Pasje i talenty.

K

kate2

Guest
W czym jesteście najlepsi? Co potraficie robić najlepiej? Jakie macie talenty ( ukryte , jawne) , predyspozycje i zainteresowania?

Temat niech dotknie spraw rzeczywistych i realnych ( czyli talenty i predyspozycje które rozwijamy) oraz spraw nie zrealizowanych z powodu różnych okoliczności i przeszkód (np; brak pieniędzy , odwagi, umiejętności przebicia się) i pozostających w sferze marzeń i pragnień.
 

zayebistezycie

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mowiac szczerze to jest malo rzeczy ktore mnie az tak bardzo interesuja nie wiem czy granie w gry na komputerze lub na konsoli mozna nazwac zainteresowaniem tak samo z muzyka nie wybralem zadnej drogi aby kreowac w sobie jakis talent pamietam czasy kiedy nawet ladnie rysowalem ale przestalem sie tym interesowac lubie uczyc sie jezyka no i zdarza mi sie czasami ksiazke przeczytac .W sumie jak cos zaczynam to pozniej tego nie koncze jak to bylo z grafika komputerowa ktora sie interesowalem moglem nawet isc na kurs a potem nie podjalem zadnej decyzji i poszedlem do pracy .No i wstyd mi za moje wyksztalcenie .Mam niskie poczucie wartosci i nie wiem czy dal bym rade w Niemieckiej szkole tu jezyk przecierz jest bardzo wazny
 
K

kate2

Guest
Warto by było skupić się choćby na jednym talencie który ma szansę na rozwój w praktyce i go szlifować. Bardzo często nasze zapędy ku rozwijaniu talentu gasi nasze lenistwo i brak motywacji ( po co? kogo to interesuje? ) . O tym lenistwie ja trochę wiem, bo mam łatwość w dość trafnym czytaniu słów (język mi się nie przekreca na drugą stronę ;) ) po angielsku i wymowa czy napisanie słówka nie sprawia mi ogromnych trudności więc mogłabym pójść tą drogą i nabyć umiejetności tego języka. No ale tak szczerze to szkoda mi czasu, bo wolę coś poczytać, popisać , itp. Mam co prawda co w domu robić, szczególnie przy dzieciach ale wiem, że gdybym się porządnie zaparła to bym się za angielski wzięła :wink:
 
W

wiki9969

Guest
A moją największą pasją jest pieczenie ciast. Niektórzy uważają, że minęłam się z powołaniem, bo zamiast cukiernikiem zostałam masażystką. ;)
 

Alex1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
2
A ja tak w starym stylu
- potrafię zrobić sweter na drutach,
- haftować tzw. krzyżykami,
- wg. formy uszyć.
Ale niestety to jest niemodne, bo młodzież nie chce się uczyć takich robótek ręcznych a wielka szkoda.
 
K

kate2

Guest
wiki9969 napisał:
Niektórzy uważają, że minęłam się z powołaniem, bo zamiast cukiernikiem zostałam masażystką. ;)
Nie minęłaś się :) Robisz obie te rzeczy, które bez problemu ze sobą godzisz. Jesteś masażystką, która bedzie dogadzała kulinarnie kiedyś swojemu mężowi i dzieciom :)

Ja natomiast lubię muzykę: lubię do niej śpiewać i tańczyć, mam poczucie rytmu. Gdy byłam piękna i młoda :D śpiewałam w zespołach muzycznych na imprezach okolicznościowych. Teraz mi nie wypada i za bardzo czasu nie ma na próby, itp.

Poza tym odkryłam swoją największą pasję jaką jest małżeństwo i macierzyństwo. Czerpię z tego ogromną satysfakcję i spełnienie. Kocham dzieci.

Lubię słuchać ludzi i ich historii. Mogłabym tak godzinami. I jestem podobno bardzo dobrym słuchaczem .
 

ortodoks

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja od niedawna zainteresowałam się na nowo nauką w języków. W szkole to zdecydowanie nie był mój konik :p Ale teraz bardzo polubiłam i uczę się już nawet kilku. znalazłam swoją ulubioną metodę (Emila Krebsa tzw. Krebsmethod.com0:p i uczę się z kursem na komórce. Fajnie, bo w sumie wykorzystuje czas, który przeznaczałam wcześniej na nieproduktywne gry na smatfonie :p

Kiedyś też umiałam robić rzeczy na szydełku...ale nie wiem ostatnio nie mam cierpliwości i chęci do tego :)

A tak poza tym to nie mogę sobie nic przypomnieć :) Odkąd pracuje nie mam też aż tyle czasu na realizowanie pasji :(

Moim marzeniem było zapisać się na pole dance, ale do tego musiałabym się najpierw fizycznie przygotować i dużo czasu poświęcić :)
 
