Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * - 2 głosy

Rodzina 500 plus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1174 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1161 serwor

serwor

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5406 postów

Napisano 17 luty 2018 - 15:55

No to jest już bardziej możliwe. Ale w tym przypadku jako...rzekomy prawnik Musisz się zdecydować. A zatem albo zostaną uniewinnieni bo miejsce zdarzenia nie było miejscem publicznym(co sam zresztą Twierdziłeś) ciekawe czy to nie będzie na podstawie art 17par 1 pkt 2 kpk. Albo przyznają się i dostaną wyrok w zawieszeniu(co ciekawe jeśli się nie przyznają ...też dostaną w zawieszeniu...za hejlowanie podobnie jak za wybijanie szyb zwykle do więzienia się nie trafia ) ale to oznacza że zdarzenie miało miejsce w miejscu publicznym jak twierdziłem ja. A zatem powraca pytanie: Czy to było miejsce publiczne

Jaki prymitywny sposób myślenia, Białe albo czarne.

To nie było miejsce publiczne ale pewnie zostaną ukarani jakąś symboliczną karą, na przykład ograniczeniem wolność na pół roku.

To znaczy że przez pól roku będą musieli pracować gdzieś spolecznie przez kilkadziesiąt godzin miesięcznie.

Kara będzie tak niska aby nie opłacilo im się odwoływać.

W Polsce nie zawsze ważne jest czy to było zgodne z prawem tylko ma być tak jak chcą ci co rządzą.

Posłanka Sawicka na oczach kamer brała łapówkę ale okazałą się niewinna.

Ale to nie tylko jest tak w Polsce, w Irlandi premier wziął łapówkę, sprawa została nagłosniona, była sprawa sądowa i wynik?

Pan premier łapówkę wziął ale się nie wywiązał z obietnic...... więc jest niewinny.

A co do faszystów, nikt w Polsce nie jest zainteresowany oprócz TVN aby nie było kary.

Jakby nie zostali ukarani to żydzi z TVN i inni zaraz by rozpoczeli nagonkę na Polskę że u nas faszyzm jest legalny i rząd  to popiera.

W końcu po coś ten program został zrobiony, w jakimś celu.

Bo chyba nie po to aby pokazać faszyzm w Polsce. Bo jaki to faszyzm? W prywatnej imprezie brało udział 8 osób z tego 2 osoby to ludzie z TVN.

Można powiedzieć że 25% faszystów w Polsce to pracownicy TVN ! Na dodatek impreza została zorganizowana  dla panienki z TVN.

Pani redaktor  zresztą bardzo ładna, mówiła że jest zafastynowana Hitlerem więc nowi znajomi aby się popisać przed laską zrobili imprezkę.

Może ktoś miał nadzieję że podniecona panienka będzie łatwiejsza? Niestety okazała się konfidentką.

Ale kara musi być aby żydzi na całym świecie nie zaczeli oskarżać Polskę o faszyzm. Dość mamy i tak z nimi problemów. Kara minimalna ale grożnie brzmiąca, ograniczenie wolności, praktycznie praca społeczna.

Użytkownik serwor edytował ten post 17 luty 2018 - 15:56

• 0

#1162 Kaagular

Kaagular

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1712 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:40

https://wiadomosci.w...37806742292609a

Demokracja at its best! Słupki spadają, trzeba rozdać trochę kasiory. Plus zawsze dobrze powiedzieć drugi raz, że się rozda (darmowe leki). O ile pierwotny 500+ był ogólnie niezły, to już 500+ dla 25 letnich studentów to horror. 500+ dla emerytów? No to jeszcze 500+ dla bezrobotnych, 500+ dla samotnych na pocieszenie no i 500+ dla więźniów bo też biedni. No tak to się nie da.

Ciekawym wątkiem jest to, że 100 000 kobiet zrezygnowało z pracy. Co na to feministki? Ktoś coś czytał na ten temat? Bo to chyba ciężki temat dla nich bo to z ich perspektywy o kobietach najlepiej nie świadczy (z mojej bardzo dobrze).

