Czy grać z WOŚP?

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Ja grałam już dziś. A wy?



W temacie zjadłam wyraz " nie". Przepraszam. Zbyt emocjonalnie podchodzę do tego tematu. Moi bliscy korzystali ze sprzętu kupionego przez WOŚP. A dziś pojawił się cień. Grałam, choć pojawił się cień. Czy, aby nie będziemy mieli z tego powodu nieprzyjemności w pracy?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
To już byłby szczyt głupoty gdyby pomaganie ciągnęło za sobą jakiekolwiek konsekwencje
 
E

Elen

Guest
Grac! Pomagac! :D I nie patrzec na durniow, bo niebawem oni sami moga potrzebowac tego zakupionego przez Orkiestre sprzetu. Pora na porze nie stoi.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Ja mam woreczek pełen tzw. żółciaków. Całkiem ciężki i bardzo nieporęczny. Chętnie im oddam, bo przecież nie będę z taką niewygodną kasą po sklepach latał, a nadal jest to prawdziwy pieniądz...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
viola1308 napisał:
a grałam już dziś. A wy? W temacie zjadłam wyraz " nie". Przepraszam. Zbyt emocjonalnie podchodzę do tego tematu. Moi bliscy korzystali ze sprzętu kupionego przez WOŚP. A dziś pojawił się cień. Grałam, choć pojawił się cień. Czy, aby nie będziemy mieli z tego powodu nieprzyjemności w pracy?
Troszkę niejasno napisałaś ten temat, ale rozumie, że pytasz o WOŚP?

Obecna władza jest tak wroga Polakom, że nawet walczy z pomaganiem chorym dzieciom. To nie mieści się już w głowie. Jak najbardziej namawiam na udzuał w WOŚP. Mój syn ostatnio był leczony na i urzadzeniach zakupionych przez WOŚP i dzisiaj wesprę ich rekordowo!
 
M

MacaN

Guest
Każda forma pomagania jest dobrą formą. ;)

Może z wyjątkiem takich np. fundacji Kwaśniewskiej, w której po 20-30 % idzie na utrzymanie fundacji ( czytaj na wypłaty rzędu dziesiątek tyś. miesięcznie ), choć z drugiej strony każdy robi ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba :)
 
M

MacaN

Guest
Niby jakim? Jeśli myślisz o wojsku, to się mylisz, ponadto wiedz, że armia to za silna organizacja, żeby jej władza coś narzucała.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Obecna władza jest tak wroga Polakom, że nawet walczy z pomaganiem chorym dzieciom. To nie mieści się już w głowie. Jak najbardziej namawiam na udzuał w WOŚP. Mój syn ostatnio był leczony na i urzadzeniach zakupionych przez WOŚP i dzisiaj wesprę ich rekordowo!
Obecna władza widocznie chce, żeby ten sprzęt był standardem w polskich szpitalach a nie jałmużną z fundacji.
Obecna władza chce opodatkować korporacje, sieci handlowe i banki obracające miliardami euro w Polsce - to czego wcześniejsza władza nie chciała ruszyć.
Dlatego obecna władza jest krytykowana w Niemczech i UE bo strumień miliardów płynących z Polski jest zagrożony. Wiedzieli jak to zrobić i teraz wiesz dlaczego Donald Tusk, Jerzy Buzek czy Danuta Hoebner są wysoko w szczeblach UE. A przecież nie kto inny jak Rząd pana Buzka doprowadził do ruiny w służbie zdrowia.
Te osoby dziś są "wysokimi rangą" funkcjonariuszami UE, mają ultrawysokie pensje, zagwarantowany byt do końca życia jak nie w instytucjach publicznych to sektorze prywatnych otrzymując funkcję prezesów, doradców spółek za ogromne pieniądze i ogromnych odprawach. Przeciętny obywatel na taką jednorazową odprawę musi pracować 50 lat swojego życia. Teraz wiesz dlaczego oni wolą zająć naród WOŚP i szczytnymi celami.
Zgadzam się - cel jest szczytny, ale fundacje powinny pomagać ludziom poza systemem (rzadkie choroby, tragedie losowe) a nie wspierać system służby zdrowia w Państwie.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
przecajo napisał:
Ty natomiast wydajesz się wrogi rozumowi, taki typ któremu wszystko się kojarzy.
a dlaczego?



MacaN napisał:
Każda forma pomagania jest dobrą formą.
I tego należy się trzymać



danielr9 napisał:
Obecna władza widocznie chce, żeby ten sprzęt był standardem w polskich szpitalach a nie jałmużną z fundacji.
Zgadza się, taki sprzęt powinien być standardem w szpitalach a WOŚP pokazuje jak szybko można zebrać kupe kasy i bez zbędnych kosztów, biurokracji i struktur zakupić za to sprzęt potrzebny do ratowania ludzi. Za to szczerze wątpię aby obecna władza cokolwiek w tej kwestii poprawiła. Jak na razie bardzo wciągnęli się w budowanie wszechobecnej i nieograniczonej władzy. Takie błahostki jak zdrowie Polaków nie zostało nawet poruszone od wyborów. Zresztą gdyby nawet taki plan mieli co dlaczego piętnować organizację, która odwala kawał dobrej roboty i za rząd i dla Polaków? A piętnują



danielr9 napisał:
Obecna władza chce opodatkować korporacje, sieci handlowe i banki obracające miliardami euro w Polsce - to czego wcześniejsza władza nie chciała ruszyć.
Tak słyszałem. Korporacje przeniosą się na Giblartar, albo na Maltę, sieci handlowe przerzucą to na klientów, a banki podniosą opłaty dla ludności. Rozwiązania irrelewantne dla tych korporacji a niekorzystne dla Polaków.. Polacy jakoś ten koszt udźwigną na swoich barkach. Za to jednej z moich firm, która sprzedaje bardzo drogie maszyny, przestały płacić terminowo za kontrakty spółki skarbu państwa. Co nigdy w całej historii naszej działalności sie nie zdarzyło. Podobno jest nowy, świeżo nominowany "doświadczony" Prezes. Cóż, za spóźnienie wystawiliśmy tłusta note odsetkową za którą zapłacicie Wy wszyscy. Z mojej strony wielkie dziękuję. Odsetki ustawowe sa wysokie i mam nadzieję, że nowy prezes bedzie spóźniał się z płatnościami częściej.



