Expose premier Beaty Szydło.

M

MacaN

Guest
Expose Beaty Szydło, czyli... kpina. Nie potrafię znaleźć innego słowa, po prostu.

W ciągu pierwszych 100 dni:
  • 500 zł na każde dziecko
  • powrót do wieku emerytalnego - kobiety 60, mężczyźni 65 lat ( gdzie tu równouprawnienie?)
  • darmowe leki od 70 roku życia
  • pensja minimalna na poziomie 12 zł/h


Zastanawiam się... wybory wygrało PiS, czy ZLEW?
 
E

Elen

Guest
Moim zdaniem ten rzad chyba sie napalil "maryski". :D To nierealne... finansowo. Koszty przewazaja zyski (z opinii ekonomistow, ktore dzis slyszalam w tv).

Byc moze podczas tych "rzadow" doczekamy sie "votum nieufnosci" do Rzadu. Oby nie drugiej Grecji.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
No socjalizm pełna gębą.
Chociaż jest szansa ze władza przestanie zjadać się osmiorniczkami i kupować sobie zegarki za 40 000 PLN. Wobec takiego marnotrawstwa (ekrany akustyczne za miliardy PLN, 19 mld zmarnowany według raportu NIK i inne wybryki) wole chyba te 500 zł na dziecko zamiast miliardy do kieszeni lobbystow
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
naiwny jesteś, władza tak ogłupia że zaczną zaraz tak samo trwonić pieniądze publiczne, tylko będą bardziej uważać żeby nikt nie nagrał
 
K

kate2

Guest
Po przyjęciu ,,uchodźców'' zapewne trzeba będzie jeszcze meczetów dobudować.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
te meczety to są budowane za pieniądze samych muzułmanów, Arabia Saudyjska finansuje to na potęgę
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Z PiSem jest taki problem, że przy kilku ciekawych pomysłach, inne ma totalnie abstrakcyjne... Czysto socjalistyczne. Nie jest mi po drodze z tą partię, ale uważam że będą zdecydowanie lepszą władzą niż PO. Ale wyczynów Tuska czy Kopacz ciężko byłoby nie pobić...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
weselej będzie na pewno

i zaraz będzie całkowity zakaz aborcji
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Jak widać Polska to kraj kapitalistów. Robotnikami i rolnikami są Marsjanie albo Syryjczycy. A tak na poważnie, "socjalistyczny" stało się słowem wytrychem, dzięki któremu można "zaczarować" rzeczywistość, dowalić tym, których się nie lubi. Bez głębszej refleksji jednakże.
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Niekoniecznie... PiS ma postulaty socjalistyczne - m.in. rozdawanie pieniądze, regulowana płaca minimalna. Jednak trzeba przyznać, że kilka antysocjalistycznych punktów także posiada. No i przede wszystkim słowo socjalistyczny nie miało na celu obrazić tej partii, tylko wyraziłem swoją opinię. Jest wiele ugrupowań, które dumnie nazywają siebie socjalistycznymi. Można PiS lubić lub nie, ale obiektywnie trzeba nazwać to że mają wiele punktów socjalistycznych w swym programie.
No i oczywiście wstrzymuję się od oceny ich rządów. Póki co są często krytykowani, ale tylko za to, że nazywają się Prawo i Sprawiedliwość :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za nocną zmianę szefów służb specjalnych to też pochwał nie zdobędą
nie można było normalnie w dzień, trzeba tak w nocy żeby nikt nie widział ?
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Nie wiem jak nasz budżet zniesie obietnice PiSu. W tym najbardziej to 500 zł na dziecko ...
 
M

MacaN

Guest
Nie, w tym najbardziej darmowe leki od 70 roku życia ( starców jest trochę więcej, niż dzieci ) i pensja minimalna na poziomie 12 zł/h.

