Xbox czy Playstation ?

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

Ostatnio oglądałem serial Teoria wielkiego podrywu w którym Sheldon miał dylemat czy kupić Xbox One czy PS 4 od tamtej pory tak się zastanawiam która z tych marek jest lepsza Xbox czy playstation ? Co wy sądzicie ?


Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Chyba nie można stwierdzić że któraś konsola jest lepsza a któraś gorsza - technicznie są bardzo podobne. Ja osobiście wybrałbym Xbox'a - głównie z powodu tego że gry wydają mi się bardziej miodne (w zamierzchłych czasach, kiedy gazety o grach i komputerach święciły swoją popularność, było takie słowo :p) ...no i do tego kinect i gierki na ten kontroler :)
 
K

Kuqi

Guest
Zależy w co chcesz na nich grać. Jeśli z kontrolerem ruchu to polecam xboxa - mnie się lepiej gra na kinekcie :) A pady ma lepsze PS, wiec wszystko zależy od preferencji.
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
PS4 jest troszkę silniejsza od Xboxa One pod względem mocy. Sony bardzo udoskonaliła pada, w PS3 był taki nie poręczny, ręce mi drętwiały pod 30 min grania i pod tym względem Microsoft wygrywał. Teraz Dualshock 4 jest genialny zaprojektowany, jak by na moje rączki. Na platformę Sony jest wiele ciekawszych gier w które nie zagrasz na żadnej innej konsoli np. Gran Turismo, God of War, Uncharted, Killzone, Knack. Pamiętam jak PS One grałem w Crash Bandicoot (szczególnie 4 pierwsze serie) to dopiero była gra, grafika nie zachwycała jak teraz, ale super wciągała.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Oglądałam ten odcinek ze 3 razy chyba :tongue:

Ja bym właśnie popatrzyła na gry i kupiłabym tą konsolę, na którą jest więcej interesujących mnie tytułów.
 
K

Kuqi

Guest
Tak jest najlepiej.
Ja bym chciał kinecta tylko po to, żeby grać w Star Wars :)
 
N

nianiaSweet

Guest
ja nie zamykam się na Xboxa i na Palystation, są też inne ciekawe gry, nie wiem czy słyszeliście o dice+?
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Microsoft na początku sfailował z wieloma rozwiązaniami na nowego xboxa, na szczęście się ogarnęli. Tak naprawdę nie ma jakiś wielkich różnic między XO i PS4, większość gier jest identyczna na obu platformach (nawet jeśli ps ma teoretycznie mocniejsze bebechy), walka może rozchodzić się głównie o exclusivy i o pada. No może jeszcze o tryb sieciowy, gdzie (jako użytkownik xboxa 360 i okazjonalny gracz na ps3) xbox live jest wg mnie stabilniejszy od psn, na którym to miałem często problemy z połączeniem.
Pad do xboxa jest też wg mnie wygodniejszy, choć nie miałem jeszcze w rękach nowego pada do PS4.

Sam jeszcze nie wiem, który nextgen w przyszłości zakupię.
 
N

nianiaSweet

Guest
widzę zę z Ciebie doświadczony gracz? a dzieciom też pozwolisz grać, bo gdzieś czytałąm, że pociag do gier mozna odziedziczyć po rodzicach : ) sama troche grałam i moej dzieci też ciagnie do gier jak się okazuje.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Obie konsole są dobre .
Xbox 360 jest bardzo wytrzymały a ceny są opłacalne . Prawdopodobnie na tej konsoli możemy zdobywać osiągnięcia w grze . Jest to ciekawe Asasynie bo niektóre osiągnięcia są ciekawe a inne mają ciekawe nazwy. Możemy po przejściu gry zdobywać dodatkowe osiągnięcia . Warto zagrać Łowcę Asasynów który powstał na tą konsolę bo gra posiada bardzo ciekawą fabułę i grafikę.Sporo czasu spędzamy na morzu .Możemy przeszkodzić wykonaniu misji naszym wrogą. Zdobywanie fortu wroga jest bardzo ciekawe. Dla odmiany gramy Templariuszami i jest to nowość w tej części. Jak ktoś marzył o graniu wrogami Asasynów to jego marzenie się spełniło. Przechodzenie gry zajmuje sporo czasu bo poluje na nasz dawny zakon i wróg pojawia się naglę. Przejście gry zajmuje sporo czasu i może zająć jeszcze więcej czasu jeśli wykonujemy dodatkowe celę , wyzwania i osiągnięcia .

