Szwedzi oburzeni występem cheerleaderek.

W

wiki9969

Guest
Za sprawą Szwedów zrobiło się głośno o występach cheerleaderek, które według niektórych zawodników po przez występ się uprzedmiotawia. W związku z tym nie chcą, by podczas ich meczów cheerleaderki występowały. Cała sprawa ma jednak drugie dno. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od chęci zagrania jednego z szwedzkich reprezentantów z tęczową opaską jako dowodem poparcia dla społeczności LGBT. Organizatorzy nie wyrazili na to zgody. Jak dla mnie to jest dziecinada, bo mecze są po to by je rozgrywać, a nie po to by wyrażać w nich poparcie dla kogokolwiek w jakiejkolwiek formie. ;)
 
A

alfabeta11

Guest
Cała ta sytuacja jest żenująca. Cheerleaderki były, są i będą. To, że jakiemuś kolesiowi to przeszkadza bo to podobno uprzedmiotowienie to już zwykła choroba psychiczna jest. Nie są one do niczego zmuszane ani nic. Dla niektórych takie powinny w burkach wychodzić i tyle.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
wiki9969 napisał:
Za sprawą Szwedów zrobiło się głośno o występach cheerleaderek, które według niektórych zawodników po przez występ się uprzedmiotawia.
A gdzie jest Petru,Nowacka.Obrażają polskie kobiety
 
W

wiki9969

Guest
No dobrze, ale to chyba jest pierwsza taka sytuacja w historii turnieju gdzie występ cheerleaderek wywołuje tyle emocji. Ja jestem kobietą i interesuję się sportem, ale jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na występujące panie. :D
marek70 napisał:
Za sprawą Szwedów zrobiło się głośno o występach cheerleaderek, które według niektórych zawodników po przez występ się uprzedmiotawia.
A gdzie jest Petru,Nowacka.Obrażają polskie kobiety
Nie interesują się sportem, więc i nie będą tego komentować. :D
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
wiki9969 napisał:
Ja jestem kobietą i interesuję się sportem, ale jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na występujące panie.
ja też się interesuję,też nigdy nie zwracałem uwagi na panie ani panów,tylko na współzawodnictwo,

No może ,kiedyś podkochiwałem się w pewnej siatkarce mojej miejscowej drużyny,ale miałem naście lat wtedy
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Moim skromnym zdaniem, by znaleźć jakiś kompromis w tym jakże przełomowym zagadnieniu, mając na uwadze obawy o "uprzedmiotowienie" owych dziewczyn, można by śmiało połączyć pożyteczne z użytecznym i w miejsce "seksistowskich" cheerleaderek postawić na pary mieszane, nie wiem, w przerwach zaserwować sportowy taniec towarzyski czy coś. Zaś cheerleaderki oddelegować na trybuny. Natomiast by równości stało się zadość, proponuję wtopić tam 50% cheerleaderów. Znając realia byliby to zapewne geje. I w ten oto sposób "wyszlibyśmy z jaskiń" jak pisał Johan Flinck :D
Dzisiaj wszystko można sprowadzić do absurdów, więc się nie dziwię, zwłaszcza poczynaniom społeczności LGBT.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kolejny dowód na to że Szwecja stacza się do rynsztoku.
Według prognoz OECD za jedno pokolenie Szwecja będzie należała do krajów z tzw. 3 świata. W ubiegłym roku ONZ wystosowało raport w tej sprawie.
Niech więc Szwedzi zaczną się interesować problemami we własnym kraju - właśnie z tą ich pseudo tolerancją...a nie szukają dziury u innych.
Te kobiety, która tańczą nie są żadnym przedmiotem - są kobietami wolnymi, robiącymi to zawodowo lub dla zabawy. To jest zabawa i tak należy traktować każdy występ w trakcie meczów.
Są tańce cheerleaderek, konkursy, zabawy. Publiczność na całym świecie taki rodzaj przerw meczowych sobie właśnie upodobała i należy po prostu się z tym pogodzić.
 