danielr9 napisał:
Dlatego obecna władza jest krytykowana w Niemczech i UE bo strumień miliardów płynących z Polski jest zagrożony.
Strumień miliardów, ale Ty bzdety piszesz. Dla Niemiec Polska to jeden z wieeeeelu rynków i to jeden z najmniej znaczacych. Strumienie euro to płyna dla nich raczej z USA, UK, Chin czy Indii, a nie Polski. jeśli z jakiegos powodu, nagle polski rynek zamknie sie dla Niemiec, to odbije się im to co najwyżej tygodniową czkawką.

Za to dla Polski, Niemcy to odbiorca 60% naszego eksportu. Strumień euro z tego tytułu idzie do nas. Nie psuje sie relacji z najlepszym klientem i odbiorcą i do tego bogatym i wpływowym. No chyba, że jest sie niezrównoważonym wariatem.

A tak na marginesie, cała zaściankowa Polska ciągle biadoli o Niemcach, którzy "wykupuja nasze firmy, krwawicę i ziemie", a największym inwestorem w Polsce wcale nie jest kraj za Odra tylko Francja. I oni w przeciwieństwie do Niemców, którzy solidnie inwestują, wywiązują sie w umów oraz korzystają z lokalnej infrastruktury gospodarczej, wywożą wszystko co sie da do francuskich banków i korzystają tylko z francuskich firm.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Elen napisał:
z aktualnosci- ponoc lacznie juz zebrano 18 mln zl. Bardzo ladnie. :) Mozna dokonac wplaty nawet przez internet. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19452021,24-final-wosp-w-tym-roku-zbiorka-na-sprzet-diagnostyczny.html#Czolka3Img
Ja już dałem do puszek ok 500 zł. Mam tez wystawiony na aukcji WOŚP jeden obraz z naszej rodzinnej kolekcji oraz piękny krzyż Koptów, północno-afrykańskiego odłamu Chrześcijaństwa, przywieziony z Kairu.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
AaronH napisał:
Ja już dałem do puszek ok 500 zł. Mam tez wystawiony na aukcji WOŚP jeden obraz z naszej rodzinnej kolekcji oraz piękny krzyż Koptów, północno-afrykańskiego odłamu Chrześcijaństwa, przywieziony z Kairu.
to zacnie z Twojej strony
tylko po co się tym chwalisz?Ale łap lajka za krzyż północno-afrykańskiego odłamu Chrześcijaństwa, przywieziony z Kairu.

Dziś raz do roku ma święto wielu obwieszonych jak choinka sercami
Znam ludzi którzy przez cały rok działają bez rozgłosu w szczytnych celach ,o nich nukt nie pamięta ,bo są szarzy,cisi bohaterowie
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Liczy się gest, nie ważne ile i ile razy. Każdy daje tyle ile może i ile uważa za słuszne.

Niektórzy lansują się w ten sposób. Idzie taki jeden z drugim wyobklejany serduszkami. Trochę mi to przypomina rewię mody na cmentarzach 1 listopada.

Tutaj jest jednak o tyle lepiej, że nawet Ci, którzy nie wrzucają kasy do puszki z myślą o pomaganiu, przyczyniają się do tej akcji. Chociaż taki z nich pożytek.
 
E

Elen

Guest
AaronH napisał:
Ja już dałem do puszek ok 500 zł. Mam tez wystawiony na aukcji WOŚP jeden obraz z naszej rodzinnej kolekcji oraz piękny krzyż Koptów, północno-afrykańskiego odłamu Chrześcijaństwa, przywieziony z Kairu.
Niezle. :) Ja tez sie dolozylam, tyle, ile aktualnie moge. Mam nadzieje tylko, ze te cenne rzeczy ktore tam dales zostana zlicytowane za odpowiednia do wartosci cene.
 
M

MacaN

Guest
Nie, żeby coś, ale w takim wypadku wydaje mi się lepiej dać pieniądze bezpośrednio, przynajmniej 100% trafi do dzieciaków, czy tam potrzebujących. Fundacje moim zdaniem mają sens, jeśli ktoś tak jak ja wrzuci do puszki 5 zł idąc do sklepu, bo na inną pomoc go nie stać.

Pamiętajcie, ze fundacje muszą sie utrzymać. Muszą dać pieniądze organizatorom, muszą zapłacić za reklamy, bilbordy, serduszka, imprezy ( np. woodstock - impreza na ok. 500 000 osób, którą trzeba zabezpieczyć, opłacić zespoły, itd. ).

Ja jeśli mam to wrzucę do puszki kilka groszy, ale żeby pozbywać się połowy wypłaty? Wolałbym chyba skontaktować się z najbliższym domem dziecka, albo szpitalem i przelać tam cała kwotę.
 
Do góry