PS4 potraktowało graczy sposób chamski . Jak ktoś ma poprzednią konsolę tej firmy i gry które powstały na tą konsolę a kupił sobie PS4 to nie zagra w te gry bo zrobili to specjalnie by zmusić te osoby by kupiły te same gry jeszcze raz. Trzeba bojkotować za to tą firmę.
Lepiej kupić Xbox 360 . Ktoś ma tą konsolę to warto jeszcze dokupić PS4 lub wcześniejszą wersję by zagrać części Asasyna które nie wyszły na tą konsolę lub zagrać te części na komputerze. Nie będziemy mogli zdobyć osiągnięć a jest to ciekawy element gry.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
pan k napisał:
PS4 potraktowało graczy sposób chamski . Jak ktoś ma poprzednią konsolę tej firmy i gry które powstały na tą konsolę a kupił sobie PS4 to nie zagra w te gry bo zrobili to specjalnie by zmusić te osoby by kupiły te same gry jeszcze raz. Trzeba bojkotować za to tą firmę.
nextgeny mają inną architekturę procesorów niż ps3 i x360, więc nie jest to jakaś blokada narzucona przez obie firmy tylko po to żeby zarobić (choć wiadomo zawsze to okazja żeby wpadło parę $ więcej).
Generalnie wsteczna kompatybilność X1 to w zasadzie tylko emulator X360, co oznacza że nie wszystkie gry będzie można odpalić (+ trzeba pobierać aktualizację do uruchamianej gry).
Mnie tam jakoś bardzo to nie grzeje - i tak nie mam zamiaru sprzedawać swojego starego xboxa, nawet gdy kupię nową konsolę.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Jimmy James napisał:
PS4 potraktowało graczy sposób chamski . Jak ktoś ma poprzednią konsolę tej firmy i gry które powstały na tą konsolę a kupił sobie PS4 to nie zagra w te gry bo zrobili to specjalnie by zmusić te osoby by kupiły te same gry jeszcze raz. Trzeba bojkotować za to tą firmę.
nextgeny mają inną architekturę procesorów niż ps3 i x360, więc nie jest to jakaś blokada narzucona przez obie firmy tylko po to żeby zarobić (choć wiadomo zawsze to okazja żeby wpadło parę $ więcej).
Generalnie wsteczna kompatybilność X1 to w zasadzie tylko emulator X360, co oznacza że nie wszystkie gry będzie można odpalić (+ trzeba pobierać aktualizację do uruchamianej gry).
Mnie tam jakoś bardzo to nie grzeje - i tak nie mam zamiaru sprzedawać swojego starego xboxa, nawet gdy kupię nową konsolę.
Gdyby chcieli to gry poprzedniej konsoli mogły by pójść na lepszą konsolę . Wolą zarobić pieniądze niż to zrobić . Lepiej kupić Xbox 360 i za to zbojkotować PS4 . Xbox 360 jest tańszy niż PS4 . Gry na obu konsolach mają dobrą grafikę . Osiągnięcia które są dostępne na Xbox 360 są genialnym pomysłem i można grać w daną grę długo a szczególnie Asasyna . Był to genialny pomysł i dla tego pomysłu warto kupić Xboxa 360.
Bo zdobywanie osiągnięć jest wspaniałe. Ten pomysł pasuje do Asasyna .
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
pan k napisał:
Xbox 360 jest tańszy niż PS4
no raczej że 10letnia konsola jest tańsza od nowiutkiej ps4 ; D


pan k napisał:
Gdyby chcieli to gry poprzedniej konsoli mogły by pójść na lepszą konsolę .
Obie firmy wyciągnęły wnioski po tym jak ps3 na początku wprowadził pełną kompatybilność z ps2 - do wnętrza trójki montowano kilka podzespołów z dwójki, co oznaczało wyższy koszt produkcji konsoli.
Dla gracza dla którego ps4/x1 będzie pierwszą konsolą będzie to ciekawym rozwiązaniem poszerzającym bibliotekę gier, dla gracza który ma zamiar sprzedać starą konsolę by zrobić miejsce na półce też, bo dalej będzie miał na czym grać w stare tytuły (przynajmniej w część z nich).
Natomiast ja swojej 360tki sprzedawać nie zamierzam, więc wsteczna kompatybilność nie będzie czymś czym będę kierował się przy zakupie



pan k napisał:
Osiągnięcia które są dostępne na Xbox 360 są genialnym pomysłem i można grać w daną grę długo a szczególnie Asasyna .
Osiągnięcia są również dostępne na konsolach PS


pan k napisał:
dla tego pomysłu warto kupić Xboxa 360.
super fajnie, sam mam x360, tylko że temat jest o xbox ONE i ps4 : )
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Jako posiadacz PS4 nie przeszkadza mi to że nie mogę zagrać w gry z PS3. Nie po to kupowałem najnowszą konsolę by grać w starocie.
Xbox one ma inną architekturę niż xbox 360, zapewne Microsoft się namęczył żeby za symulować X360 na XO. Microsoft posuną się na taki krok bo wie że ciężko będzie im wygrać wojnę konsol z PS4 - co widać po wynikach sprzedaży oby urządzeń.

