Nauka języka francuskiego

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Koleżanki i koledzy! Chciałabym zacząć uczyć się języka francuskiego samodzielnie :) I mam do was kilka pytań-czy uczycie się jakiegoś języka zupełnie sami? Od czego zaczęliście? Jakieś książki, takie typu repetytorium czy może filmy, w których ktoś wyjaśnia podstawy języka? Wiecie, chciałabym znać język ale od czegoś trzeba zacząć, a nie mogę się zdecydować :) a może ktoś z was zna ten język i chciałby mi w przystępny sposób przestawić jakie są jego podstawy na przykład?

Buziaki, Blanche :*
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Uczę się języka francuskiego w szkole. Piękny język. Tobie mogę doradzić poszukania na youtubie filmików dotyczących nauki języka francuskiego. Wybierz taki, którego forma jest dla Ciebie najłatwiej przedstawiona.
Pamiętaj o zwróceniu uwagi na wymowę, która nie należy do najłatwiejszych. Dobrze by było, gdyby obok wyrazu było napisane, jak się go wymawia. Wykonuj również ćwiczenia. Możesz też grać w gry francuskie.
Na koniec mogę polecić tą stronkę - http://www.mowimypofrancusku.pl/ I życzyć powodzenia. :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Dziękuję bardzo, na pewno skorzystam :) chciałabym tam żyć kiedyś, dlatego chce nauczyć się tego języka :) w gry francuskie gram, ale niewiele mi dają jeśli chodzi o faktyczna znajomość języka. Agne, długo się uczysz? :)
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Blanche napisał:
chciałabym tam żyć kiedyś, dlatego chce nauczyć się tego języka
W kraju o wiele szybciej się go nauczysz. Najważniejsze jest, żebyś znała podstawy i potrafiła się porozumieć w tym języku.


Blanche napisał:
Agne, długo się uczysz?
2 lata, co jest niestety dosyć krótkim okresem, biorąc pod uwagę Polski system edukacji. Ale mi wystarczą podstawy, bo raczej pozostanę w ojczyźnie.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Oczywiście każdego języka uczy się szybciej mając z nim do czynienia na codzień :) ale nie mogę pojechać nie znając go wcale :) angielski znam tak dosyć słabo muszę przyznać, uczę się go 4 rok obecnie, ale tak na "odpiernicz". A francuskif naprawdę mi się podoba i tak jak mówię, chciałabym tam żyć więc motywacja do nauki jest zupełnie inna :) Polski system edukacji w ogóle jest do kitu. Mam na studiach opcje uczenia się języka francuskiego, natomiast nie wiem czy to ma sens. Nie potrafię pracować pod czyjeś dyktado i jednak myślę, że lepiej wyjdę na tym jak się sama zacznę uczyć :) poszukam filmików, bo skoro je polecasz to znaczy, że są takie :D

Może jakieś inne podpowiedzi? Może ktoś chce mi jakoś dopomóc? <robi słodką minkę >
 
Do góry