Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Antykoncepcja, a choroby nowotworowe

antykoncepcja rak

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Olanzapine

Olanzapine

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 15 February 2016 - 07:38

Jak podchodzicie do tematu nowotworów piersi i układu płciowego po tabletkach anty? Coraz więcej się o tym słyszy, coraz częściej w literaturze naukowej podaje się za czynniki ryzyka nowotworów 3 aspekty - palenie tytoniu, picie alkoholu i antykoncepcja. 

Zastanawiacie się nad tym przed zastosowaniem, pytacie ginekologa, czy nie ma to dla was takiego znaczenia? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Guest_kate2_*

Guest_kate2_*
  • Goście

Napisano 15 February 2016 - 08:19

Ja się nie zastanawiam bo ze środków antykoncepcyjnych nie korzystam.
Zdrowie to płodność....
  • 0

#3 Olanzapine

Olanzapine

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 15 February 2016 - 08:24

Wydaje mi się, że za mało się o tym mówi, szczególnie jak u niektórych takie choroby są rodzinne. Można wtedy wybrać alternatywę.

• 0

#4 Guest_Livia00_*

Guest_Livia00_*
  • Goście

Napisano 17 February 2016 - 10:27

Dlatego może warto samemu się od tego uchronić, jeżeli tak często się o tym słyszy to po co brać tabletki antykoncepcyjne..

• 0

#5 chica_o

chica_o

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 103 postów

Napisano 22 February 2016 - 17:25

Według mnie ginekolog jest po to, żeby kontrolować stan naszego zdrowia. Dlatego tak ważne są regularne wizyty i badania, niezależnie od tego, czy stosujemy antykoncepcję hormonalną czy nie. 

• 0

#6 Olanzapine

Olanzapine

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 23 February 2016 - 10:46

Mam taką opinię o ginekologach, że mało który robi wszystkie badania przed zapisaniem tabletek. Znam przypadki, kiedy dziewczyna dostała jakiś rodzaj z podsumowaniem "jak będą skutki uboczne, zmienimy na inne", bez zastanowienia czy w ogóle może je stosować. 

Teraz rzadko kiedy lekarz przekaże ci wyczerpującą wiedzę. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 24 February 2016 - 09:32

Byłoby super gdyby ginekolog na takiej wizycie poświęcił nam nieco więcej czasu i opowiedział dokładnie jakie mogą być skutki uboczne brania tabletek. Z drugiej strony my same też powinniśmy być proaktywne i jeśli coś przeczytamy w internecie to nie bójmy się o to dopytać. Jeśli coś budzi naszą wątpliwość również. Myślę, że proaktywność na wizycie zamiast bierności też nam dużo pomoże.

• 0

#8 Olanzapine

Olanzapine

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 24 February 2016 - 10:17

Tak też można, tylko czasem widząc zniecierpliwienie na twarzy lekarza, szybkie ruchy, wypowiedzi kończące rozmowę zniechęcają do zadawania pytań. Mimo to trzeba udawać, że nie widzimy i pytać, pytać, pytać :) 

• 0

#9 Guest_Agnesmaciejewska_*

Guest_Agnesmaciejewska_*
  • Goście

Napisano 24 February 2016 - 11:13

Ja mojego ginekologa pytałam o to ale nie otrzymałam jakiejś jasnej odpowiedzi wręcz był zdziwiony.Ogólnie tabletki antykoncepcyjne biorę od 12 lat już a w mojej rodzinie był rak jajników tak więc regularnie robię cytologię w celu kontroli.Zastanawiam się jeszcze nad badaniem genetycznym,którym wspominała mi znajoma ponieważ dowiaduje się z niego czy występuje w ogóle ryzyko zachorowania na raka w sumie nie tylko jajników.Zdrowie przede wszystkim drogie Panie pamiętajcie o tym.

• 0

#10 Olanzapine

Olanzapine

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 113 postów

Napisano 24 February 2016 - 11:32

Bardzo dobry pomysł z badaniem genetycznym, ciekawe czy mają jakąś skalę pewności? Czynniki środowiskowe też są ważne, i wszystko z czasem może się zmienić. 

• 0

#11 jadwiga100

jadwiga100

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 26 February 2016 - 12:52

Dlatego warto robić sobie badania. Należy je wykonać przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Ważne też by regularnie i często robić sobie badania, a trakcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej. Gdy wcześnie zostaną zauważone nieprawidłowości to jest bardzo duża szansa, że uda nam się wyleczyć. Znam przypadek kobiety gdzie w rodzinie nie występowały wcześniej choroby nowotworowe. Ona sama prowadziła zdrowy tryb życia. Nie paliła, niestosowała antykoncepcji hormonalnej, jadła zdrowo i mimo wszystko zachorowała. Na szczęście chodziła na okresowe badania i nowotwór został szybko wykryty. Dodatkowe badania, operacja, rekonwalescencja i teraz jest to zdrowa osoba. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Patyszka

Patyszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 29 March 2016 - 09:22

Czasami te cholerstwa rozwiaja sie tak szybko, że i regularne badania nic nie dają :/

• 0

#13 majszka

majszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 17 June 2016 - 17:37

przyjmuję vibin, robię regularnie badania, może ryzyko jest, ale gdzie go teraz nie ma, ja tam wychodzę z założenia, że jak ma być to i tak będzie, a ja nie muszę przy tym męczyć się pms:p

• 0

#14 feelthevibe

feelthevibe

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 20 September 2016 - 22:13

teraz to chyba już wszędzie choróbska siedzą, wg najnowszych badań WHO nawet przetworzone mięso spożywane 2 razy w tygodniu powoduje choroby nowotworowe, więc chyba nie ma sensu wciągać się w takie przemyślenia grubsze. trzeba się regularnie badać i kontrolować stan zdrowia. i tak będę żyć w zgodzie z własną filozofią. wkładkę mam założoną dla bezpieczeństwa póki co i dla wygody, muszę to otwarcie powiedzieć. spełnia swoją funkcję, więc większej rozkminy na ten temat nie ma co robic

• 0

#15 apra

apra

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisano 06 December 2016 - 20:11

Też uważam, ze trzeba się regularnie badać, chodzić na wizyty kontrolne, badać piersi itp. Ale pamiętajmy też,z e lekarz dobiera nam antykoncepcję, która nie będzie dawała żadnych efektów ubocznych

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#16 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisano 14 December 2016 - 13:07

Nie ma takiej pewności i wypisując receptę lekarz tego nie wie. ;) Wybiera to, co wydaje się potencjalnie najkorzystniejsze, tu się zgodzę. Natomiast dolegliwości wypisane na ulotce mogą, ale nie muszą wystąpić.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: antykoncepcja, rak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0