Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Jaki fotelik do samochodu dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_jagnam_*

Guest_jagnam_*
  • Goście

Napisano 25 październik 2015 - 15:34

Zastanawiam się nad zmianą fotelika samochodowego ,moje maleństwo już z pierwszego wyrosło .Pomóżcie mi bo nie mam pojęcia czy wybrać fotelik do 18 kg. czy już zdecydować się na 36 kg.Gdzie znaleźć odpowiedni ?

• 0

#2 Guest_Kamil Brz_*

Guest_Kamil Brz_*
  • Goście

Napisano 27 październik 2015 - 10:00

Wszystko zależy od Ciebie. Sam jestem zdania,ze warto jest wybrać fotelik na wiekszy zakres wagowy bo dziecko bardzo szybko rośnie oraz zdarza sie,ze przestaje się mieścić w tym mniejszym foteliku. My jak kupowalismy fotelik zdecydowaliśmy sie na model od 9 do 25 kg. Konkretnie ten na zdjęciu poniżej ( zamawialiśmy w sieci, 

fotelik-samochodowy-avionaut-glider-grey

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 05 grudzień 2015 - 23:48

• 0

#3 gumbat

gumbat

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 27 październik 2015 - 21:43

Masz też wybór pośredni, są foteliki 9-25, np. Easy Go Vitaro, ja korzystałem, a właściwie mój syn korzystał, z powodzeniem go odsprzedaliśmy, a u nas się po prostu sprawdzał. :)

• 0

#4 Guest_Obrusik_*

Guest_Obrusik_*
  • Goście

Napisano 12 listopad 2015 - 19:41

Najlepiej pochodzić po sklepach stacjonarnych z dzieckiem i poprzymierzać. Przekonasz się wtedy, czy dziecko lepiej siedzi w foteliku do 18 kg, czy do 36. Są tez foteliki z przedziałem 15-36 kg, ale nie podam w tej chwili przykładowych firm.

• 0

#5 gabakulka

gabakulka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 14:21

mnie ostatnio zachwycił nowy fotelik Jane QUARTZ właśnie z przedziału 15-36. Ma aż 11 stopni regulacji wysokości. Co ważne system mocowania isofix. Ciekawe jak się sprawdza, bo na razie tylko o nim czytałam w internecie. Ale robi wrażenie

• 0

#6 Guest_Dobrawa_*

Guest_Dobrawa_*
  • Goście

Napisano 29 listopad 2015 - 22:00

Nie kupowałabym fotelika na wyrost. Warto go dobierac odpowiednio do wagi dziecka ale też do samochodu. Moja siostra dla swojego synka niedawno kupowała i powiedział jej znajomy że warto też dobrać do auta. Ona ma Mondeo i kupiła fotelik w Fordzie. To dobra opcja a i wybór mieli duży http://t.qservz.com/...a29ca9056304582

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Pepitka

Pepitka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 13 grudzień 2015 - 10:22

Naprawdę warto układać dziecko tyłem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu po przeciwnej stronie niż kierowca. Są foteliki, które mają takie specjalne zapięcia, żeby cięższe dziecko właśnie w ten sposób układać. Jest to ponoć najbezpieczniejsza pozycja w razie wypadku. Konkretnych przykładów nie podam, ale jak ktoś używa, to niech wrzuci, bo my też się przymierzamy do zmiany fotelika :)

• 0

#8 Guest_jessi_ca_*

Guest_jessi_ca_*
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 13:46

My wybralismy jako drugi fotelik przedzia 9-18 i sprawdzil sie. Mielismy Tobiego z Maxi Cosi- bardzo porzady fotelik ( zreszta nie tylko ten, wczesniej mielismy pebbla tej samej marki).

• 0

#9 kornelka87

kornelka87

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 21:49

My wybralismy jako drugi fotelik przedzia 9-18 i sprawdzil sie. Mielismy Tobiego z Maxi Cosi- bardzo porzady fotelik ( zreszta nie tylko ten, wczesniej mielismy pebbla tej samej marki).

