Jaki bank na konto osobiste?

marsela00

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Witam! doradźcie mi jakiś bank bo chcę założyć sobie konto osobiste. Rozważam: raiffeisen, pko, ing. Proszę o opinie !!
 
P

Piotrek32

Guest
Osobiście polecam rajfa. Szeroki wybór + możliwość kontrolowania finansów przez aplikacje mobilną, ale podejrzewam że teraz już w każdym banku mamy taką opcje :)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Na to pytanie nie uzyskasz raczej obiektywnej odpowiedzi ponieważ 90% osób poleci bank w którym ma konto ;)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
dbx napisał:
Na to pytanie nie uzyskasz raczej obiektywnej odpowiedzi ponieważ 90% osób poleci bank w którym ma konto ;)
To prawda. Ja mam w PKO i w życiu nie zamieniłbym na nic innego!
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Fakt, może po prostu zrobić ankietę? :D Albo spojrzeć do jakiś danych statystycznych.

Ja również posiadam w PKO i sobie chwalę.
 

haggis

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
dbx napisał:
Na to pytanie nie uzyskasz raczej obiektywnej odpowiedzi ponieważ 90% osób poleci bank w którym ma konto ;)
No raczej :) ewentualnie można skorzystać z porady np. doradcy finansowego :) Mi osobiście pasi w rajfajzenie, a jak chcesz bardziej obiektywnie to spójrz w rankingi albo coś w tym stylu ;) Pozdro
 
P

Piotrek32

Guest
.

haggis napisał:
Na to pytanie nie uzyskasz raczej obiektywnej odpowiedzi ponieważ 90% osób poleci bank w którym ma konto ;)
No raczej :) ewentualnie można skorzystać z porady np. doradcy finansowego :) Mi osobiście pasi w rajfajzenie, a jak chcesz bardziej obiektywnie to spójrz w rankingi albo coś w tym stylu ;) Pozdro

Jak z płatnościami w PKO?
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
marsela00 napisał:
Witam! doradźcie mi jakiś bank bo chcę założyć sobie konto osobiste. Rozważam: raiffeisen, pko, ing. Proszę o opinie !!
Jako że dwóch ludzi w tym wątku polecało Raiffeisena to dla równowagi dodam że ja bym go olał od razu na starcie bo Raiffeisen ma 3 zł stałej opłaty za kartę a bez sensu płacić za coś co w innych bankach jest za darmo (po spełnieniu określonych warunków).
 
P

Piotrek32

Guest
No tak masz racje, tej opłaty nie ma w innych bankach, ale za to rajf daje nam dodatkowe korzyści jak np. ubezpieczenie podróżne. Zaletą jest jeszcze to że jak mam konto osobiste to mogę założyć konto lokacyjne i jest ono wyżej oprocentowane od osobistego. Dlatego może ta opłata nie jest znów taka bezsensu ;)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Rzeczy które wymieniłeś to produkty komplementarne i jak dla mnie w ogóle nie podnoszą "wartości" konta (tym bardziej z takim oprocentowaniem na koncie lokacyjnym jak w Raiffeisen :p). Ja mam konto w mBanku - też mam opcję ubezpieczenia podróżnego czy jakiś magicznych kont ale z tego nie korzystam. Zresztą ubezpieczenia wszelkiego rodzaju to chyba każdy bank próbuje teraz wciskać.
Jak dla mnie Raiffeisen ma dwie bardzo duże wady (wymieniona wcześniej opłata i brak przelewów ekspresowych) i żadne dodatkowe funkcje czy produkty tego nie zmienią.
 

marsela00

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
dziekuje bardzo za odpowiedzi! jakie jeszcze konta maja ubezpieczenia? zalezy mi na tym bo duzo podrozuje i zawsze dokupuje gdzies sobie ubezpieczenie podrozne a tutaj mialabym to ogarniete przez bank. dlatego tez raifeisen jest jedną z opcji :)
 

marsela00

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Anwalar czyli jakie polecasz? zależy mi na tych ubezpieczeniach dodatkowych, które są np w raifeisenie.
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Polskie mamy tylko Banki Pocztowy, Spółdzielcze i PKO, ja jestem w PKO.
 
J

jolos

Guest
Teraz jest bardzo duży przekrój różnych kont osobistych. Sam w sumie nie wiedziałbym chyba co wybrać i gdzie najlepiej założyć konto. Może powinieneś zobaczyć na ranking kont osobistych np. na moneye.pl i wtedy może znajdziesz coś najodpowiedniejszego dla siebie.
 

tonsab

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2016
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jest tyle kont osobistych, że naprawdę można znalezc cos dla siebie. ja polecam konto wymarzone w raiffeisen, z opłat tylko karta debetowa za kilka pln, do tego oprocentowanie konta, brak zmienności opłat. jest git
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Ja mam konto w BGŻ i konto oszczędnościowe Optima, też w BGŻ. Jestem zadowolona, bo nie mam żadnych dodatkowych kosztów czy opłat.
 

szot

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Też mam BGŻ Optima i nie ponoszę żadnych opłat. Z kolei jak patrzę na to ile za zwykłe konto w PKO płacą rodzice to mi słabo. Tam się płaci za wszystko.
 
Do góry