Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jakie ćwiczenia przy problemach z kolanami?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 melissaa

melissaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 28 luty 2016 - 10:01

Jestem po operacji kolan. 2 lata temu zszywanie pęknietej łakotki i 3 lata temu zerwanie wiezadla w kolanie... Jakie ćwiczenia mogą być dla mnie odpowiednie, boje sie o te moje kolana i zaczelam ostatnio chodzic na aqua aerobik, bo woda podobno odciaza stawy. Myslalam tez o rowerkach w wodzie, czy to bedzie ok?

• 0

#2 AuroraBorealis

AuroraBorealis

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 29 luty 2016 - 11:22

Melissaa, nie szukaj takich odpowiedzi na forum, ale porozmawiaj z lekarzem albo rehabilitantem. Niewłaściwe ćwiczenia mogą bardzo obciążyć kolano, albo, co gorsza, jeszcze bardziej je uszkodzić. Na Twoim miejscu zaczęłabym od lekkich ćwiczeń zaleconych przez kogoś z fachową wiedzą.

• 0

#3 Marta_34

Marta_34

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 22:41

Tak, przede wszystkim dobry fizjoterapeuta, on Ci doradzi odpowiednie dla ciebie ćwiczenia. Z takich, którymi nie zrobisz sobie krzywdy, polecam ćwiczenia izometryczne na wzmocnienie mięśni okolicy stawu kolanowego.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#4 Dendrodena

Dendrodena

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 21:50

Dokładnie tak samo myślę ja wcześniejsi rozmówcy. Zdecydowanie trzeba pójść z całą dokumentacją do dobrego fizjo. Ktoś kto się zna to zbada cię i dobierze ci ćwiczenia, samemu tylko możesz sobie pogorszyć swój stan. Jak chcesz to tutaj rehabilitacje.org mają świetnych specjalistów tylko to jest w Krakowie.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0