buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
Potrzebuję wymienić swój stary odkurzacz na nowy. Zależy mi na energooszczędnym sprzęcie przy zachowaniu dobrego wsysania kurzu. Doradzicie coś? :)
 

ZalotnyM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
buusia78 napisał:
Potrzebuję wymienić swój stary odkurzacz na nowy. Zależy mi na energooszczędnym sprzęcie przy zachowaniu dobrego wsysania kurzu. Doradzicie coś? :)
Koniecznie kup tygrysa od Bosch :D Na pewno spełni Twoje wymagania :p
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
ZalotnyM napisał:
Potrzebuję wymienić swój stary odkurzacz na nowy. Zależy mi na energooszczędnym sprzęcie przy zachowaniu dobrego wsysania kurzu. Doradzicie coś? :)
Koniecznie kup tygrysa od Bosch :D Na pewno spełni Twoje wymagania :p
Tygrysa? A co to za odkurzacz? Pierwsze słyszę ^_^
 
A

Aleksa24

Guest
Ja miałam takiego pecha, że wszytskie nowe były do zwrotu, więc w końcu wyrzuciłam wszystkie dywany i teraz jedynie zmywam podłogę :)
 

ZalotnyM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Aleksa24 napisał:
Ja miałam takiego pecha, że wszytskie nowe były do zwrotu, więc w końcu wyrzuciłam wszystkie dywany i teraz jedynie zmywam podłogę :)
To też jest jakieś rozwiązanie ;)
buusia78 napisał:
Tygrysa? A co to za odkurzacz? Pierwsze słyszę ^_^
Tygrysy są od Bosch - nowa linia odkurzaczy. Nawet ja polubiłem odkurzanie. :D Te modele są bardzo energooszczędne, ale przy tym zachowują dobre ssanie i wciągają wszystko co stanie na ich drodze.
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
ZalotnyM napisał:
Tygrysa? A co to za odkurzacz? Pierwsze słyszę ^_^
Tygrysy są od Bosch - nowa linia odkurzaczy. Nawet ja polubiłem odkurzanie. :D Te modele są bardzo energooszczędne, ale przy tym zachowują dobre ssanie i wciągają wszystko co stanie na ich drodze.
Świetnie, na czymś takim mi zależy. Napisz prosze, jaki masz model i jaką on ma moc.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Tylko nie kupuj bez-workowego!! Ja mam i go po prostu nienawidzę. Cóż z tego, że ładnie odkurza i nie musisz sprawdzać czy masz jakieś worki kiedy po odkurzeniu musisz opróżnić pojemnik - co w moim modelu wiąże się z wyciąganiem kurzu rękami.. Równie dobrze mogłabym pozamiatać.. A do tego jeszcze mycie filtra i przy okazji umywalki..
 

ZalotnyM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
buusia78 napisał:
Tygrysa? A co to za odkurzacz? Pierwsze słyszę ^_^
Tygrysy są od Bosch - nowa linia odkurzaczy. Nawet ja polubiłem odkurzanie. :D Te modele są bardzo energooszczędne, ale przy tym zachowują dobre ssanie i wciągają wszystko co stanie na ich drodze.
Świetnie, na czymś takim mi zależy. Napisz prosze, jaki masz model i jaką on ma moc.



Model to GL-45 ProPower i ma 650W. Dodatkowo ma filtr dla osób uczulonych na kurz, osiąga klasę A w remisji kurzu.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Mogę polecić Jupitera firmy Zelmer, workowy o mocy 1000W. Cena jest zbliżona do wspomnianego wyżej Boscha a sporo większa moc, która przydaje się np. przy odkurzaniu auta po którym namiętnie grasuje długowłosy owczarek niemiecki :lol:
Przy wyborze szukaliśmy również odkurzacza, który posiada gumowe kółka tak żeby nie rysować parkietu. A z tego co pamiętam to rzadko, który odkurzacz je miał.
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
ZalotnyM napisał:
Tygrysa? A co to za odkurzacz? Pierwsze słyszę ^_^
Tygrysy są od Bosch - nowa linia odkurzaczy. Nawet ja polubiłem odkurzanie. :D Te modele są bardzo energooszczędne, ale przy tym zachowują dobre ssanie i wciągają wszystko co stanie na ich drodze.
Świetnie, na czymś takim mi zależy. Napisz prosze, jaki masz model i jaką on ma moc.



Model to GL-45 ProPower i ma 650W. Dodatkowo ma filtr dla osób uczulonych na kurz, osiąga klasę A w remisji kurzu.



Filtr dla osób uczulonych na kurz? Co to znaczy, że ma klasę A w remisji kurzu? Kosmos :D
 

ZalotnyM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
B_S_ napisał:
Przy wyborze szukaliśmy również odkurzacza, który posiada gumowe kółka tak żeby nie rysować parkietu. A z tego co pamiętam to rzadko, który odkurzacz je miał.
W niektórych modelach od Boscha odkurzacze mają koła powleczone gumą. :) Nam akurat zbytnio na tym nie zależało. :)
buusia78 napisał:
Model to GL-45 ProPower i ma 650W. Dodatkowo ma filtr dla osób uczulonych na kurz, osiąga klasę A w remisji kurzu.
Filtr dla osób uczulonych na kurz? Co to znaczy, że ma klasę A w remisji kurzu? Kosmos :D
Może i kosmos :D Filtr hepa13 oczyszcza z roztoczy wydmuchiwane powietrze z odkurzacza i obniża występowanie alergii na kurz.
Im wyższa klasa skuteczności, tym szybciej usuniesz brud i kurz, np. z dywanów, szczelin pomiędzy płytkami lub panelami.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
buusia78 napisał:
Potrzebuję wymienić swój stary odkurzacz na nowy. Zależy mi na energooszczędnym sprzęcie przy zachowaniu dobrego wsysania kurzu. Doradzicie coś? :)
Energooszczędnością to się nie przejmuj, bo ona w praktyce nie jest zbyt istotna dla Ciebie. Zresztą teraz wszystkie odkurzacze są energooszczędne - wymóg unijny.
Jakie masz potrzeby? Na przykład jeżeli to mieszkanie, to dobrym rozwiązaniem mógłby być odkurzacz bezprzewodowy, który również od razu przyda się min. do sprzątania w samochodzie.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
https://www.youtube.com/watch?v=uF8ZkJQQZLo
Osobiście mam ten model odkurzacza nie mam do niego zastrzeżeń, całkiem dobry sprzęt.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Właśnie o ten odłączany moduł ("mały odkurzacz") najbardziej chodzi. Bierzesz na parking i czyścisz samochód. Duża wygoda.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
robson, ta funkcja jest ogromnie przydatna. Właśnie jak to stwierdziłeś na parkingu idealnie się przydaje do odkurzania samochodu, przetestowałem go już kilkakrotnie w takich "parkingowych" warunkach.
 
D

Dorka123

Guest
On jest też idealny do odkurzania szuflad w kuchni czy okolic kominka, zawsze się coś nasypie, a po co za każdym razem wielki odkurzacz wyciągać ;)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Generalnie ten model nadaje się do odkurzania różnych mniejszych miejsc, gdzie normalny gabarytowo odkurzacz po prostu nie wejdzie.
 
Do góry