Jaki fotelik do samochodu dla dziecka

J

jagnam

Guest
Zastanawiam się nad zmianą fotelika samochodowego ,moje maleństwo już z pierwszego wyrosło .Pomóżcie mi bo nie mam pojęcia czy wybrać fotelik do 18 kg. czy już zdecydować się na 36 kg.Gdzie znaleźć odpowiedni ?
 
K

Kamil Brz

Guest
Wszystko zależy od Ciebie. Sam jestem zdania,ze warto jest wybrać fotelik na wiekszy zakres wagowy bo dziecko bardzo szybko rośnie oraz zdarza sie,ze przestaje się mieścić w tym mniejszym foteliku. My jak kupowalismy fotelik zdecydowaliśmy sie na model od 9 do 25 kg. Konkretnie ten na zdjęciu poniżej ( zamawialiśmy w sieci,
fotelik-samochodowy-avionaut-glider-grey-red-9-25-kg.jpg
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Masz też wybór pośredni, są foteliki 9-25, np. Easy Go Vitaro, ja korzystałem, a właściwie mój syn korzystał, z powodzeniem go odsprzedaliśmy, a u nas się po prostu sprawdzał. :)
 
O

Obrusik

Guest
Najlepiej pochodzić po sklepach stacjonarnych z dzieckiem i poprzymierzać. Przekonasz się wtedy, czy dziecko lepiej siedzi w foteliku do 18 kg, czy do 36. Są tez foteliki z przedziałem 15-36 kg, ale nie podam w tej chwili przykładowych firm.
 

gabakulka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
mnie ostatnio zachwycił nowy fotelik Jane QUARTZ właśnie z przedziału 15-36. Ma aż 11 stopni regulacji wysokości. Co ważne system mocowania isofix. Ciekawe jak się sprawdza, bo na razie tylko o nim czytałam w internecie. Ale robi wrażenie
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Naprawdę warto układać dziecko tyłem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu po przeciwnej stronie niż kierowca. Są foteliki, które mają takie specjalne zapięcia, żeby cięższe dziecko właśnie w ten sposób układać. Jest to ponoć najbezpieczniejsza pozycja w razie wypadku. Konkretnych przykładów nie podam, ale jak ktoś używa, to niech wrzuci, bo my też się przymierzamy do zmiany fotelika :)
 
J

jessi_ca

Guest
My wybralismy jako drugi fotelik przedzia 9-18 i sprawdzil sie. Mielismy Tobiego z Maxi Cosi- bardzo porzady fotelik ( zreszta nie tylko ten, wczesniej mielismy pebbla tej samej marki).
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
jessi_ca napisał:
My wybralismy jako drugi fotelik przedzia 9-18 i sprawdzil sie. Mielismy Tobiego z Maxi Cosi- bardzo porzady fotelik ( zreszta nie tylko ten, wczesniej mielismy pebbla tej samej marki).
Tez wydaje mi sie, ze maxi cosi ma rozsadne przedzialy wagowe w swoich foteliczkach. Ale to juz kazdy rodzic sam musi zdecydowac :)
 

WyspaRodos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Tak samo jak Recaro, ja akurat jestem zwolennikiem tej firmy. Teraz dziecko jeździ w foteliku Recaro Optia (j.w. do 18kg), później 15-36 kg, chyba weźmiemy Monza Nova, ale to jest jeszcze czas do namysłu. Niektórzy jednak nie mogą sobie pozwolić na tyle fotelików dlatego biorą takie rosnące razem z dzieckiem 9-36 kg, co też rozumiem i nie neguję.
 
C

Calibri

Guest
kornelka87 napisał:
My wybralismy jako drugi fotelik przedzia 9-18 i sprawdzil sie. Mielismy Tobiego z Maxi Cosi- bardzo porzady fotelik ( zreszta nie tylko ten, wczesniej mielismy pebbla tej samej marki).
Tez wydaje mi sie, ze maxi cosi ma rozsadne przedzialy wagowe w swoich foteliczkach. Ale to juz kazdy rodzic sam musi zdecydowac :)
Foteliki tej firmy mają bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych i na pewno są jednymi z bezpieczniejszych, ale i tak przed zakupem jakiegokolwiek fotelika należy się kierować zarówno i wiekiem i wagą oraz wzrostem dziecka.
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
Mysle, ze taki do 36 kg jest bardziej uniwersalny, posluzy na dluzej. My najpierw mielismy 0-18, a teraz 15-36 model Extreme z Easy go. Fotelik dobrze sie sprawuje. Przede wszystkim jest bezpieczny i bardzo wygodny. U gory przy ramionach mozna go rozszerzac, wiec indywidualnie mozna go dopasowac do gabarytów dziecka.
 

WyspaRodos

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na pewno nowy, a nie używany (fotelik nie może być po "przejściach" związanych z wypadkiem lub kolizją. Lepszy przedział mniejszy, bo daje to większy zakres regulacji i lepsze dopasowanie. I koniecznie z testami. Polecam sprawdzić np. Recaro Optiafix na bazie isofix. Generalnie zwracaj uwagę na to jak fotelik pasuje do auta i dziecka.
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
to juz chyba bardziej sie oplaca brac fotelik do 36 kg :) nasz pierwszy fotelik byl do 18 kg, a potem przerzucilismy sie na nino isofix (9-36). bardzo klasyczny porzadny fotelik. latwo regulowalo sie jego pochylenie, zapinalo sie isofixem, mial tez mocny zaglowek i wzmocnione boki takim specjalnym tworzywem. cenowo wychodzilo okolo 600 zl, ale byl tego wart.
 

aurelka_

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
u nas super sprawdzają się produkty z firmy Easy Go. Mamy od nich wózek i fotelik samochodowy NINO ( przedział wagowy 9-36). Porządzne wykonanie, dobrej jakości materiał, który przepuszcza powietrze i sprawia, że dziecko się nie poci. Ma też homologację UE. Jak dla mnie jeden z lepszych fotelik dostępnych obecnie na rynku.
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Pasy smart kid belt są dobrą alternatywą dla fotelików, jeżeli dziecko jest starsze. Ja przypinam nimi mojego 9-latka i jestem bardzo zadowolona. oczywiście wcześniej sprawdziła jak to wygląda w kwestii bezpieczeństwa. Pasy przeszły testy zderzeniowe, mają certyfikaty odpowiednie itp. Wiem, ze opinie są różne, ale u mnie pasy dobrze się sprawdzają.
 

ursacheba

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Pasy smart kid belt są dobrą alternatywą dla fotelików, jeżeli dziecko jest starsze. Ja przypinam nimi mojego 9-latka i jestem bardzo zadowolona. oczywiście wcześniej sprawdziła jak to wygląda w kwestii bezpieczeństwa. Pasy przeszły testy zderzeniowe, mają certyfikaty odpowiednie itp. Wiem, ze opinie są różne, ale u mnie pasy dobrze się sprawdzają.
Też się z tym zgadzam. W tej całej sprawie walki firm z branży fotelikowej (a tak to wygląda) z małym producentem pasa Smart Kid Belt, zastanawia skala działań, jakie podejmują te duże firmy, dysponujące dużym kapitałem, wpływami i jeszcze w pewnym sensie działające w grupie (zrzeszenie).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry