Oblanie prawa jazdy

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Musiałem o to tu zapytać. Mój kumpel powiedział mi ostatnio że oblał prawko na motor...bo za wolno jechał. Czy to w ogóle możliwe ? ;-p
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Możliwe, za mało dynamiczna jazda. Prędkość trzeba dostosować do warunków na drodze, jest sucho masz ograniczenie do np. 70km/h a pyrkasz 30km/h i jeszcze przy okazji utrudniasz innym jazdę.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Możliwe.

Albo też kumpel "leje Ci wodę" bo mu wstyd, że oblał za coś innego ;)
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Tymek808 napisał:
Musiałem o to tu zapytać. Mój kumpel powiedział mi ostatnio że oblał prawko na motor...bo za wolno jechał. Czy to w ogóle możliwe ? ;-p
Tak jak wyżej wspomniano, za mało dynamiczna jazda. Aktualnie robię kurs na prawko kat. B i mój instruktor ciągle denerwuje się, że jadę tylko 40 km/h w miejscach, gdzie jest ograniczenie do 80. Oczywiście wszystko zależy od godziny, w jakiej zdajesz egzamin (wiadomo, że nie da się jechać dynamicznie w mieście w godzinach szczytu), od nawierzchni i warunków pogodowych. Kolega może mówić prawdę, bo wiem, że od niedawna jest to punktowane. (aczkolwiek nie oblewa się tylko przez brak dynamicznej jazdy- musiał gdzieś jeszcze strzelić byka).

Wiadomo, że człowiek i tak inaczej jeździ po otrzymaniu dokumentu. Nie wyobrażam sobie, żeby stosować się do wszystkich uwag, jakie sugerują w szkołach jazdy. W mieście o dużym natężeniu ruchu- np. w moim małym Gorzowie, nie zawsze da się depnąć, nie zawsze da się zatrzymać idealnie na pomarańczowym świetle itp. A po 14:00 to drżyjcie narody, nie da się autem przez miasto do domu dojechać.
 
M

MacaN

Guest
No akurat przy korkach mało dynamiczna jazda nie jest brana pod uwagę.

Jednak ogólnie jak najbardziej. Przy czym egzaminator musiał zwracać wcześniej uwagę na brak dynamicznej jazdy, a w zasadzie musiał poinformować o błędzie.



Delilaah napisał:
mój instruktor ciągle denerwuje się, że jadę tylko 40 km/h w miejscach, gdzie jest ograniczenie do 80.
Ja to w druga stronę przeginałem :D
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Może chodziło mu o jazdę na placu? Teraz jest wymagany "slalom szybki", gdzie trzeba jechać średnio 30 km/h. Inne zadanie polega na ominięciu przeszkody z prędkością co najmniej 50 km/h. Zdawałam na prawo jazdy kat. A rok temu i zapewniam Cię, że teraz faktycznie można oblać, jak się za wolno jedzie ;)
 
Do góry