• 0

#1163 Herbatniczek

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10476 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 11:33

trzeba poparcie ludzi jakoś kupić, szczególnie po tragicznej wpadce z premiami

• 0

#1164 agniesa

agniesa

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 104 postów

Napisano 07 kwiecień 2018 - 11:59

Taki urok demokracji... ze kupuje sie glosy, prawda stara jak powstanie demokracji, przeciez dlatego powstala. Wygrywaja bogatsi, a nie lepiej "ukrwieni" jak kiedys.

Co do samego 500+ bardzo dobrze, ze wspiera sie dzietnosc rodzin.

Bo patrze chociazby na siebie, kiedys bylam sceptyczna czy chce miec 2-3 trojke dzieci, a teraz mnie to nie przeraza finansowo. 

Jednak mozna by to uproscic poprzez ulgi juz u pracodawcow, ze jesli masz tyle dzieci to placisz nizszy podatek dochodowy. I praktycznie koszty prowadzenia sa darmowe, jest zacheta do pracy bo ona sie jeszcze bardziej oplaca.

Co najwyzej przy posiadaniu 3 i wiecej dzieci mozna by wprowadzic by zostawic te 500 na obecnych zasadach, bo jednak w takim przypadku nie jest niczym dziwne, ze kobieta czesto chce zostac w domu i sie nimi opiekowac.

• 0

#1165 Herbatniczek

Herbatniczek

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10476 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 08:04

w dużym mieście nie przesądzą te kwoty o dzietności, bo koszty wychowania dzieci są zbyt duże, ale na prowincji to już inna historia

• 0

#1166 milatam

milatam

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1456 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 09:03

Ten program zgubi Polskę. Oglądaliście wczoraj program pt. ZAMIANA ŻON?   Była w nim fajna rodzinka 5 dzietna. 500+ leci na "żarcie" na mieście i zachcianki typu trzy pełne reklamówki śmieciowego żarcia w postaci pseudo słodyczy.

Ta rodzina nie rozumiała nawet tego że w 80% produktów nabywa ułamek tego co powinno się w produkcie znajdować. Oglądając dalej doszedłem do wniosku iż dzieci w tej rodzinie nic a nic wspólnego mają z prawdziwym wykształceniem.

Coś a'la poziom podstawówki na wieki.  Za 10,15 lat program 500+ narodzi nam tylu lewusów że UKRAINIEC będzie w Polsce kształconym Panem i jedynym zdolnym homosapiens do jakiekolwiek roboty.

Tego w programie 500+ nie wzięto niestety pod uwagę. Nie wzięto niestety tego że pogłębimy patologię.  90% kasy z 500+ jest niestety marnowana i złem ogromnym jest BRAK NADZORU nad wydatkami.

Moje zdanie jest takie:

Jeśli dzieci nie uczestniczą w korepetycjach, szkoleniach, kursach, dokształcaniu itp. itd. to 500+ powinno być zabierane.

Dlaczego?

Bo większość patologicznych rodzin za kasę z 500+ miłuje sobie żywot lenistwem. Kiedyś trzeba było wyjśc z chaty i nasadzić obok warzyw by była zupa na obiad. Dzisiaj idzie się na PIZZĘ...

Lista obowiązków 500plusowych że tak powiem w stosunku do dzieci już uczących się powinna wyglądać tak:

- obowiązkowo minimum 10 razy w roku udokumentowany teatr, kino (fakturkę imienną do biletu zawsze można dostać)

- obowiązkowo minimum 1 kurs tematyczny w skali roku (tańce, granie, jakiś sport w klubach)

- obowiązkowo raz w roku udokumentowany wyjazd na obozy integracyjne, wycieczkę szkolną, obóz itp. itd.

- dla dzieci z średnią mniejszą jak 3,80 w nauce obowiązkowo wykaz zamówionych korepetycji w szkole

Znalazła by się pewnie masa innych które na listę kontrolną można było by wrzucić...

no i w skali roku to o czym piszę wyżej jest nieproblemem opłacić z całorocznego 500+

Chociaż tyle w ustawie PIS powinien tym dzieciom dać bo tak naprawdę w 80% rodzin patologicznych te dzieci z 500+ dostaną dwie michy zypy zamiast jednej a reszta pójdzie na Playstation lub nowe SzmelcFony dla rodziców.

