Jak sobie radzić z zaparciami?

B

blondyneczka83

Guest
Szklanka ciepłej, przegotowanej wody wypitej na czczo, otręby dodawane do jogurtu, Duphalac (apteka), dużo świeżych warzyw i owoców, śliwki i morele suszone....i produkty z dużą zawartością błonnika pokarmowego.
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim należy pić dużo płynów. Woda pomaga oczyszczać organizm z toksyn oraz wspomaga perystaltykę jelit. Jeśli masz problemy z zaparciami powinnaś tymczasowo odstawić słodycze i zadbać by w Twojej diecie pojawiły się pełnowartościowe produkty zawierające naturalny błonnik. Każdy posiłek w ciągu dnia powinien mieć w swoim składzie warzywa albo owoce. Zawierają one witaminy, sole mineralne oraz przede wszystkim wspomniany błonnik, który pełni kluczową rolę w walce z zaparciami. Wprowadź do diety takie produkty jak surowa kapusta kiszona, oliwa z oliwek oraz olej sojowy, które pomogą w razie zaparć.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by bazować diecie. Czasem trzeba posiłkować się np. czopkami, ale wtedy mam 100% gwarancji, że zadziała ;)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Gorzka czekolada, czarne porzeczki... Bynajmniej działają na luz...
 

jadwiga100

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
tutti frutti napisał:
Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by bazować diecie. Czasem trzeba posiłkować się np. czopkami, ale wtedy mam 100% gwarancji, że zadziała ;)
[SIZE=10.5pt]Farmakologia to już ostateczność. Na samym początku problemów z zaparciami powinniśmy zwrócić uwagę na to, co jemy. Lepiej naturalnie sobie poradzić z dolegliwościami niż zażywać tabletki. Oczywiście w sytuacjach podbramkowych, gdy nic z naturalnych środków nie pomaga to jestem za zażyciem leku. Nie warto męczyć sie i znosić ból przez długi czas. Jeśli zaparcia pojawiają sie często to konieczne jest zwrócenie uwagi na jedzenie, bo nie możemy zbyt często przyjmować tabletek. Nasz organizm może się do nich przyzwyczaić i wtedy nie będą na nas działać. [/SIZE]
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Też mi pomaga gorzka czekolada, ale jeszcze owsiane płatki górskie zalane wodą, np z wkrojonym bananem. No i czopki. Bez nich ani rusz. Opakowanie eva/qu zawsze jest w szafce domowej apteczki. I na wyjazdy też biorę zawsze kilka sztuk.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Mnie pomagają płatki owsiane na mleku lub połączone z jogurtem greckim. W szczególności rano jest to wskazane :)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
anjaa napisał:
Też mi pomaga gorzka czekolada, ale jeszcze owsiane płatki górskie zalane wodą, np z wkrojonym bananem. No i czopki. Bez nich ani rusz. Opakowanie eva/qu zawsze jest w szafce domowej apteczki. I na wyjazdy też biorę zawsze kilka sztuk.
te czopki nawet znajome w ciąży aplikowały. Ja je czasem też używam, zawsze zaopatruję się w nie w okolicach świąt :)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Kathlyn, czopki nie takie złe jak je malują. Mnie nie pomagają zwykłe płatki i jogurty. Czasami jogurt wystarczy, częściej jednak problem jest większy.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
jadwiga100 napisał:
Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by bazować diecie. Czasem trzeba posiłkować się np. czopkami, ale wtedy mam 100% gwarancji, że zadziała ;)
[SIZE=10.5pt]Farmakologia to już ostateczność. Na samym początku problemów z zaparciami powinniśmy zwrócić uwagę na to, co jemy. Lepiej naturalnie sobie poradzić z dolegliwościami niż zażywać tabletki. Oczywiście w sytuacjach podbramkowych, gdy nic z naturalnych środków nie pomaga to jestem za zażyciem leku. Nie warto męczyć sie i znosić ból przez długi czas. Jeśli zaparcia pojawiają sie często to konieczne jest zwrócenie uwagi na jedzenie, bo nie możemy zbyt często przyjmować tabletek. Nasz organizm może się do nich przyzwyczaić i wtedy nie będą na nas działać. [/SIZE]

Czasem niestety tak przyciska, że sposoby naturalne są za słabe :(
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Tutti frutti, mówisz o skrajnych przypadkach. Czasami wizyta u lekarza jest konieczna, ale dopóki zaparcia nie są groźne, dopóki przyczyną są nasze złe nawyki żywieniowe, zbyt małe picie wody to moim zdaniem czopkami można się wspomagać. A to chyba żadna farmakologia, bo naturalne na bazie ziół.
 
R

roksapl778899

Guest
Jeśli nic nie pomaga, to trzeba iść do lekarza. Tak normalnie to dużo wody i błonnika podziała.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Nigdy nie idźcie w zapartego. Przyznajcie się do błędu, posypcie popiołem głowę - wówczas wszystko popłynie z nurtem rzeki. Istne katharsis dla zatwardziałych grzeszników.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
ja zakochalam sie w kleiku ryzowym :) naprawde! jem na wieczor w ramach oczyszczenia po calym dniu. czasami jest jednak tak - zwlaszcza po imprezach z dobrym jedzonkiem :) ze na drugi dzien nie moge wlozyc obcislych spodni czy spodnicy. brzuch jak balon i ogolne ciezkie samopoczucie. ostatnio mama dala mi do wyprobowanai dicopeg 10g i jest ok, to dobry sposob na tego rodzaju dolegliwosci zwlaszcza ze lato coraz blizej ;p
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Również polecam Fibra Vitale. Z racji tego,że jest w naturalne formie ziołowej. Nie polecam natomiast tabletek z błonnikiem ( takie tabletki nie mają w zasadzie prawa działać).
 
Do góry