Sarande

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2015
Posty
57
Punkty reakcji
8
alfabeta11 napisał:
Cała ta sytuacja jest żenująca. Cheerleaderki były, są i będą. To, że jakiemuś kolesiowi to przeszkadza bo to podobno uprzedmiotowienie to już zwykła choroba psychiczna jest. Nie są one do niczego zmuszane ani nic. Dla niektórych takie powinny w burkach wychodzić i tyle.
danielr9 napisał:
Kolejny dowód na to że Szwecja stacza się do rynsztoku.
Według prognoz OECD za jedno pokolenie Szwecja będzie należała do krajów z tzw. 3 świata. W ubiegłym roku ONZ wystosowało raport w tej sprawie.
Niech więc Szwedzi zaczną się interesować problemami we własnym kraju - właśnie z tą ich pseudo tolerancją...a nie szukają dziury u innych.
Te kobiety, która tańczą nie są żadnym przedmiotem - są kobietami wolnymi, robiącymi to zawodowo lub dla zabawy. To jest zabawa i tak należy traktować każdy występ w trakcie meczów.
Są tańce cheerleaderek, konkursy, zabawy. Publiczność na całym świecie taki rodzaj przerw meczowych sobie właśnie upodobała i należy po prostu się z tym pogodzić.
Zgadza sie może i są normalnymi kobietami ale promują polnagosc w miejscach publicznych tak jak to mają w zwyczaju robic nasze narodowe ćwiercinteligentki. nie widze nic nadzwyczajnego w tańcu w którym inne dziewczyny ze wsi zatańczyłyby podobnie. jest to w pewnym sensie sztuka zatańczyc w grupie w majtkach przed całą polską ale nic w tym nadzwyczajnego. wspolne śpiewy dałyby wiecej pozytywnej energii. Proponuje żeby wasze kobiety tak zatańczyły lub miały podobną pasje.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Sarande napisał:
Zgadza sie może i są normalnymi kobietami ale promują polnagosc w miejscach publicznych tak jak to mają w zwyczaju robic nasze narodowe ćwiercinteligentki. nie widze nic nadzwyczajnego w tańcu w którym inne dziewczyny ze wsi zatańczyłyby podobnie. jest to w pewnym sensie sztuka zatańczyc w grupie w majtkach przed całą polską ale nic w tym nadzwyczajnego. wspolne śpiewy dałyby wiecej pozytywnej energii. Proponuje żeby wasze kobiety tak zatańczyły lub miały podobną pasje.
Tylko ta półnagość większości nie przeszkadza. Cheerleading w bieżącej formie jest znany od trzydziestu lat, jeśli nie więcej bo sam termin ma ponad sto wiosen. Czemu propagować (choć to zbyt mocne słowo) coś odwrotnego niż chcą ludzie? Secundo: kogo to jeszcze mierzi skoro tyle samo ciała możesz zobaczyć przy zawodach w pływaniu czy jeździe figurowej. No i ostatnia rzecz. Stwierdzenie "taniec w majtkach" jest krzywdzące, gdzie ćwiczy się dzień w dzień a choreografię magluje nawet miesiącami.

Najśmieszniejsze jest to, że same zainteresowane na uprzedmiotowianie nie narzekają. Pomaganie na siłę?
 
M

MacaN

Guest
Sarande napisał:
Zgadza sie może i są normalnymi kobietami ale promują polnagosc w miejscach publicznych tak jak to mają w zwyczaju robic nasze narodowe ćwiercinteligentki. nie widze nic nadzwyczajnego w tańcu w którym inne dziewczyny ze wsi zatańczyłyby podobnie. jest to w pewnym sensie sztuka zatańczyc w grupie w majtkach przed całą polską ale nic w tym nadzwyczajnego. wspolne śpiewy dałyby wiecej pozytywnej energii. Proponuje żeby wasze kobiety tak zatańczyły lub miały podobną pasje.
Ale z czym masz problem? Czy to Twoja dziewczyna tam tańczy? Nie wiem, przeszkadzają Ci majtki, a może widok brzucha?
 
A

alfabeta11

Guest
Caleb napisał:
Najśmieszniejsze jest to, że same zainteresowane na uprzedmiotowianie nie narzekają. Pomaganie na siłę?
Trafiłeś w samo sedno. Gdyby im to nie odpowiadało to by po prostu tego nie robiły. Nie jesteśmy w krajach, gdzie człowiek jest zmuszany do niektórych profesji.
 

olcio

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z przedmówcami i szczerze powiedziawszy zaczyna mnie powoli drażnić ta pseudo tolerancje i doczepianie się do takich pierdół podczas, gdy istnieje wiele innych problemów niszczących nasze społeczeństwo.
 

Sarande

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2015
Posty
57
Punkty reakcji
8
alfabeta11 napisał:
Najśmieszniejsze jest to, że same zainteresowane na uprzedmiotowianie nie narzekają. Pomaganie na siłę?
Trafiłeś w samo sedno. Gdyby im to nie odpowiadało to by po prostu tego nie robiły. Nie jesteśmy w krajach, gdzie człowiek jest zmuszany do niektórych profesji.
Nie mielibyscie nic przeciwko gdyby wasze żony tak tańczyły publicznie? czy lepiej by to wyglądało gdyby były bardziej ubrane? http://ofsajd.onet.pl/newsy/cheerleaders-gdynia-cheerleaderki-odpowiadaja-szwedom/sgw4be?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=onetsg_fb_sport&utm_campaign=onetsg_fb
 
M

MacaN

Guest
Sarande napisał:
Nie mielibyscie nic przeciwko gdyby wasze żony tak tańczyły publicznie? czy lepiej by to wyglądało gdyby były bardziej ubrane?
Ale to nie sa Twoje żony, proponuję, żebyśmy wszyscy pilnowali swojego nosa. To raz, a dwa, że jeśli facetowi nie pasuje, że jego dziewczyna tak tańczy, to... niech zmieni dziewczynę!

Chcesz zabierać kobietom ich wolność i prawo do podejmowania własnych decyzji ( bądź tańca ) w imię... walki o prawa kobiet, która to walka narodziła się w wyniku potrzeby wolności :lol: Czyż to nie ironia?
 
W

wiki9969

Guest
Zacznę od tego, że taniec to nie tylko sztuka, ale także i sport. A strój musi być taki, by nieograniczał ruchów podczas występów. Te dziewczyny robią to co lubią i nikt ich do tego nie zmusza. A jak się komuś nie podoba to niech po prostu tego nie ogląda. ;)
 
Do góry