekarstwach, ciężko mi jest zasnąć, a jeśli już mi się uda na jakąs godzinę to miewam straszne koszmary i okropnie trzęsą mi się ręce do tego mam obniżony nastrój czy da się jakoś zminimalizować te objawy? Czy moje dolegliwości są wyleczalne? Poniżej daję wyniki badań, prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie co mi dolega.
-Wejście antrum kształtne.
Gra perystaltyczna odźwiernika zachowana. Opuszka zaczerwieniona.
Dwunastnica bz. Śluzówka żołądka zaczerwieniona. Wpust słabo obkurczający się. Przełyk bz.
Dgn. Gastropatia i duodenopatia rumieniowa. Niedomykanie się wpustu.
Test ureazowy +

Pozdrawiam i dziękuję z góry.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Zacznij od dobrej diety - np. warzywno owocowej odkwaszającej organizm a nie obciążającej przewód pokarmowy i system trawienny. Zwłaszcza jak samopoczucie po lekarstwach jest złe.
W dolegliwościach gastrycznych często zmiana diety/pokarmu przynosi zadziwiające rezultaty. Powinnaś koniecznie poinformować lekarza o tak złym samopoczuciu.
Możliwe że sobie szkodzisz, jesteś na jakiś składnik uczulona, a leki będzie trzeba zastąpić innymi.
 
K

kate2

Guest
Heliobacter napisał:
Poniżej daję wyniki badań, prosiłbym o dokładniejsze wytłumaczenie co mi dolega.
Lekarz się nie wypowiedział w kwestii diagnozy?
Masz zapalenie śluzówki żołądka? Ja coś takiego miałam ok. 10 lat temu. Wyeliminowałam kawę sypaną z menu a zastąpiłam ją kawą z ekspresu. Piłam też siemię lniane łagodzące objawy.

Jestem ciekawa jak teraz pzrebiega gastroskopia? Ze znieczuleniem jakimś czy bez? Mógłbyś się podzielić nowinkami? :)
 
Do góry