Czy zupy są dobre na odchudzanie?

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Od ponad miesiąca sama gotuje sobie szybkie zupy. Różne od warzywnych po te robionych na mięsku. Przyznaje ze sporo spadlam wagowo. Jem je różnie z makaronem,kasza czy brązowym ryżem. Nie lubię tych na śmietanie i mące.
Czy Wy takze macie dobre doświadczenia właśnie z zupami?
Jestem bardzo ciekawa :)
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
Kathlyn napisał:
Od ponad miesiąca sama gotuje sobie szybkie zupy. Różne od warzywnych po te robionych na mięsku. Przyznaje ze sporo spadlam wagowo. Jem je różnie z makaronem,kasza czy brązowym ryżem. Nie lubię tych na śmietanie i mące.
Czy Wy takze macie dobre doświadczenia właśnie z zupami?
Jestem bardzo ciekawa :)
Bardzo dobrze, że nie lubisz tych zup na śmietanie i mące ponieważ to przez te dwa składniki zupy stawałyby się niezdrowe i kaloryczne. Jeśli Twoja zupka składa się z warzyw, mięsa i dodatku w postaci kaszy, ryżu i makaronu to doskonale. Czy dodajesz brązowy makaron czy zwykły? Ja także uwielbiam zupy. Najbardziej przekonują mnie zupy w postaci kremów z grzankami, które przygotowuję sama. Dużą zaletą zup jest ich skład. Większość składników to warzywa, oczywiście lepiej jakbyśmy je jadły na surowo bo byłyby wtedy zdrowsze, ale lepiej w zupie niż wcale. Dodatkowo zupy są lekkostrawne i szybko się je przygotowuje.
 

IMAX

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pewnie lepiej przyswajalne jak to wywary i płyny.

Tylko czemu utarło się że zupy muszą być u polaka zawsze na mące ? Tego nie wiem :(
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Polecam zupy typu krem. Z brokułów, z groszku, z kalafiora, pyszności! Ja ponad wszystko kocham taka z pomidorków, ale reszta też jest pyszna o ile lubisz te warzywa :) I są bardzo łatwe- wystarczy zagotować warzywa, wcześniej obrać je ze skórki (lub w przypadku pomidorów najpierw je sparzyć) no i takie ugotowane zblendować, doprawić i finito. Proste, pyszne i sycące :)
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
Zupa to 70-80% wody + warzywa, makaron, groch, fasolka, ziemniaki + inne coś tam. Od wody, warzyw jak i od makaronu nie utyjesz, więc pewnie są dobre na odchudzanie ;)
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Osobiście uwielbiam zupy z dodatkiem grzanek, brązowego ryżu czy makronu pełnoziarnistego. Zdarza mi się dodac maslo ale to tylko w przypadku zup grzybowych. Szaleje takze za imbirem. Prawie o kazdej zupy troche dodaje. Ponoć ma właściwości bakteriobójcze.Miło mnie zaskoczyła zupa z kukurydza konserwowa i mlekiem kokosowym.
 
M

MacaN

Guest
No jak jesz same zupy, to na bank się odchudzisz :D Tyle, ze ja bym sie tym w zyciu nie najadł np. :D Dla mnie doba zupa to po prostu przysmak, ale na pewno nie obiad.
 