P.S. Xbox one wygląda jak magnetowid.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Mnie tam się nawet podoba wygląd xklocka, problemem są dla mnie duże gabaryty (większe od ps4 i nawet starych konsol) + fakt, że nie można jej postawić pionowo. Może poprawią to wypuszczając kiedyś wersję slim.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wolę Xboxa . Podoba mi się wygląd konsoli i logo tej firmy. Ta firma jako pierwsza stworzyła możliwość zdobywania w grze osiągnięć a inne firmy skopiowały tą opcję. Lepiej korzystać firmy która tworzy nowe rzeczy niż kopiuje osiągnięcia innych. Xboxa warto kupić dla łowcy asasynów ta gra ma wspaniałą fabułę , grafikę i muzykę a gra połączyła elementy poprzednich części. Wcześniej trzeba było zbierać monety by kupić nowe poziomy , ubrania i bronię . Osiągnięcia pozwalają wycisnąć wszystko co oferuje gra.
Te osiągnięcia mają ciekawe nazwy i cele. PS skopiowało pomysł Xboxa . PS inwestuje reklamy a Xbox inwestuje nowe pomysły które PS kopiuje bo nie są wstanie sami coś stworzyć.Lepiej korzystać firm które nie inwestuje w tyle w reklamę bo to zwiększa cenę i nie mają pieniędzy na ulepszenia bo reklamy zabierają większość pieniędzy.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
pan k napisał:
Ta firma jako pierwsza stworzyła możliwość zdobywania w grze osiągnięć a inne firmy skopiowały tą opcję.
1. To jest argument, że ktoś zrobił coś pierwszy 15lat temu? Argument przy zakupie obecnych konsol? Serio?
2. Pierwszy pierwszym, ale liczy się kto dane rozwiązanie potrafi lepiej wykorzystać - nie widzę różnic między achivmentami na xboxie a ps
3. O ile dobrze pamiętam podobny dodatek wykorzystywał również Dreamcast, który wszedł na rynek na 3 lata przed oryginalnym xboxem
4. Jeśli już trzymać się firm, które pierwsze wdrożyły dane rozwiązanie - porzuć xbox live, pozostań przy Sedze Dreamcast, to ona jako pierwsza konsola miała tryb online


pan k napisał:
Lepiej korzystać firmy która tworzy nowe rzeczy niż kopiuje osiągnięcia innych.
Ale wiesz, że zarówno Sony zapożycza rozwiązania od Microsofta, jak i Microsoft od Sony (i innych firm)? Ba, sam Xbox był odpowiedzią na konsolę Sony, na której to mocno się "wzorowano" ; )


pan k napisał:
Xboxa warto kupić dla łowcy asasynów ta gra ma wspaniałą fabułę , grafikę i muzykę a gra połączyła elementy poprzednich części.
Nie jest to exclusive xboxa, seria jest dostępna i na ps i na pecety


pan k napisał:
PS inwestuje reklamy a Xbox inwestuje nowe pomysły które PS kopiuje bo nie są wstanie sami coś stworzyć.
No jak Microsoft prezentował xbox one i swoje nowe "genialne" pomysły na konsolę to po fali krytyki szybciutko się z nich wycofali, zmierzając ku rozwiązaniom Sony.


pan k napisał:
.Lepiej korzystać firm które nie inwestuje w tyle w reklamę bo to zwiększa cenę i nie mają pieniędzy na ulepszenia bo reklamy zabierają większość pieniędzy.
Tyle, że obie konsole można kupić w tej samej cenie ; )
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Xboxa warto kupić dla pada bo jest idealnie stworzony do grania i liczy się jakość a nie wygląd a pad do PS ma tylko wygląd .
Testowałem pada od PS 2 , PS 3 , PS 4 i mogę stwierdzić że Xbox ma lepszy pad. Jest to najważniejszy element w konsoli i tym pod tym względem XBOX wygrywa.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Pad to głównie kwestia przyzwyczajenia - ja od lat grałem na padzie od xboxa i ciężko mi było od czasu do czasu przyzwyczaić się układu analogów na dualshocku; chociaż miałem ostatnio okazję trzymać w ręku DS4 i jest bardzo wygodny (dobry pomysł z dodaniem panelu dotykowego). Natomiast najgorszą rzeczą w padzie xboxa to d-pad, na 360 ssie, w przeciwieństwie do tego w dualshocku
 

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
pan k napisał:
Xboxa warto kupić dla pada bo jest idealnie stworzony do grania i liczy się jakość a nie wygląd a pad do PS ma tylko wygląd .
Testowałem pada od PS 2 , PS 3 , PS 4 i mogę stwierdzić że Xbox ma lepszy pad. Jest to najważniejszy element w konsoli i tym pod tym względem XBOX wygrywa.
Owszem pady od PS2 czy PS3 były całkowicie nie poręczne i pod tym względem Xbox wygrywał. Gdy kupiłem PS4, pierwsze wrażanie to samo co poprzedniki. Jednak po dłuższym graniu zmieniłem zdanie, ręce mi nie drętwieją nawet po 2h rozgrywki w BF4, co mało miejsce w PS3 po pół godziny.
Pad to kwestia indywidualna.
 
Do góry