Kurczak po tajsku - proszę o przepis i radę

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Czy ktoś mógłby mi podać przepis na kurczaka po tajsku na ostro ?. Zrobiłem ostatnio po raz pierwszy według jakiegoś przepisu i kazało się że wyszedł za słony :-/. Nie wiem to chyba wina sosu sojowego (a użyłem jasnego). Dodam tylko że nie miałem 1 kg filetów tylko 750 gram. Prócz tego zrobiłem wszystko jak w przepisie. Co jeszcze mogło pójść nie tak ?


A to ten przepis :



1 kg filetów z piersi kurczaka
1 łyżeczka konfitury może być , brzoskwiniowa , wiśniowa lub pomarańczowa
1/2 szklanki sosu sojowego
1/2 łyżeczki imbiru mielonego
sok z połowy cytryny
4 łyżeczki cukru
2 ząbki czosnku
1 mała papryczka chili (1/2 łyżki posiekanej)
3 łyżki oliwy lub oleju do smażenia



Przygotowanie :

Najpierw robię marynatę :


  1. papryczkę chili , myję przekrawam wzdłuż oczyszczam z nasion i drobno siekam

  2. czosnek również siekam , można przecisnąć przez praskę ja wolę posiekać drobno

  3. teraz w misce mieszam składniki : sos sojowy , imbir ,konfiturę , sok z cytryny , cukier , chili , czosnek . Marynata jest gotowa

  4. filet z piersi kurczaka dokładnie myję i osuszam ,następnie kroję w paski i wkładam do marynaty

  5. pokrojoną pierś dokładnie namaczam w marynacie , miskę nakrywam folią spożywczą i wstawiam do lodówki na godzinę

  6. po godzinie piersi są już zamarynowane będę je smażyła

  7. na patelni (najlepiej użyć grillowej ) rozgrzewam olej lub oliwę i smażę filety wcześniej zamarynowane , smażę około 10 minut

  8. Filet jest gotowy ,Ja podaję go z ryżem.
 
S

Spamerski

Guest
Zamiast sosu sojowego proponuję dodać sproszonej papryczki chili.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Za dużo sosu sojowego w przepisie, a ty jeszcze zmniejszyłeś ilość składników. Jak zmniejszasz ilość głównego składnika trzeba przeliczyć gramaturę dodatków.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Na blogu Kwestia Smaku znajdziesz sporo tajskich przepisów. Ja zawsze z niego korzystam.
 
Do góry