Nadzór nad wydatkiem tego typu powinny prowadzić KURATORIA i SZKOŁY. One doskonale wiedzą czego dzieciom brakuje.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1167 Herbatniczek

Herbatniczek

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10476 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 06:54

teraz na pizzę czy inne fast food , a jak dorośnie to będzie latać po tanie wino do monopolowego

• 0

#1168 milatam

milatam

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1456 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 07:35

Ewentualnie do apteki by załagodzić ból nerek, wątroby, trzustki i żołądka po tych "fastfoodach i coca-coli"

ale przecie o to chodzi byśmy pracowali na US/ZUS lat 45-50 a potem żyli max. 10

• 0

#1169 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6519 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:36

Lista obowiązków 500plusowych że tak powiem w stosunku do dzieci już uczących się powinna wyglądać tak: - obowiązkowo minimum 10 razy w roku udokumentowany teatr, kino (fakturkę imienną do biletu zawsze można dostać) - obowiązkowo minimum 1 kurs tematyczny w skali roku (tańce, granie, jakiś sport w klubach) - obowiązkowo raz w roku udokumentowany wyjazd na obozy integracyjne, wycieczkę szkolną, obóz itp. itd. - dla dzieci z średnią mniejszą jak 3,80 w nauce obowiązkowo wykaz zamówionych korepetycji w szkole Znalazła by się pewnie masa innych które na listę kontrolną można było by wrzucić... no i w skali roku to o czym piszę wyżej jest nieproblemem opłacić z całorocznego 500+

Żartujesz....

Nie prościej zlikwidować ten program w całości? 

Polska powinna reformować system podatkowy, wprowadzić większą kwotę wolną od podatku i ulgi podatkowe nadzieci i to wszystko. 

Tak niewiele a tak dużo by dało. Tylko wtedy nie porwiesz tłumów, żeby na Ciebie głosowali. 

To większość ludzi patrzy na moje wpisy jak na pochodzące z marsa a co dopiero powiedz to ludziom na wsiach, którzy internetu nie mają tylko Radio Ojca Rydzyka. 

• 0

#1170 Herbatniczek

Herbatniczek

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10476 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 07:08

GUS podał dane dotyczące I kwartału 2018r. Spadek ilości urodzin wobec I kwartału 2017r o 4 tysiące

czyli 500+ jakoś szwankuje w swoim podstawowym celu czyli prokreacji

• 0

#1171 milatam

milatam

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1456 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 07:35

Ale pizze do patologii obok widzę śmigają codziennie + chińczyki na dowóz. Moim zdaniem pińcet+ idzie pełną parą.  Ja wnioskuję teraz o program samochód+    

Jest już mieszkanie+

Jest już pińcet+

Jest już wyprawka+

jeszcze samochód+ brakuje by nieroby patologiczne miały komplet ... tylko opodatkujcie urfa tych Ukraińców razy dwa bo jak już wszyscy KRAWACIARZE pojadą fpistuuu z polski to kto utrzyma te wszystkie programy?

Polka kucharka za 11 zeta/h??????????

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1172 Kibic Polski

Kibic Polski

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:05

Program 500+ od początku miał bardziej cele polityczne niż demografie. Rodzi on jednak inne wątpliwości np: czy zwykły Polak powinien zyskać na wzroście gospodarczym?  Moim zdaniem powinien ale czy to powinno być 24 mld zł  w postaci nowych podatków  czy np 

pewien procent ze wzrostu wpływów z VAT? A  tym którzy wierzyli w "chmury bocianów" nad Polską  można współczuć chociaż osobiście nie sądzę aby naiwniacy na współczucie bardzo zasługiwali. 

• 0

#1173 milatam

milatam

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1456 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 11:07

Ale o jakim wzroście gospodarczym w Polsce jest aktualnie mowa? O przyjezdnych rączkach z Ukrainy w liczbie miliona które zdolne są pracować za śmiechowe stawki i dzięki temu gospodara chwilowo ruszyła bo można teraz lakierować 1000 mebelków miesięcznie a nie 100 i wysyłać w kwocie typu "za damski ujj" na wschód??  Mowa o VACIE z tych mebelków?  I jaki to wzrost?  VATu dojdzie i wtedy sie rozda "potrzebującym" czyli takim z dwiema lewymi do roboty ...???

