Ataki nuklearne na Polskę. Kat - USA.

M

MacaN

Guest
Witam. Czy słyszeliście o tym, że USA planowała na terenie Polski ataki na 13 naszych miast ( nie licząc tych z lotniskami ) ?

Co ciekawe, na 13 miast, 6 leży w promieniu 40 km od mojego domu. Są to Wałbrzych, Świdnica, Dzierżoniów, Bielawa, Żarów, Ludwikowice Kłodzkie ( 4-5 km. od mojego domu ).

Przy czym na miasta takie jak Wałbrzych, czy Świdnica miało spaść po 4-5 bomb.

Tutaj wymienione sa niektóre miasta: http://www.forum.spotter.pl/forum/spotter-pl/historia-lotnictwa/282292-amerykanie-odtajnili-list%C4%99-cel%C3%B3w-nuklearnych-z-okresu-zimnej-wojny
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Duża część obiektów pokrywa się z tymi wskazanymi przez dowództwo Układu Warszawskiego. W sumie patrząc ze strategicznego punktu widzenia, to komuniści mogli się spodziewać gdzie Wujek Sam zrzuci gruszki.
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Isen1822 napisał:
Duża część obiektów pokrywa się z tymi wskazanymi przez dowództwo Układu Warszawskiego. W sumie patrząc ze strategicznego punktu widzenia, to komuniści mogli się spodziewać gdzie Wujek Sam zrzuci gruszki.
Część to były atrapy dla zmylenia przeciwnika.
 
A

alfabeta11

Guest
Czytałem o koncepcji zaporowego zbombardowania Polski jako pewnego rodzaju zabezpieczenia przed przemarszem wojsk wschodu w stronę zachodu. No i w sumie to bardzo możliwe. Wszystko byle ratować własne tyłki, nawet unicestwienie jakiegoś tam kraju.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nasze położenie geograficzne było takie że aż zmuszało do traktowania jako pole bitwy, więc nie bardzo wiem skąd te zdziwienie
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Herbatniczek dobrze prawi.

W przypadku wojny, obszar Polski mógłby się stać głównym teatrem działań wojennych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
symetrycznie położony względem wschodu i zachodu
 
E

Elen

Guest
A ja uwazam, ze to brednie. Kogos fantazja ponosi. Wiekszosc mocnych panstw ma na Polske wywalone.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ale nie w momencie, gdy dochodzi do wojny z Blokiem Wschodnim, Polska stanowi strefe buforową, a armia PRL jest drugą co do wielkości armią Układu Warszawskiego.
 
M

MacaN

Guest
Elen napisał:
A ja uwazam, ze to brednie. Kogos fantazja ponosi. Wiekszosc mocnych panstw ma na Polske wywalone.
Przecież to są oryginalne dokumenty USA, nie ma tu nawet 1% samowoli dziennikarskiej.

A co do tego, że jesteśmy za malutcy... Nie tak dawno na Białorusi były przeprowadzane manewry wojskowe razem z Rosją. Jednym z epizodów było przeprowadzenie ataku nuklearnego na Warszawę.

Przypominam, że ówczesny minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski stwierdził, że te manewry sa niebezpieczne, a Rosja może sie zatrzymać w.. Białymstoku.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Wielkie mi halo.
http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/file/mapakuklinski.jpg

NATO miało zasadzić parę grzybów w Polsce, a UW na Zachodzie. Nie licząc punktowych uderzeń nuklearnych za pomocą artylerii i samolotów. Polscy piloci na Su-7 ćwiczyli zrzut takiej bomby. Podobno, bo tylko słyszałem, że w armii sowieckiej dowódca batalionu miał na swoim szczeblu jakąś zabawkę liczoną w kT. Polska to pozycja do ataku na Europę Zachodnią, zaopatrzenie, rezerwy, centra łączności. A do tego trzeba doliczyć broń chemiczną i biologiczną. Jak się bawić to na całego.
 
S

serwor

Guest
D_K napisał:
Wielkie mi halo.
http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/file/mapakuklinski.jpg

NATO miało zasadzić parę grzybów w Polsce, a UW na Zachodzie. Nie licząc punktowych uderzeń nuklearnych za pomocą artylerii i samolotów. Polscy piloci na Su-7 ćwiczyli zrzut takiej bomby. Podobno, bo tylko słyszałem, że w armii sowieckiej dowódca batalionu miał na swoim szczeblu jakąś zabawkę liczoną w kT. Polska to pozycja do ataku na Europę Zachodnią, zaopatrzenie, rezerwy, centra łączności. A do tego trzeba doliczyć broń chemiczną i biologiczną. Jak się bawić to na całego.
Nie parę ale NATO miało zaorać Polskę. Na najwieksze miasta miało poleciec nawet po 20 bombek. Celami było wojsko ale też były cele cywilne, ludnosc.
Duży udział w pózniejszych planach NATO miał też NASZ bohater narodowy Kuklinski. On podał do NATO najlepsze cele.
http://www.tvn24.pl/plany-bombardowan-atomowych-w-polsce-odtajniony-dokument-sac,605767,s.html

 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
"Parę" - ironicznie.
 

kuzio

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2016
Posty
6
Punkty reakcji
1
Musimy się liczyć z tym, że jak będzie wojna, to trzeba albo walczyć za ojczyznę albo uciekać jak ktoś chce normalnie żyć. Takie nasze położenie geopolityczne i szybko to się nie zmieni. Ale wszystko się kiedyś kończy, ale chyba nie marzenia niektórych ludzi o stworzeniu mocarstwa ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a realnie chętnych to zbyt wielu nie ma, poza tym nawet ci chętni jak zobaczą realną walkę to pouciekają
 
Do góry