Farsz do pierogów

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Potrzebuję dobry i sprawdzony przepis na farsz do pierogów. Wiem, że w internecie jest zatrzęsienie, ale chciałabym coś sprawdzonego. Ciasto wyrabiam w maszynie do chleba i jest super. Robiłam do tej pory tylko pierogi ruskie, z mięsem i z kapustą. Z owocami i serem na słodko nie mają brania :(
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Zaraz po ruskich, darzę miłością pierogi ze szpinakiem i serem feta - standardowo świeży szpinak (całe opakowanie 300g) przesmażam na maśle i zeszklonej uprzednio cebulce i czosnku, dodaję pieprz do smaku. Nie dodaję soli, gdyż zaraz po przesmażeniu dodaję ok 200 g sera feta i mieszam wszystko razem do uzyskania równo rozprowadzonych składników. Po przestygnieciu farsz jest gotowy do nakładania do ciasta. Polecam :D
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja lubię pierogi ruskie z kaszą gryczaną zamiast ziemniaków. Jedliście kiedyś taką wersję?
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Ja robie zazwyczaj z kapusta i grzybami. Tyle że grzyby przez cały sezon sami zbieramy i suszymy. Potem kopustę gotujemy w wywarze z grzybów i zawsze wychodzą rewelacyjne.
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Ja lubię pierogi z farszem "ruskim", ale zamiast ziemniaków daję się kaszę gryczaną. Są przepyszne.
 
Do góry