Cebula : lubicie? z czym jecie?

K

kate2

Guest
Pytanie jak wyżej: czy lubicie cebulę i gdzie ją wykorzystujecie?

Ja uwielbiam cebulę na każdej kanapce (prócz kanapki z dźemem czy powidłami ) i do ziemniaków : pokrojoną w drobną kostkę z dodatkiem masła.

Prócz tego , lubię smażoną.
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Jak przystało na prawdziwego Polaka ja też uwielbiam cebulę :D Surową do chleba, twarogu itp., smażoną (zwłaszcza na tłuszczu roślinnym). Genialna też jest pieczona na pizzy czy tym podobne :D

Co do wzmianki o tym dżemie - wypróbuj konfiturę z czerwonej cebuli ;)
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Ja uwielbiam cebule Najbardziej Lubie jeść z Pizzą Dodaje Smaku.Zawsze lubiałem cebule do pizzy Obojętnie jaka pizza bez cebuli nie zjem.Zwykle kupuje cebule raz dziennie bo nie mam czasu tylko na Cebule.
 

Alex1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
2
Uważam, że cebula jest bardzo zdrowa i dlatego dodaje ją do pieczenia mięsa plus czosnek, do niektórych sałatek i surówek, twarogu, smażona cebula plus jajka oraz robię miksturę zdrowotną na przeziębienia '' cebula + czosnek + miód ''
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Oczywiście jako nieodłączny element Gzika. Do wątróbki. Ogólnie lubię cebulę ale raczej jako "bazę" - coś, co najpierw smażę, żeby potem na to wrzucić warzywa itd. Surowej nie zjem, chyba że w takiej sałatce(?) którą moja mama robi i wlaśnie w gziku.

Ooo Zane mi jeszcze przypomniał - na pizzy!
 
K

kate2

Guest
Katarzyna Michalak napisał:
A myślałam, że tylko ja tak nazywam twarożek :)
Cebulę całą wrzucam też czasem do zupy albo opiekam na palniku do rosołu.
Jednak surowa jest najlepsza . Gdy nie mam cebuli zastepuję ją pokrojonym porem na kanapki.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
No co Ty, jestem rodowitą Wielkopolanką! Tu wszyscy jemy gzika :D Swoją drogą jak byłam kiedys w takiej knajpie w Krakowie, gdzie właśnie serwowali gzika, to się krakusom natłumaczyłam, co to jest i czemu to się je.
 
M

MacaN

Guest
Ahaha, Polaki cebulaki !

Lubię cebulę do jajecznicy, do wątróbki oraz do sałatki warzywnej. W innej formie nie przejdzie, nienawidzę smażonej i gotowanej cebuli.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Jendrula napisał:
A myślałam, że tylko ja tak nazywam twarożek
Ja nie mam nic wspólnego z Wielkopolską a też tak to nazywam :D
tu już jestem zdziwiona tak szczerze mówiąc. Raczej nie spotkałam się z tym, żeby tak ludzie mówili poza Wlkp, a jednak! :)

MacaN napisał:
Ahaha, Polaki cebulaki !

Lubię cebulę do jajecznicy, do wątróbki oraz do sałatki warzywnej. W innej formie nie przejdzie, nienawidzę smażonej i gotowanej cebuli.
Nawet Ogry są jak cebula, to nie tylko Polaki :p
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Do toastów obowiązkowo! :D


Ups, literówka :D Do tostów obowiązkowo, oczywiście. Do toastów chyba bym nie polecił :lol:
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Uwielbiam kanapki z pomidorem i cebulą ;) Dodaję też do twarogu, do smażonej kiełbasy, czasami do jajecznicy. Nie jadłam tostów z cebulą, ale chyba skosztuję :) Czasami też kupuję taką prażoną cebulę i dodaję np. do hot dogów
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Myślałem, że cebula w tostach to standard, a tu tylu ludzi nie jadło :D
 
K

kate2

Guest
Jendrula napisał:
Myślałem, że cebula w tostach to standard, a tu tylu ludzi nie jadło :D
A ilu zostało uświadomionych w tej kwestii dzięki tematowi o cebuli :D

Nie chcę nic sugerować ale powinny się chyba u góry gwiazdki zapalić :piwosze:
 
Do góry