Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Kamienie w pęcherzyku żółciowym

kamienie kamica żółciowa pęcherzyk żółciowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Freezu

Freezu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 14:43

Witam, rok temu na usg odkryto u mnie kamienie w pęcherzyku żółciowym wielkości ziaren piasku. Lekarz zapewniał, że jest możliwość usunięcia ich bezoperacyjnie dobrymi lekami żółciopędnymi. Do tej pory brałem sylimarol/rowachol, kamienie natomiast zostały, ale się nie powiększyły. Kamica przebiega u mnie bezobjawowo, raz miałem małą kolkę po przebiegnięciu kilometra na sprawdzianie, ale nic wielkiego się nie stało. Może ktoś z obecnych rozpuszczał kamienie i ma jakieś porady dla mnie? Pozdrawiam.

• 0

#2 Guest_Elen_*

Guest_Elen_*
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2015 - 16:05

Na problemy z piaskiem i kamieniami pomaga picie Fitolizyny, to pasta w tubce, kupuje sie bez recepty. Moja kuzynka pije przez tydzien w miesiacu i od dawna nie ma problemow. Nie wiem jednak na ile ona podziala na kamienie juz istniejace. Zalecam Ci powtorzenie usg i zasiegniecie porady u innego lekarza, moze byc chirurg/internista lub urolog. Co dwie glowy, to nie jedna. ;) 

• 0

#3 Freezu

Freezu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2015 - 15:48

Z tego co wiem to Fitolizyna pomaga na drogi moczowe, ale o żółciowych jeszcze nie słyszałem.

• 0

#4 viola1308

viola1308

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 199 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 18:05

Według mnie istnieje tylko jedna droga ich usunięcia- operacyjna. Nie czekaj aż, pojawią się powikłania. To może być żółtaczka. Tych kamieni nie rozpuścisz. Ja jestem po laparoskopii pęcherzyka żółciowego .Zwlekałam z tym bardzo długo. Za długo. Mój kamyszek miał  wielkość przepiórczego jaja.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#5 AnkaKwiatkowska85

AnkaKwiatkowska85

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:01

Urolog to podstawa w takich sytuacjach - ja miałam piasek w nerkach ale poszłam w porę do urologa w Łodzi  ( z polecenia ) i lekarz wszystko mi wyjaśnił i na początku lekarz zlecił serie badań i usg. Podstawa u mnie była zmiana diety i musiałam zażywać żurawinę w tabletkach. Ja narazie nic się nie dzieję ale jestem na kontroli u lekarza co jakiś czas. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kamienie, kamica żółciowa, pęcherzyk, żółciowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0