Fakt, nie wiadomo jaki będzie do tego podatek, ale bezrobocie wzrośnie na 100% i to znacznie. Jedyne, co mnie cieszy to kwota wolna od podatku na poziomie 8000 zł, choc jak to wprowadza w 2017 na początku ( a pewnie tak się stanie ), to mnie o już raczej nie obejmie. W 2016 jakoś bym jeszcze zakombinował, żeby się w tym zmieścić...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
będzie po prostu dalsze zadłużania a poza tym PIS zlikwiduje do końca OFE i tak jak PO w sposób księgowy zbilansuje finanse publiczne
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
500 zł na każde drugie dziecko to jest ustawa bubel. Po pierwsze po co zasiłki osobom które są zamożne? Po drugie nie rozwiąże to sytuacji ubogich rodzin. Tam gdzie był alkohol i tam gdzie rodzice są nieodpowiedzialni tam będzie te 500 zł przeznaczane na fajki i wódę. Zamiast uczyć odpowiedzialności i poprawiać był Polaków przez kreowanie lepszej gospodarki to robi się ustawy dla których warto być patologiczne matka z 4 dzieci pochodzących od 4 różnych pijanych facetów. Wtedy nie trzeba pracować. Wystarczy zebrać od różnych instytucji i brać zasiłki.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oczywiście że masz rację

ale nasza socjalistyczna władza woli rozdawać żeby się gawiedzi przypodobać
 
K

kate2

Guest
danielr9 napisał:
500 zł na każde drugie dziecko to jest ustawa bubel. Po pierwsze po co zasiłki osobom które są zamożne? Po drugie nie rozwiąże to sytuacji ubogich rodzin. Tam gdzie był alkohol i tam gdzie rodzice są nieodpowiedzialni tam będzie te 500 zł przeznaczane na fajki i wódę. Zamiast uczyć odpowiedzialności i poprawiać był Polaków przez kreowanie lepszej gospodarki to robi się ustawy dla których warto być patologiczne matka z 4 dzieci pochodzących od 4 różnych pijanych facetów. Wtedy nie trzeba pracować. Wystarczy zebrać od różnych instytucji i brać zasiłki.
Daniel osoby zamożne zwykle nie mają dużo dzieci więc za dużo im się nie dostanie. Po drugie nie można prawa i ustaw dostosowywać kierując się obawami o patologię. Takie myślenie powinno przyczynić się do blokady spzredaży alkoholu bo istnieje prawdopodobieństwo, że większość ludzi się uzależni i skończy jak menele. Podobnie z kwestią psiadania broni: nie możemy do niej dać dostępu wszystkim, bo się większość pozabija.ż
Jest mnóstwo rodzin żyjących w nędzy i biedzie i to wcale nie są osoby czy rodziny patologiczne a kochajace się. Z powodu biedy często zabiera im się dzieci więc uważam, że takie wsparcie finansowe jesli już żyjemy w takim a nie innym systemie jest uzasadnione i wskazane.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ja nie pisze o ludziach bardzo zamożnych ale takich rodzin mieszkający w wieżowcach dużych miast gdzie dochód jest po 8-10 tysięcy na rodzine miesięcznie jest w Polsce naprawdę setki tysięcy i oni maja po 2 dzieci najczęściej.
Mam wielu znajomych którzy maja taka sytuacje. Przykładowo mój kolega z zona mają kancelarie notarialna. Zarabiają ponad 15 000 miesięcznie razem na czysto i maja 4 dzieci. Chcesz im dołożyć jeszcze tysiąca? Chętnie wezmą skoro kasa leży na ziemi. Choćby po to żeby składać na kiedyś tam...

Ja rozumiem ze jest wiele rodzin potrzebujących ale w ten sposób czyli rozdawanie kasy nie polepszyć im bytu. Ludzie potrzebują pracy i godnej zapłaty a to można osiągnąć jedynie przez likwidację socjalizmu i transfer pieniędzy w kierunku polepszenia sytuacji gospodarczej Polski. Socjalizm jest błędnym kołem gdyż prędzej czy później płatnicy uciekają a beneficjentów przybywa. Dodatkowo kryzys potęguje kombibowanie i efekt jest taki ze państwo zaczyna bankrutowac. Biznes ucieka do Azji a nam zostaje praca w obcych marketach.
 
K

kate2

Guest
danielr9 napisał:
Ludzie potrzebują pracy i godnej zapłaty
O tym to ja wiem i pisąłam wcześniej.



danielr9 napisał:
Ludzie potrzebują pracy i godnej zapłaty a to można osiągnąć jedynie przez likwidację socjalizmu i transfer pieniędzy w kierunku polepszenia sytuacji gospodarczej Polski.
Jestem za ale żyjemy w systemie w jakim zyjemy. Innego możemy się nie doczekać. Co zatem z ludźmi w trudnej sytuacji? Niech zdychają?
 
Do góry