Sklep internetowy-pierwsze zatowarowanie

1rafal1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam,

W najbliższym czasie otwieram sklep internetowy i chciałbym dowiedzieć się jakie jest wasze zdanie na temat zatowarowania sklepu.
W początkowej fazie rozwoju sklep powinien posiadać określoną grupę towarów, a dopiero w późniejszym okresie powinno się dodawać pozostałe produktu wraz ze wzrostem sprzedaży czy od razu powinno się zaoferować bardzo szeroką gamę produktów?
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Nie mam doświadczenia w prowadzeniu sklepu internetowego, ale ze swojego punktu widzenia, w przypadku ograniczonego kapitału wstępnego, rozwijałbym sklep już w czasie jego działania. Na początku skupiłbym się na kilku popularnych produktach i wraz z biegiem czasu dokładał nowe elementy, nowe produkty, czy rozwiązania. Wszystkie zgodnie z zasadami Agile. :D MoSCoW, must have, should have, could have, won't have. Zrób analizę, co według Ciebie powinno znajdować się w sprzedaży na samym początku, co powinno i co mogłoby.

  • M – MUST (musi być): Opisuje wymaganie, które musi być spełnione w końcowym, finalnym rozwiązaniu.
  • S – SHOULD (powinien być): Reprezentuje pozycję o wysokim priorytecie, która powinna być zawarta w rozwiązaniu, jeżeli jest to możliwe.
  • C – COULD (może być): Opisuje wymaganie, które jest postrzegane jako pożądane, ale niekonieczne. Zostanie ono zawarte, jeżeli pozwolą na to czas i zasoby.
  • W – WON’T (nie będzie): Reprezentuje wymaganie, które – za zgodą interesariuszy – nie będzie implementowane w danym wydaniu, ale może być rozpatrzone w przyszłości.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mam doświadczenie w prowadzeniu sklepu www i wszystko zależy od tego, co sprzedajesz. Każda branża jest inna - przykładowo sklep z plakatami może mieć 20 produktów na start. Ale już sklep z koszulkami aby mieć 20 wzorów koszulek musi je pomnożyć razy liczbę rozmiarów, które chce oferować.
Wiadomo, że są rzeczy bardziej chodliwe i mniej. Chodliwość produktów możesz sprawdzić poprzez liczbę zapytań o produkt w Google.
 

1rafal1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Dziękuję za odpowiedź. Skoro masz doświadczenie to myślisz, że to co napisał użytkownik powyżej Ciebie ma sens? Może masz jakieś uwagi na co powinno zwrócić się uwagę przy zakładaniu sklepu wynikające z tego, że sam to robiłeś?
 
Do góry