Pozbycie się brzydkiego zapachu w szafce

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Witam wszystkich i proszę o poradę... Niedawno wprowadziliśmy się z narzeczoną do nowego mieszkania, które wynajmujemy. Mamy problem z jedną szafką w kuchni. Otóż niesamowicie w niej śmierdzi :( Nie czuć nic kiedy się przechodzi obok, ale po otworzeniu od razu uderza jakiś odór... Jakby po starych jajkach, lub czymś zgniłym. Próbowaliśmy kawą, sodą, ale nie pomaga.... Może ktoś z Was miały skuteczną radę?
 
E

Elen

Guest
Sciagnij szafke i zobacz co za nia jest, moze jakis grzyb...czy stechlizna. Wtedy nalezy rozprawic sie z tym co jest na scianie. A jesli ze sciana wszystko ok, to radze wyrzucic ta szafke, po uprzedniej konsultacji z wlascicielem mieszkania i zastapic ja nowa, to nie jest az taki wysoki koszt. Lepsze to niz nabawic sie jakiejs zarazy, bo nie wiadomo co lezalo w tej szafce.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Podobno herbata pochłania różne zapachy, ale najpierw trzeba pozbyć się czynnika emitującego, czyli po prostu usunąć przyczynę przykrego zapachu. Poza tym popieram pomysł Elen.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
U mnie pomógł cynamon (laski) gdy wszystko inne zawiodło :)
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
O Cynamonie szczerze mówiąc nie słyszałem.. Musze wypróbować. Szafkę będzie ciężko usunąć z mieszkania, bo jest częścią (największą, która robi za blat) jakiegoś kompletu. Właścicielka raczej na to nie pójdzie. Problem niestety siedzi w szafce, ze ścianą za i podłoga pod szafką wszystko okej. Po wyszorowaniu jakimiś specyfikami zapach przestawał być tak uciążliwy, ale po kilku godzinach zawsze wraca. Tam właśnie nie ma żadnych pleśni, osadów czy czegokolwiek co widać gołym okiem. Kiedy jest zamknięta też nic nie czuć. Po prostu jakby wszystko złe zapachy zbierały się w środku :/
 
E

Elen

Guest
Skoro wlascicielka "nie pojdzie" na wymiane szafki, to przy najblizszej okazji kaz jej to powachac. A skoro nadal nie ma zamiaru nic z tym zrobic, to niech wam odliczy z czynszu "szkodliwe." Chyba ze placisz jej za wachanie smrodu??? Czas najwyzszy nauczyc sie w zyciu egzekwowac nalezne od ludzi, a nie schylac glowe potulnie jak baranek. Nabywca mieszkania tez ma swoje prawa, w wlasciciel obowiazki.
 
T

TomkaJanka

Guest
Hmmm dziwne że po takich zabiegach nadal coś czujecie. Można też wsadzić do szafki pochłaniacz zapachów - takie pudełko, do kupienia w necie
 

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Pochłaniacz zapachów jest niezły. Myślałem że to jakieś badziewie ale dał radę.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Cytryna też dobrze pochłania zapachy. Ale faktycznie w takim wypadku bardziej istotne jest skąd taki zapach i co się znajduje za szafką. Jeżeli to jakiś grzyb to może być dla waszego zdrowia złe.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć. A gdy nie ma takiej możliwości, to cynamon.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Obawiam się, że najszybszym sposobem na pozbycie się zapachu, będzie pozbycie się szafki. Możecie jeszcze spróbować z tymi pochłaniaczami zapachu, które są dostępne w sklepach. Może one Wam pomogą.
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Z tą kawą na pewno nie dało rady? A daliście świeżą? To jest wazne, żeby była świeża, a nie już zwietrzała. No i oczywiście pozbyć sie przyczyny. Ja sie kiedyś wprowadziłem do mieszkania w ktrym poprzedni właściciel trzymał psa w... szafie. Znaczy tam było jego legowisko. Wszystko śmierdziało niemożebnie a bardzo potrzebowałem tej szafy (nie miałem gdzie trzymać paru rzeczy. Najpierw ją wyczyściłem porządnie, a potem włożyłem spodek z kawą, który wymieniłem po kilku dniach i jeszcze raz. Potem już było w porządku
 

felalafe

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
A ten cynamon o którym pisaliście to koniecznie laski? dopytuję bo nie słyszałam też o tym a wygląda na prosty sposób
 

ciekawskaania

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Można przykleić w środku szafki specjalną torebkę zapachową.

Nieprzyjemny zapach powinien zniknąć po kilku dniach.
 
Do góry