T

TomaszTomasz

Guest
kate2 napisał:
W czym jesteście najlepsi? Co potraficie robić najlepiej? Jakie macie talenty ( ukryte , jawne) , predyspozycje i zainteresowania?
Kiedyś trochę szkicowałem nawet to lubiłem. Praca, brak czasu zmęczenie i odpuściłem. Co do innych zainteresowań to kolarstwo szosowe, mógłbym godzinami tak na tym rowerze.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
kate2 napisał:
W czym jesteście najlepsi? Co potraficie robić najlepiej? Jakie macie talenty ( ukryte , jawne) , predyspozycje i zainteresowania?
Najlepsza jestem w spaniu. Nikt mnie nie zagnie. Gdyby za spanie stawiali oceny, to miałabym sześć z plusem. :D A tak na poważnie, to moją pasją są filmy i czytanie książek. Uwielbiam to. Bardzo lubię też interpretować sny oraz mam bzika na punkcie czytania składów żywności. Interesuję się też psychiką ludzką oraz behawiorystyką zwierząt. Ciekawi mnie również rozwój dzieci, ale też i życie. Zawsze chciałam się nauczyć gry na skrzypcach. Uważam skrzypce za bardzo piękny instrument. Może kiedyś mi się uda spełnić to marzenie.
 
K

kate2

Guest
Agne napisał:
Zawsze chciałam się nauczyć gry na skrzypcach. Uważam skrzypce za bardzo piękny instrument. Może kiedyś mi się uda spełnić to marzenie.
Życzę powodzenia w takim razie. Ja też uwielbiam skrzypce. A ich urok odkryłam tu https://www.youtube.com/watch?v=VZRVou4cyic
i słucham tego codziennie.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Moją pasją jest wyszukiwanie ładnej muzyki i kupowanie tejże na fizycznych nośnikach, które następnie lądują na zaszczytnym regale, skąd już mają prostą drogę do odtwarzacza. Pasją numer dwa, która wynika bezpośrednio z pasji numer jeden, jest konfiguracja systemu (i pokoju) odsłuchowego - co pewien czas wprowadzane są udoskonalenia, aby słuchać ukochanych dźwięków w jak najlepszej jakości.

A co z talentami? Nie wiem, trochę bida, taki szaraczek... :(
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
A ja kocham robić karty okolicznościowe. Papier daje tyle możliwości. Wyszukiwanie ilustracji, ich obróbka, łączenie. Uwielbiam scrapbooking.To jest to co w tym momencie daje mi satysfakcje, zapewnia relaks.

kate2 napisał:
Zawsze chciałam się nauczyć gry na skrzypcach. Uważam skrzypce za bardzo piękny instrument. Może kiedyś mi się uda spełnić to marzenie.
Życzę powodzenia w takim razie. Ja też uwielbiam skrzypce. A ich urok odkryłam tu https://www.youtube.com/watch?v=VZRVou4cyic

i słucham tego codziennie.
I ja kocham muzykę. Niestety ubolewam, że tylko od strony jej percepcji.
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
moją pasją jest modlitwa potrafię się bardzo długo modlić. modle się wszędzie; jak gdzieś idę, jak zasypiam...
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Kmicic_IQ130 napisał:
moją pasją jest modlitwa potrafię się bardzo długo modlić. modle się wszędzie; jak gdzieś idę, jak zasypiam...
Prawdziwą modlitwą, jest modlitwa poprzez pracę.... .
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
Anwalar napisał:
moją pasją jest modlitwa potrafię się bardzo długo modlić. modle się wszędzie; jak gdzieś idę, jak zasypiam...
Prawdziwą modlitwą, jest modlitwa poprzez pracę.... .
nie zgodzę się.

można pracę OFIAROWAĆ w jakiejś intencji. najlepsza modlitwa to ta przed Najświętszym Sakramentem w kościele. własnymi słowami
 

marlica

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Moją pasją jest dekoracja wnętrz. Nie jest to w ogóle związane z tym czym się zajmuje na co dzień, a szkoda. Szukanie nowych aranżacji, dodatków, mebli to najbardziej odstresowujące zajęcie na świecie;) sporo znajomych prosi mnie o pomoc w doborze mebli, to bardzo budujące:)
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Coś tam czasem tworzę (poezja, wolne myśli), jak miałam czas to i śpiewałam, ale jestem już na to za stara, aby jeździć i śpiewać na dożynkach, festynach jak kiedyś. Tak na serio, to dwa lata temu zakończyłam ten rozdział, bo nie miałam już czasu jeździć na wesela (byłam wokalistką i wodzirejką oczepin).
 
Do góry