założenie własnego sklepu zoologicznego czy to dobry pomysł?

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Witam od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł otworzenia własnego sklepu zoologicznego, nie mam pojęcia czy ten pomysł wypali czy nie, chciałabym spdzedawać nie tylko w sklepie sracjonarnym, ale i internetowym. Byłyby to produkty dobrej jakości w wmiare rozsądnych cenach, o zwierzętach jakąś wiedze mam, a zanim by sklep powstał yo bym zdążyła się jeszcze doszkolić. Planujr także złożyć wniosek o dotacje. Pytanir tylko brzmi czy to wypali co prawda jest kilka sklepów zoologicznych, ale kiepsko z adortymentem wiem gsyż sama mam zwierzeta i te sklepy odwiedzam. I drugie pytanie jak wy startować, jakie pozwolenia, do kogo sję udać i czy warto.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Nie radze ci musisz założyć miejsce a na dodatek zapłacić strsznie dużo zł żeby sklep był zbudowany najlepiej to Nornalnie w jakieś pracy pracować.

Pozdrawiam
 

Joanna wiąder

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
165
Punkty reakcji
3
Zawszr lokal można wynająć, raczej nie trzeba wszystkieho budować. Wiadomo szafki, pulki regaly trxeba kupić. Lokal mnniej więcrj mam upolowany w dobrej lokalizacji. Gorzej z poxwoleniami, planuje też i złoźyć wniosek o dotacjd na własną działalność gospodarczą do pup, wiadomo trzeba sanepid, jakąś tam wiedze i znać rynek. Tak pracować u kogoś ale jeszczr lepiej u siebie.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
JoannaMila napisał:
A to przepraszam bo pisze z tel z klawiaturą taką jaka jest.
A to spoczko z telefonu mi się też myli przepraszam
wiem co to znaczy źle pisać na Telefonie myslałem ze klawiatura :D
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Jest masa sklepów zoologicznych. Trzeba pomyśleć czy chcemy zarabiać stacjonarnie, czy internetowo. Najważniejsze to trafić z "miejscówką" i zrobić dobrą promocją na start.
 

Tymek808

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie za duża konkurencja. Moja siorka kiedyś o tym myślała i inni wybili jej to z głowy.
 

mazialenka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Konkurencja konkurencją, jak ma się pomysł i dobrze go wykona to można wyprzedzić konkurencję :)
 
P

progresywni

Guest
Przede wszystkim analiza rynkowa, ile tego jest u ciebie w okolicy itd
 

grabka

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2016
Posty
27
Punkty reakcji
4
Temat troszkę zamierzchły ale może komuś się przyda moja opinia. Pracowałam w sklepie zoologicznym (to była sieciówka) i powiem, że na otwarcie i utrzymanie takiego sklepu, trzeba mieć gigantyczne środki. Jeśli myślisz o konkurowaniu z sieciówkami oczywiście, bo jeśli chcesz otworzyć mały, lokalny sklepik to też nie polecam. Aby mieć dobre ceny, musisz zamawiać dużo towaru w hurtowniach. Jeśli planujesz posiadać zwierzęta, licz się z tym, że zwierzaki muszą pochodzić z legalnych hodowli i być w dobrej kondycji, także stała współpraca z weterynarzem. Sam lokal to nie wszystko. Pamiętaj, że są jeszcze opłaty… energia, woda, zusy, pensje, internet, środki czystości i rezerwy finansowe na "nieplanowane wydatki". Jak to wszystko podliczysz, zobaczysz, że nie warto. Lepiej pomyśl o sklepie wyłącznie internetowym :)
 

Dawidq

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2016
Posty
23
Punkty reakcji
1
Moi znajomi mają galerie handlową. W moim mieście rodzinnym (20 000 mieszkańców) są aż 4 sklepy zoologiczne. Jeden sklep jest właśnie u nich i mówia, że właściciel ledwo im placi, albo wogóle nie płaci za ten sklep XD XD
Ponadto duża opieka nad zwierzyną :D

Jeśli chcesz sprzedawać akcesoria to i z domu przez intrenet to możesz robić, bez opłat, podatków, na lewo coś możesz zrobić i po pracy :D dobrze pomysł może - ewentualnie jakaś dodatcja z programu na rozwój z UE
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Tymek808 napisał:
Jak dla mnie za duża konkurencja. Moja siorka kiedyś o tym myślała i inni wybili jej to z głowy.
Też tak uważam, bez wsparcia twojego biznesu sporą gotówką i fachowym doradztwem łatwo wyjść jak Zabłocki na mydle. Jak się domyślasz tu nie chodzi o jego sukces, wręcz przeciwnie, dlaczego Zabłocki na mydle nie wyszedł najlepiej w treści artykułu wyjaśnienie. :) Biznes plan powinien wyjaśnić pierwsze wątpliwości co do powodzenia biznesu.
 
Do góry