Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Księgowość - tradycyna czy online

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_martinx_*

Guest_martinx_*
  • Goście

Napisano 17 listopad 2015 - 14:39

Pytanie do osób prowadzących DG w jaki sposób rozliczacie się na co dzień? Sami? Korzystacie z biur rachunkowych czy księgowości online typu infakt?

Jak to wygląda pod względem finansowym i ewentualnej odpowiedzialności przed organami skarbowymi ?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Guest_jagnam_*

Guest_jagnam_*
  • Goście

Napisano 18 listopad 2015 - 15:55

Zależy od charakteru działalności. Jeżeli faktur będzie dużo (zarówno tych dochodowych jak i kosztowych), to albo postaw na jakiś dobry skaner przy pomocy którego będziesz mógł szybko skanować niezbędne dokumenty, albo postaw na tradycyjną księgowość. Co miesiąc dostarczysz fv do księgowej.

W branżach usług internetowych bardzo popularnym sposobem rozliczania się jest księgowość internetowa. Jest taniej, szybciej i wygodniej.

Infkat, iFirma czy ING Księgowość. Szczególnie ta ostatnia jest wygodna.

Są w stanie wykonać większość usług księgowych zdalnie. Zarówno proste rozliczenia jak i usługi kadrowo-płacowe czy usługi analityczne.

Dodam jeszcze, że obsługują jedynie spółki, a nie 1-osobwe DG.

• 0

#3 orbite

orbite

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 84 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 23:26

Korzystałem i ze stacjonarnej, z programu online do wystawiania faktur (jakieś grosze płaciłem rocznie) oraz aktualnie z Tax Care.

Wszystko zależy od księgowej - biuro - małe, w mojej okolicy - było nie profesjonalne i drogie, mieli mało klientów a musieli z tego żyć. Korporacja, jak Tax Care gdzie wszystko masz ogarnięte dla mnie wypada lepiej. Plus możliwość online ogarniania faktur, czego wcześniej nie miałem.

• 0

#4 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 884 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:23

A jak się rozliczasz? Abonament masz? :)

• 0

#5 orbite

orbite

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 84 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 23:32

Powiem tak - wcześniej płaciłem 250 zł, mając biuro pod domem i księgową przez którą musiałem czasem coś ekstra załątwić w urzędzie. W sumie to jedna sprawa ale się ciągała.

W Tax Care - płacę 149 miesięcznie, ten sam limit faktur (25). Ale cena jest zależna od rodzaju działalności, zatrudnionych pracowników i liczby osób. Można sobie to wyliczyć na taxcare.pl

• 0

#6 Beatlle

Beatlle

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:06

Jakoś nie mam przekonania do takich sieciówek dużych, wolę firmę gdzie znam ludzi osobiście, oni znają mnie i moją firmę.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 13 styczeń 2016 - 11:36
usunięto link

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 agati866

agati866

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:03

Powiem tak - wcześniej płaciłem 250 zł, mając biuro pod domem i księgową przez którą musiałem czasem coś ekstra załątwić w urzędzie. W sumie to jedna sprawa ale się ciągała.

W Tax Care - płacę 149 miesięcznie, ten sam limit faktur (25). Ale cena jest zależna od rodzaju działalności, zatrudnionych pracowników i liczby osób. Można sobie to wyliczyć na taxcare.pl

To i tak płacisz bardzo dużo jak za usługę online. Ja testuję właśnie wfirma.pl. Tam księgowość jest za 13,33 zł. Tyle ile Ty płacisz miesięcznie to ja płaciłam w tradycyjnym biurze rachunkowym. 

• 0

#8 Marseille

Marseille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 72 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 15:05

Pytanie do osób prowadzących DG w jaki sposób rozliczacie się na co dzień? Sami? Korzystacie z biur rachunkowych czy księgowości online typu infakt?

Jak to wygląda pod względem finansowym i ewentualnej odpowiedzialności przed organami skarbowymi ?

Ja nie wyobrażam sobie prowadzenia księgowości samodzielnie. Czas, który miałabym poświęcić na ogarnięcie tego, wolę zużyć na coś co lubię. Poza tym przeraża mnie wizja odpowiedzialności, a w biurze mają OC.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 14 marzec 2017 - 18:30

• 0

#9 JanK

JanK

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 11:07

Ja pracuję indywidualnie i korzystam z księgowości online. Mam wszystkie niezbędne usługi typu szczegółowe instrukcje dotyczące płacenia podatków, tworzenie faktur, rachunki itp. Na początku trochę byłem sceptyczna, ale po 2 miesiącach (które są za darmo) zmieniłam zdanie.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 07 kwiecień 2017 - 13:30

• 0

#10 Lewiksa

Lewiksa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 07:36

Odpowiedź jest bardzo prosta, oczywiście że tradycyja. Ja się trochę boję korzystać z programów, które nie są sprawdzone. Do tego, trzeba przy tym programie codziennie siedzieć i wpisywać dane. Na uwdze trzeba mieć fakt, że program zawsze popełnia błędy i nie wiadomo czy akutalizacje są robione na bieżąco i na czas. Jak sobie wyobrażam, że dzwonię do firmy prowadzącej takie usługi i mam w głowie fakt, że oni się z czymś spóźnili, że program nie został zaktualizowany to mi się odechciewa. Klasyczne biuro, może być takie, http://ksiegowebiuro.pl, a może być inne.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#11 ewwa47

ewwa47

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 21:36

Ja sama prowadzę księgowość i póki co korzystam z wspomnianego przez kogoś wyżej konta na wFirma. Jestem zadowolona. Uważam,że zanim rozwinę się bardziej, muszę trochę poznać co i jak. Na księgową przyjdzie czas później.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0