julka05

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
1
Kathlyn napisał:
Osobiście uwielbiam zupy z dodatkiem grzanek, brązowego ryżu czy makronu pełnoziarnistego. Zdarza mi się dodac maslo ale to tylko w przypadku zup grzybowych. Szaleje takze za imbirem. Prawie o kazdej zupy troche dodaje. Ponoć ma właściwości bakteriobójcze.Miło mnie zaskoczyła zupa z kukurydza konserwowa i mlekiem kokosowym.
[SIZE=10.5pt]Nigdy nie próbowałam zupy z kukurydzy i mleka kokosowego. Na samą myśl o takiej zupie mam dziwne uczucie bo jednak jest to specyficzne połączenie. Ale co mi tam. Spróbuję na pewno. W końcu zupy zawsze są dobre. Jak tylko będę miała wolny czas to na pewno poeksperymentuje z nowymi smakami. Kiedyś też miałam tak, ze traktowałam zupy jako dodatek lub drugie danie, ale z czasem przyzwyczaiłam się i mogą być dla mnie głównym daniem. [/SIZE]Wystarczy zjeść jej więcej, a brzuch jest syty i pojawia się energia na resztę dnia.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
julka05 napisał:
Od ponad miesiąca sama gotuje sobie szybkie zupy. Różne od warzywnych po te robionych na mięsku. Przyznaje ze sporo spadlam wagowo. Jem je różnie z makaronem,kasza czy brązowym ryżem. Nie lubię tych na śmietanie i mące.
Czy Wy takze macie dobre doświadczenia właśnie z zupami?
Jestem bardzo ciekawa :)
Bardzo dobrze, że nie lubisz tych zup na śmietanie i mące ponieważ to przez te dwa składniki zupy stawałyby się niezdrowe i kaloryczne. Jeśli Twoja zupka składa się z warzyw, mięsa i dodatku w postaci kaszy, ryżu i makaronu to doskonale. Czy dodajesz brązowy makaron czy zwykły? Ja także uwielbiam zupy. Najbardziej przekonują mnie zupy w postaci kremów z grzankami, które przygotowuję sama. Dużą zaletą zup jest ich skład. Większość składników to warzywa, oczywiście lepiej jakbyśmy je jadły na surowo bo byłyby wtedy zdrowsze, ale lepiej w zupie niż wcale. Dodatkowo zupy są lekkostrawne i szybko się je przygotowuje.
Do gotowej zupy można dodać zmiksowane lub utarte surowe warzywa, najlepiej takie, które niezbyt dobrze znoszą gotowanie - np. brokuły, cukinia albo bakłażan. W ten sposób mamy ciepły posiłek i przemycone trochę zdrowej surowizny :) warto też dodać, że zupy mają w sobie dużo wody, więc z jednej strony nas nawadniają, a z drugiej dają przyjemne uczucie sytości. A poza tym można je jeść bez opamiętania, jeśli są to tylko warzywa, bez mięsa, masła, zasmażek itp. :D
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
A czy wiecie ze dzięki cambridge znam zupy które mają nie wiecej jak 140-150 kalori:) Zapytacie czy to możliwe co? Tak jak najbardziej ! Smaki takie jak Zupa grzybowa, Zupa jarzynowa, Zupa o smaku kurczaka z grzybami, Zupa o smaku orientalnym, Zupa pomidorowa, Zupa porowa . I co WY na to ?
 
T

TomaszTomasz

Guest
Grochówka z dużą ilością wędzonego boczku. Może nie odchudzi, ale na pewno co niektórych zmusi po jakimś czasie do odchudzania.
 
E

EU Geniusz

Guest
Są też takie gotowe zupki, które wystarczy wrzątkiem zalać. Może warto spróbować?
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale jestem "zupocholiczką" i faktycznie nie mam problemów z tyciem. BB)
 

dariska009

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
To zalezy bo jak machniesz taki zurek z kielbacha i jajkiem to średnio albo serową zupe z miesem mielonym i serkami topionymi :) Ale takie warzywne to raczej tak, i w sezonie zimowym fajnie rozgrzewaja
 

K1K1

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
Dokadnie wszystko zależy od użytych składników :) ja wybieram zupy warzywne, ale czasem lubie zjeść np. kapuśniak z kiełbasa i wędzonką na kiszonej kapuście. Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem ;)
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Kathlyn napisał:
Od ponad miesiąca sama gotuje sobie szybkie zupy. Różne od warzywnych po te robionych na mięsku. Przyznaje ze sporo spadlam wagowo. Jem je różnie z makaronem,kasza czy brązowym ryżem. Nie lubię tych na śmietanie i mące.
Czy Wy takze macie dobre doświadczenia właśnie z zupami?
Jestem bardzo ciekawa :)
No jeśli nie tłuste to czemu nie :)
 
Do góry