Tez wydaje mi sie, ze maxi cosi ma rozsadne przedzialy wagowe w swoich foteliczkach. Ale to juz kazdy rodzic sam musi zdecydowac :)

• 0

#10 WyspaRodos

WyspaRodos

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 12:11

Tak samo jak Recaro, ja akurat jestem zwolennikiem tej firmy. Teraz dziecko jeździ w foteliku Recaro Optia (j.w. do 18kg), później 15-36 kg, chyba weźmiemy Monza Nova, ale to jest jeszcze czas do namysłu. Niektórzy jednak nie mogą sobie pozwolić na tyle fotelików dlatego biorą takie rosnące razem z dzieckiem 9-36 kg, co też rozumiem i nie neguję.

• 0

#11 Guest_Calibri_*

Guest_Calibri_*
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 19:20

Tez wydaje mi sie, ze maxi cosi ma rozsadne przedzialy wagowe w swoich foteliczkach. Ale to juz kazdy rodzic sam musi zdecydowac :)

Foteliki tej firmy mają bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych i na pewno są jednymi z bezpieczniejszych, ale i tak przed zakupem jakiegokolwiek fotelika należy się kierować zarówno i wiekiem i wagą oraz wzrostem dziecka.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Henry0077

Henry0077

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 13:58

Atestowany i nawet używany bedzie dobry.

• 0

#13 ewkamarchewka1

ewkamarchewka1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 09:52

Mysle, ze taki do 36 kg jest bardziej uniwersalny, posluzy na dluzej. My najpierw mielismy 0-18, a teraz 15-36 model Extreme z Easy go. Fotelik dobrze sie sprawuje. Przede wszystkim jest bezpieczny i bardzo wygodny. U gory przy ramionach mozna go rozszerzac, wiec indywidualnie mozna go dopasowac do gabarytów dziecka.

• 0

#14 WyspaRodos

WyspaRodos

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 11:36

Na pewno nowy, a nie używany (fotelik nie może być po "przejściach" związanych z wypadkiem lub kolizją. Lepszy przedział mniejszy, bo daje to większy zakres regulacji i lepsze dopasowanie. I koniecznie z testami. Polecam sprawdzić np. Recaro Optiafix na bazie isofix. Generalnie zwracaj uwagę na to jak fotelik pasuje do auta i dziecka.

• 0

#15 sunkiss

sunkiss

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 10:24

to juz chyba bardziej sie oplaca brac fotelik do 36 kg :) nasz pierwszy fotelik byl do 18 kg, a potem przerzucilismy sie na nino isofix (9-36). bardzo klasyczny porzadny fotelik. latwo regulowalo sie jego pochylenie, zapinalo sie isofixem, mial tez mocny zaglowek i wzmocnione boki takim specjalnym tworzywem. cenowo wychodzilo okolo 600 zl, ale byl tego wart.

• 0

#16 aurelka_

aurelka_

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:50

u nas super sprawdzają się produkty z firmy Easy Go. Mamy od nich wózek i fotelik samochodowy NINO ( przedział wagowy 9-36). Porządzne wykonanie, dobrej jakości materiał, który przepuszcza powietrze i sprawia, że dziecko się nie poci. Ma też homologację UE. Jak dla mnie jeden z lepszych fotelik dostępnych obecnie na rynku. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#17 michoone

michoone

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 27 luty 2019 - 12:10

Pasy smart kid belt są dobrą alternatywą dla fotelików, jeżeli dziecko jest starsze. Ja przypinam nimi mojego 9-latka i jestem bardzo zadowolona. oczywiście wcześniej sprawdziła jak to wygląda w kwestii bezpieczeństwa. Pasy przeszły testy zderzeniowe, mają certyfikaty odpowiednie itp. Wiem, ze opinie są różne, ale u mnie pasy dobrze się sprawdzają. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0