Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * - - 1 głosy

Rodzina 500 plus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
975 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#961 Kaagular

Kaagular

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1252 postów

Napisano 19 maj 2017 - 14:08

Ale ten przykład nie jest taki bardzo negatywny. Po pierwsze nadal pracuje, po drugie pracuje 5h dziennie czyli może lepiej dzieci wychować, żeby lepiej potem pracowały. Dla państwa jest to (teoretycznie, ale jednak) nie najgorszy interes. A statystyki są kluczowe bo jakby faktycznie było masowe odchodzenie z pracy to byłby problem, ale ja np. osobiście jeszcze nie znam nikogo kto by odszedł z życia zawodowego z powodu 500+.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#962 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów

Napisano 19 maj 2017 - 14:25

Ok bo to w miarę porządny chłop ale pisałem tu bardziej o znanej w Polsce (zwłaszcza wschodniej Polsce) patologii związanej z programem 500+
  • 0

#963 Kaagular

Kaagular

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1252 postów

Napisano 19 maj 2017 - 14:35

No ale jak jest znana to jest jakaś statystyka? :P

Przecież nie mówię, że tak nie jest, ale nie widziałem żadnych danych.

• 0

#964 Mr Papuga

Mr Papuga

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 19 maj 2017 - 17:42

Dane mówią jasno, 500+ to program głównie wspierający rodziny patologiczne i tyle. Ludzie którzy ciężko pracowali, pracują nadal - ci którzy mają słabą sytuację finansową i ciężkie życie, nie będą się pakować w robienie dzieci, a przynajmniej nie dwóch - i 500zł miesięcznie im nie pomoże w ich wychowaniu.

• 0

#965 Kaagular

Kaagular

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1252 postów

Napisano 19 maj 2017 - 19:51

Dane mówią jasno

No to czekamy z niecierpliwością na te dane. O ile istnieją.

500+ wspiera wszystkie rodziny po równo. Czy patologia czy Kulczykowie. Na tym polega.

• 0

#966 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów

Napisano 21 maj 2017 - 21:57

No to czekamy z niecierpliwością na te dane. O ile istnieją. 500+ wspiera wszystkie rodziny po równo. Czy patologia czy Kulczykowie. Na tym polega.

Na pewno wszystkie?

A czy to nie jest czasem tak, że żyjąca za 2000 rodzina z dzieckiem nie dostaje 500 PLN a bogata rodzinka z dziećmi dostaje?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#967 Brave

Brave

Recenzent

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 19833 postów

Napisano 22 maj 2017 - 07:23

wybaczcie, ale wiele postów (vide ostatni papugi) to patologia logiki i empirii

daleki jestem od pochwal 500+, ale ludziska, myślcie...

• 0

#968 kszyrztofff

kszyrztofff

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 284 postów

Napisano 22 maj 2017 - 09:05

daleki jestem od pochwal 500+, ale ludziska, myślcie...

To ciekawe że coraz częściej widuje w necie  informacje że program rzekomo przyczynia sie do wzrostu dzietności. Ciekawe jest zwłaszcza ich przedstawienie bo tu każdy  sie spodziewa słupków wykresów badz innych rzeczy do porównań. Otóż wczoraj na stronie  salon24.pl  znalazłem opinię.....księdza chwalącego program uzasadniając pochwały tym że w poprzednim takim to a takim okresie ochrzcił tyle to a tyle w parafii dzieci a od momentu wprowadzenia programu tyle to a tyle więcej. Dzis po lekturze wpisu Brave przypomniałem sobie o tym artykule. Przechodzę wiec na salon24.pl szukam wpisu ....a tam go nie ma. I co o tym myśleć?

• 0

#969 Herbatniczek

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9225 postów

Napisano 22 maj 2017 - 10:02

ilość urodzin to sinusoida, przecież w 2010 było ponad 400 tys urodzeń a nie było 500 +

• 0

#970 kszyrztofff

kszyrztofff

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 284 postów

Napisano 22 maj 2017 - 12:00

Artykuł wyglądał jak : "na silę robiony" żadnych danych żadnych zestawień. Mr Papug to może sobie głupoty wypisywać aby zaistnieć gdzieś na forum ale co innego forum a co innego salon24.pl taki tam artykuł to żenada.

• 0

#971 FajnyMądryGadatliwy

FajnyMądryGadatliwy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 22 maj 2017 - 12:00

500+ to tak zwana "zapchajMorda". Teraz element(ari) świata trzeciego na PIS złego słowa nie powiedzą. O to przecie chodzi bo do kolejnych wyborów wcale nie tak daleko. 500+ było kontrPomysłem na wypadek jak by się z Konstytucją nie udało. Pamiętacie przecież pomysły związane z wyborem prezydenta, prawda? Prezesik miał być wybierany głosami sejmu i senatu a nie w wyborach powszechnych :-) dlatego PIS chciał władzy absolutnej w Konstytucji :-) by sobie takie prawo na czasie "wydziobać". Tu o nic innego nie chodziło.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#972 kszyrztofff

kszyrztofff

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 284 postów

Napisano 22 maj 2017 - 13:09

Pamiętacie przecież pomysły związane z wyborem prezydenta, prawda? Prezesik miał być wybierany głosami sejmu i senatu a nie w wyborach powszechnych :-) dlatego PIS chciał władzy absolutnej w Konstytucji :-) by sobie takie prawo na czasie "wydziobać". Tu o nic innego nie chodziło.

No właśnie nie przypominam sobie tego pomysłu. Skąd go wziąłeś? Ja znam plotkę że w 2013 jako kandydat na Prezydenta z ramienia PiS był wymieniany....Antoni Dudek historyk ale chyba też pracownik IPN. Dlaczego jednak kandydatem nie został? A porównajmy te dwie postacie pod względem "sterowalności" Już wiadomo ?

• 0

#973 Kaagular

Kaagular

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1252 postów

Napisano 22 maj 2017 - 17:13

A czy to nie jest czasem tak, że żyjąca za 2000 rodzina z dzieckiem nie dostaje 500 PLN a bogata rodzinka z dziećmi dostaje?

Nie no serio? Zasady są jakie są i w ich ramach wszystkie rodziny dostają bez względu na stan posiadania. Nie miksuj rodzin wielodzietnych z rodzinami mające jedno dziecko. Dla rodzin z jednym dzieckiem sprawa też jest zunifikowana, chociaż jest wyjątek: kryterium dochodowe. Przyjdzie PO, to już naprawdę będzie 500+ dla wszystkich wszystkich.

dlatego PIS chciał władzy absolutnej w Konstytucji :-) by sobie takie prawo na czasie "wydziobać". Tu o nic innego nie chodziło.

Każda partia chce mieć większość konstytucyjną... 

• 0

#974 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów

Napisano 22 maj 2017 - 23:51

Nie no serio? Zasady są jakie są i w ich ramach wszystkie rodziny dostają bez względu na stan posiadania. Nie miksuj rodzin wielodzietnych z rodzinami mające jedno dziecko. Dla rodzin z jednym dzieckiem sprawa też jest zunifikowana, chociaż jest wyjątek: kryterium dochodowe. Przyjdzie PO, to już naprawdę będzie 500+ dla wszystkich wszystkich.

a uważasz, że wszystkie rodziny powinny otrzymywać bez względu na stan posiadania 500 PLN miesięcznie od Państwa?

A może dołożymy im hasło Gierka "Fiat 126p dla każdej polskiej rodziny" :) Ten program to czysty absurd.

• 0

#975 Brave

Brave

Recenzent

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 19833 postów

Napisano 23 maj 2017 - 06:54

jak już pisałem na na samym początku wątku (48/49 stron wcześniej) efekt wprowadzenia 500+ (demograficzny) będzie niewielki, przyczyną niskiego stanu posiadanych dzieci, jak pisałem nie są pieniądze (chociaż się to zdarza), ale perspektywy, współzależna waga zagrożenia/optymizm, to też przyczyna z której powodu są kraje arabskie o dzietności niewiele odstającej od wymierającej Europy....

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#976 danielr9

danielr9

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6209 postów

Napisano 23 maj 2017 - 07:40

My to wiemy ale PiS wykorzystał fakt że ludzie rzuca się na pieniądze i im się udało wygrać wybory większością parlamentarna. Czego nie dokonano jeszcze w historii IIIRP
Tymczasem w miastach mają wprowadzić opłaty za parkowanie w weekendy, opłaty mają być wyższe. Podnoszą też opłaty za urzędowe stemple...więc szykuje się ostre haratanie kasy z Polaków.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0