Jak handlować walutą?

S

szyszana

Guest
Co trzeba zrobić, aby móc na własną rękę handlować walutami? Nie mam na myśli chodzenie po kantorach i szukanie gdzie trafi się taniej, tylko raczej handel online, bez ograniczeń kwotowych i w warunkach ciągłej dostępności waluty. Bawi się ktoś w ten temat?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Kilka lat temu robiłam właśnie tak, że kupowałam na mieście i czekałam na zmiany kursu. Tylko że na mieście wysoki spread, a kiedy waluta była tania to strasznie ciężko było ją kupować. Teraz jest dużo łatwiej - są kantory internetowe. Kupuję przez https://ekantor.pl/, waluta zawsze jest dostępna, spread bardzo niski. Zdarzało się nawet, że sprzedaję walutę w ciągu kilku dni od momentu zakupu i sensownie zarabiałam. Tylko do tego musisz mieć konkretną sumę - najlepiej te kilkadziesiąt tysięcy. Później na koniec roku wpisujesz to w innych dochodach i tyle ;-)
 
S

szyszana

Guest
Formalności to inna sprawa tzn. te podatki, napisz mi proszę coś więcej na temat innych kosztów. Zakładam konto i ile płacę za jakie operacje? Ile płacę za przelewy? Jakie koszty dodatkowe się pojawiają? Tak byłoby bardzo wygodnie to załatwiać. Jak rozumiem masz cały czas jakieś rezerwy finansowe i inwestujesz dopiero w momencie kiedy pojawia się okazja, tak? Jakimi walutami handlujesz? I jak kontakt z tym kantorem?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Tutaj masz wszystkie koszty operacji jakie tam się pojawiają - https://ekantor.pl/jak-to-dziala/czas-i-koszty-transakcji/
Jeśli Twój bank to jeden z listy, to masz te operacje za darmo. Innych kosztów podczas korzystania nie widzę, ale być może są jakieś zaawanasowane operacje, gdzie te koszty się pojawiają - pytaj już ludzi z kantoru o ewentualny koszty.
 
S

szyszana

Guest
Sprawdzę to. Wydaje mi się, że euro jest najpewniejsze pod handel - niewielkie różnice kursowe w ciągu ostatnich lat, co jakiś czas skoki i spadki, tak, że faktycznie co jakiś czas walutą można obrócić - na razie bardziej teoria. Wystartuję z małą kwotą i zobaczymy przynajmniej jakie realne procenty można na tym zarobić. Czy większa kwota niż na lokacie będzie problemem.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Czy ja wiem? W 2014 bardzo dużo zarobiliśmy na dolarze - wahania kursowe były nieduże, ale częste. Kursy zmieniały się o kilka groszy. Potem przyszedł moment, kiedy dolar doszedł nawet do 3,8 zł i od tamtej pory już sobie go odpuściliśmy, bo jednak pewne jest, że przyjdzie korekta - pytanie kiedy. Zawsze docelowo dolar trzyma się kursu na poziomie 3 zł, a przecież było i tak, że ten kurs spadł do 2 zł.
 
S

szyszana

Guest
Uważam, że dolar doszedł do niebezpiecznie wysokiego poziomu, i może za jakiś czas mocno spaść. Nie wiem czy to będzie miało miejsce za miesiąc czy za rok, ale wydaje mi się, że nie stanowi on bezpiecznej inwestycji. Można dużo stracić. Euro jest spokojniejsze, wydaje się być dużo mniej ryzykowne.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Musial bys obczaic jakies kursy - pewnie sa takie w internetach, tam na pewno bedziesz mial opisana najkrotsza droge jak zarabiac na tym legalnie.
 
Do góry