Komputer resetuje się :(

promon1@tlen.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam pare dni temu zainstalowałem Windows 10 i wszystko było w porządku ( od razu mówię że formatowałem komputer i 10 wjechała na czysty dysk)
po paru dniach podczas grania komputer zresetował się i po włączeniu wszystko było ok. dwa dni temu komputer wyłączał się 3 sekundy po włączeniu gry (testowałem fifę, cs go, diablo 3, lola) po czym wyłączyłem go odłączyłem kartę graficzną wyczyściłem z kurzu, potem zrobiłem to samo z radiatorem i procesorem. Problem ustąpił do dziś, chciałem pograć właczam diablo i łup komputer się zresetował co robić ? dodam iż instalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej zaraz po problemie i nadal to samo
Specyfikacja Komputera
Procesor amd fx 8350
Karta graficzna Nvidia gtx 760 4gb TI
Ram 16Gb corsair
Dysk Seagate ST3100524AS 1TB 7200rpm

płyta główna Gigabyte GA-78LMT-USB3
Zasilacz Alien Ware 1000W - nie pytajcie skąd go mam :D
z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
 
K

Kuqi

Guest
Czy jest szansa, że poszło coś nie tak przy instalacji systemu? Może spróbuj jeszcze raz go zainstalować.

I jak to radzą w IT: A próbowałeś włączyć i wyłączyć komputer? :crazy:
 

promon1@tlen.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
wątpie aby była taka szansa w razie czego jak nic nie wymyślimy razem z forumowiczami to sformatuje jeszcze raz

Kuqi napisał:
I jak to radzą w IT: A próbowałeś włączyć i wyłączyć komputer?
błagam nawet go pobłogosławiłem i odbłogosławiłem -.-'
 
K

Kuqi

Guest
Możliwe też, że nowy windows ma jeszcze sporo wad i nie musi to być wina Twojego sprzętu. Gdzieś czytałem, że ma problem z niektórymi grami (ludzie się żalili), ale podałeś tytuły, które powinny działaś.

A jeśli nie grasz to też czasami się wyłącza, czy wtedy wszystko w porządku?
 

promon1@tlen.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
no właśnie co dziwne komputer działa teraz dobre 2 godziny (bez właczania żadnej gry) i nie resetuje się wcześniej też nigdy nie resetował się kiedy nie grałem. gdyby to był blue screen to bym rozumiał ale on się po prostu resetuje.
 
K

Kuqi

Guest
Jeszcze spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z innym systemem (o dziwo u mnie to działało przy wowie, gdy przez krótki okres też się komputer wyłączał po uruchomieniu).

A także sprawdź jakiś bardziej wymagający program, bo może przez nowego windowsa komputer czuje za duże obciążenie i wtedy się wyłącza. Bo jak wiadomo gdy obciążają go trochę.
 

promon1@tlen.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
cały czas mam odpalonego chroma na nim 2/3 streamy bo mam dwa monitory oczywiście w tle spotify, steam, origin itp itd a komputer i tak się nie resetuje
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ten zasilacz rzeczywiście ma 1kW czy to są chińskie waty? Jesli masz taka możliwość spróbuj zmienić zasilacz na inny.
 
K

Kuqi

Guest
grzechuu1990 napisał:
Ten zasilacz rzeczywiście ma 1kW czy to są chińskie waty? Jesli masz taka możliwość spróbuj zmienić zasilacz na inny.
Czy nowy system może wpłynąć aż tak na zasilanie? Bo z tego co rozumiem to na poprzednim windowsie wszystko działało, problemy zaczęły się po zmianie systemu.
 

promon1@tlen.pl

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
tak zasilacz ma 1000 watów jest oryginalnym zasilaczem firmy alien ware ze starego komputera mojego kolegi.
 
Do góry