Księgowość - tradycyna czy online

M

martinx

Guest
Pytanie do osób prowadzących DG w jaki sposób rozliczacie się na co dzień? Sami? Korzystacie z biur rachunkowych czy księgowości online typu infakt?
Jak to wygląda pod względem finansowym i ewentualnej odpowiedzialności przed organami skarbowymi ?
 
J

jagnam

Guest
Zależy od charakteru działalności. Jeżeli faktur będzie dużo (zarówno tych dochodowych jak i kosztowych), to albo postaw na jakiś dobry skaner przy pomocy którego będziesz mógł szybko skanować niezbędne dokumenty, albo postaw na tradycyjną księgowość. Co miesiąc dostarczysz fv do księgowej.
W branżach usług internetowych bardzo popularnym sposobem rozliczania się jest księgowość internetowa. Jest taniej, szybciej i wygodniej.
Infkat, iFirma czy ING Księgowość. Szczególnie ta ostatnia jest wygodna.
Są w stanie wykonać większość usług księgowych zdalnie. Zarówno proste rozliczenia jak i usługi kadrowo-płacowe czy usługi analityczne.

Dodam jeszcze, że obsługują jedynie spółki, a nie 1-osobwe DG.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Korzystałem i ze stacjonarnej, z programu online do wystawiania faktur (jakieś grosze płaciłem rocznie) oraz aktualnie z Tax Care.
Wszystko zależy od księgowej - biuro - małe, w mojej okolicy - było nie profesjonalne i drogie, mieli mało klientów a musieli z tego żyć. Korporacja, jak Tax Care gdzie wszystko masz ogarnięte dla mnie wypada lepiej. Plus możliwość online ogarniania faktur, czego wcześniej nie miałem.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Powiem tak - wcześniej płaciłem 250 zł, mając biuro pod domem i księgową przez którą musiałem czasem coś ekstra załątwić w urzędzie. W sumie to jedna sprawa ale się ciągała.
W Tax Care - płacę 149 miesięcznie, ten sam limit faktur (25). Ale cena jest zależna od rodzaju działalności, zatrudnionych pracowników i liczby osób. Można sobie to wyliczyć na taxcare.pl
 

Beatlle

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jakoś nie mam przekonania do takich sieciówek dużych, wolę firmę gdzie znam ludzi osobiście, oni znają mnie i moją firmę.
 

agati866

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
orbite napisał:
Powiem tak - wcześniej płaciłem 250 zł, mając biuro pod domem i księgową przez którą musiałem czasem coś ekstra załątwić w urzędzie. W sumie to jedna sprawa ale się ciągała.
W Tax Care - płacę 149 miesięcznie, ten sam limit faktur (25). Ale cena jest zależna od rodzaju działalności, zatrudnionych pracowników i liczby osób. Można sobie to wyliczyć na taxcare.pl
To i tak płacisz bardzo dużo jak za usługę online. Ja testuję właśnie wfirma.pl. Tam księgowość jest za 13,33 zł. Tyle ile Ty płacisz miesięcznie to ja płaciłam w tradycyjnym biurze rachunkowym.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
martinx napisał:
Pytanie do osób prowadzących DG w jaki sposób rozliczacie się na co dzień? Sami? Korzystacie z biur rachunkowych czy księgowości online typu infakt?
Jak to wygląda pod względem finansowym i ewentualnej odpowiedzialności przed organami skarbowymi ?
Ja nie wyobrażam sobie prowadzenia księgowości samodzielnie. Czas, który miałabym poświęcić na ogarnięcie tego, wolę zużyć na coś co lubię. Poza tym przeraża mnie wizja odpowiedzialności, a w biurze mają OC.
 

JanK

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja pracuję indywidualnie i korzystam z księgowości online. Mam wszystkie niezbędne usługi typu szczegółowe instrukcje dotyczące płacenia podatków, tworzenie faktur, rachunki itp. Na początku trochę byłem sceptyczna, ale po 2 miesiącach (które są za darmo) zmieniłam zdanie.
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Odpowiedź jest bardzo prosta, oczywiście że tradycyja. Ja się trochę boję korzystać z programów, które nie są sprawdzone. Do tego, trzeba przy tym programie codziennie siedzieć i wpisywać dane. Na uwdze trzeba mieć fakt, że program zawsze popełnia błędy i nie wiadomo czy akutalizacje są robione na bieżąco i na czas. Jak sobie wyobrażam, że dzwonię do firmy prowadzącej takie usługi i mam w głowie fakt, że oni się z czymś spóźnili, że program nie został zaktualizowany to mi się odechciewa. Klasyczne biuro, może być takie, http://ksiegowebiuro.pl, a może być inne.
 

katrina50

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Ja sama prowadzę księgowość i póki co korzystam z wspomnianego przez kogoś wyżej konta na wFirma. Jestem zadowolona. Uważam,że zanim rozwinę się bardziej, muszę trochę poznać co i jak. Na księgową przyjdzie czas później.
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
To już bardzo fajnie i żeby rozwinąć się dynamicznie i oszczędzać to może akurat się przydać, ale później przyjdzie czas na załatwianie spraw w urzędach itd. Są biura rachunkowe, które biorą takie problemy na siebie (https://kuczawska.pl). No coś za coś, a komfort dla wielu przedsiebiorstw jest ważny.
 

naus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
1
ja prowadzę księgowość samodzielnie używając programów onlin
 

adicki

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2018
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ja z kolei średnio wierzę w to, że takie prowadzenie księgowości online jest do końca bezpieczne. Duzo bardziej cenię sobie współpracę oko w oko a już szczególnie, jeśli związane jest to z księgowością mojej firmy. Jeśli chodzi o konkretne biuro to ze swojej strony polecam firmę rodzinną Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Działają na rynku już ponad 20 lat, mają duże doświadczenie w sprawach księgowości, podatków a nawet spraw związanych z kadrami.
 

basia801

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2020
Posty
13
Punkty reakcji
0
A ja z kolei średnio wierzę w to, że takie prowadzenie księgowości online jest do końca bezpieczne. Duzo bardziej cenię sobie współpracę oko w oko a już szczególnie, jeśli związane jest to z księgowością mojej firmy. Jeśli chodzi o konkretne biuro to ze swojej strony polecam firmę rodzinną Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Działają na rynku już ponad 20 lat, mają duże doświadczenie w sprawach księgowości, podatków a nawet spraw związanych z kadrami.
moim zdaniem to zależy od podejścia właściciela firmy czy lubi i potrzebuje kntaktu oko w oko z księgową czy wystarczy ze kliknie w internecie i po sprawie
 
Do góry