Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak sobie radzić z zaparciami?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 lissica

lissica

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 12 październik 2017 - 09:16

Błonnik to chyba najbardziej naturalny sposób na zaparcia,na mnie najlepiej działa colon c, szybko po nim trawienie wraca do normy i nie spędzam tyle czasu w toalece ;)

• 0

#22 rebeka306

rebeka306

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 29 październik 2017 - 20:19

ja w ciazy ratowalam sie dicopeg 10g Mialam tak silne zaparcia a do tego okropne gazy, ze wspolczulam mojemu mezowi, ktory to wszystko znosil ;/

• 0

#23 MillkiWay

MillkiWay

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 październik 2017 - 13:39

W ciąży nie byłam ale zaparcia mnie bardzo meczą :( próbowałam już różnosci i pomaga tylko dicopeg.

• 0

#24 dziewczynazgor

dziewczynazgor

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 15:25

oj mnie też tylko dicopeg ratuje jak pojawiają się zaparcia, przeważnie jak coś za szybko zjem i byle co to jest

• 0

#25 Ekspert Movea

Ekspert Movea

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 09:48

Niestety zaparcia to bardzo częsty, nieprzyjemny problem, źle wpływający na samopoczucie i występujący w różnych grupach wiekowych. Jest on związany najczęściej z niewłaściwym trybem życia, w którym często brak odpowiedniej ilości płynów i aktywności fizycznej, jest natomiast zła dieta, przewlekły stres, niedobór snu i zaburzony rytm dnia. Wszystko to może stanowić przyczynę zaburzeń wypróżniania i spowodować zaparcia. Aby zaparć pozbyć się raz na zawsze oprócz właściwej diety, bogatej w produkty o dużej zawartości błonnika (m.in. suszone owoce – głównie śliwki i morele, ciemne pieczywo, kasze, płatki owsiane), zwiększenia ilość spożywanych płynów do kilku litrów dziennie, należy również wykonywać ćwiczenia mięśni brzucha i zmniejszyć ciągłe napięcie psychiczne. Oprócz tego warto pamiętać o wyeliminowaniu z naszej diety tłustych mięs, produktów bogatych w garbniki, czyli związki chemiczne o dzianiu zapierającym (jagody, kakao, mocna, czarna herbata). Warto też zrezygnować ze słodyczy, alkoholu i nadmiaru wypalanych papierosów (badania wskazują, że ich zbyt duża liczbo może powodować kłopoty z wypróżnianiem). Wszystko to pozwoli wyregulować rytm wypróżnień, ale wymaga to czasu i samodyscypliny. Aby dowiedzieć się więcej na temat zaparć i właściwej diety zapraszam na bloga Movea.

• 0

#26 niedzwiedzica

niedzwiedzica

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 10:50

Też mnie zaparcia męczyły, siedzenie w toalecie godzinami z bólem brzucha do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy, trafiłam na blonnik colon c i problem się rozwiązał, jelita zupełnie inaczej pracują, poczułam się lżej i też przez to że błonnik zapycha żołądek to zaczęłam mniejsze porcje jeść

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 wodazrodlana

wodazrodlana

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 19:28

U mnie na zaparcia nie pomagaja naturalne sposoby.. jedynie intesta takos wspomaga prace jelit i pomaga mi życ w miare normalnie przy moich problemach trawiennych

• 0

#28 katjak

katjak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 21:06

Na zaparcia najlepsze są domowe sposoby,np gotowane buraki, lub zrobić miksturę z siemienia lnianego przed snem. Czyli: 3 łyżki siemienia lnianego wsypać do szklanki, zalać ciepłą wodą i zostawić na 3 godziny, albo wypić łyżkę oleju słonecznikowego przed obiadem  polepszy trawienie i wreszcie na zaparcia pomagają także zioła. Osobom które cierpią na zatwardzenie zaleca się wywary z kopru włoskiego, natki pietruszki.

• 0

#29 katjak

katjak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 20:06

Moja powyższa metoda jest skuteczniejsza i bezpieczna,ponieważ domowe sposoby są nejlepszymi na tego typu schorzenia. Zresztą domowe metody są dobre na wszystkie dolegliwości,nie należy się faszerować lekami z apteki.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#30 Kasia89

Kasia89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 07:15

Ja miałam tak że dieta niestety nie pomogła całkowicie i zaczęłam się wspomagać czopkami Eva/qu, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie przeczyszczają i nie uzależniają, nie rozleniwiają jelit, zalecane są nawet kobietom w ciąży.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0