A może wzrost gospodarczy jest faktycznie dzięki 500+ bo nareszcie można wymienić Nokię 6510 na Huawei P20 i to gotówką po 4 miechach ciułania, co??  :-)

Przecie ta kasa nie wraca! Nie wraca i nie wróci!  Jeszcze ten rok i bum na zakupy się skończy i co wtedy?

Aaaa, zapomniałem. Spadło bezrobocie którym władza aż tak się szczyci. No tak, zapchano firemki UKRAINĄ to i bezrobocia w Polsce nie ma.

Jak RZĄD podniesie minimalną krajową do poziomu minimum 15zł netto za godzinkę najgorszej pracy to wtedy przestanę ujadać. Tymczasem mam wzrost gospodarczy bo w Polsce pracuje sie za 1.90€ /h

Kapujecie? To nie jest pomyłka!!  12zł brutto minus HARACZ = 8,10zł / 4,25 = 1.90€   czyli 3,4 razy mniej jak niespełna 100km od granicy zachodniej za ... sprzątanie hali płacą!

Ludzie!  O jakim wzroście gospodarczym Wy mówicie???

Produkujemy telewizory LG, PHILIPS, Toshiba, produkujemy sprzęt BOSCHA i masę innych fantów! 

Siedzimy w fabrykach na stawkach śmieciowych i to jest WZROST GOSPODARCZY??

ALE CZYJ?????

Polski i Polaków czy właścicieli korporacji i zachodu????

Dochody tych korporacji zostają w Polsce i dla Polaków czy wędrują w Świat???

Zobaczcie jak to było...

W latach 2009 > 2013 gdy w Polsce zabrakło rączek do pracy to stawki na stanowiskach roboczych (mechanicy, lakiernicy, blacharze) śmigały na poziomie od 18zł na rączkę w górę i mordowali się o pracownika!

Ludzie zarabiali a pracodawcy nie płakali. Żyło się.

A dziś? A dziś jak dostaniesz dyche na godzinę to się ciesz i nie wyj bo na Twoje miejsce jest 10-ciu Ukraińców!

Zabrakło chętnych do zapitalania za 10zł/h to ... zamiast podnieść minimalną krajową do 25zł brutto to zrobili smiechowe 12zł i otworzyli UKRAINIE granice.

I to ma być naprawa społeczeństwa i gospodary???????

Kasa zarabiana przez Ukraińców jedzie na wschód!

Ukrainiec po kilku latach prqacy (legalnej) w EU (w Polsce!!!) dostaje papiery i wieje na zachód!  Po to jest im Polska!

Wszyscy Ukraińce których poznałem w latach 2012 > 2014 siedzą już na zachodzie a na ich miejsce przyjechali tatusie, mamusie, córeczki, babcie i dziadki.

Pytam: ILE LAT JESZCZE BĘDZIE TO TRWAŁO?????

Będą zaniżać POLAKOM pensje do usr. śmierci????

I odpowiedź brzmi TAK, będą ... dlatego stąd wieję!

PS. Wiecie co ludzie w Czechach na to?

cyt. "Ukraińców to my nie chcemy bo zrobi się to samo co w Polsce. Nasi pójdą na bruk i kto będzie kupował to co Ukraińce naprodukują? Polska się cieszy bo ma tanie łapska do roboty ale i tak pójdzie z torbami"

• 0

#1174 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6519 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 23:03

GUS podał dane dotyczące I kwartału 2018r. Spadek ilości urodzin wobec I kwartału 2017r o 4 tysiące

czyli 500+ jakoś szwankuje w swoim podstawowym celu czyli prokreacji

Pamiętasz jak się kłóciłem o to z Serworem, który na siłę udowadniał coś innego?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1175 Herbatniczek

Herbatniczek

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10476 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 06:43

oczywiście że pamiętam, też byłem sceptyczny ale prawdziwy socjalista jest zbyt nawiedzony aby spojrzeć realnie

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0