Jak przyłapać złodzieja?

K

Kruczy

Guest
Od pewnego czasu zauważyłem, że systematycznie ubywa mi porąbanego drewna, które jest ułożone obok leśniczówki mojego taty. Podejrzewam, że to ktoś z wioski obok upatrzył sobie doskonałą okazję, by zaoszczędzić na drewnie na opał. Niby nic takiego bo ubytki nie są duże, ale szczerze mówiąc coraz bardziej zaczyna mnie to irytować. Mam już nawet pewne podejrzenia, ale dopóki nie będę miał pewności, nic nie mogę zrobić. Zastanawiałem się nawet nad umieszczeniem ukrytej kamerki , która mogłaby nagrać sprawcę, ale po zachodzie słońca i tak by się nic nie nagrało. Macie może jakieś inne pomysły?
 
E

Elen

Guest
Zamontowac takie reflektory, ktore sie zapalaja noca, reaguja na ruch czlowieka czy zwierzecia. Tylko trzeba podciagnac tam prad. I wtedy kamera tez zarejstruje kto kradnie. Zreszta juz samo zapalajace sie swiatlo powinno kogos odstraszyc.
 

tsenre

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
Możesz spróbować na pewną noc zostać w leśniczówce, udawać, że nikogo w niej nie ma, a jak się pojawi złodziej to go złapiesz na gorącym uczynku.
 
K

Kruczy

Guest
tsenre napisał:
Możesz spróbować na pewną noc zostać w leśniczówce, udawać, że nikogo w niej nie ma, a jak się pojawi złodziej to go złapiesz na gorącym uczynku.
Moim zdaniem to nie jest najlepszy pomysł. Ten złodziej może szybko uciec, jak się zorientuje, że ktoś jest w pobliżu i go nie złapię. Albo co gorsza może być uzbrojony i zrobić mi krzywdę. Co do psa to też średnio, szkoda go tak zostawiać samego na noce. Chyba te lampy wydają się najlepszym pomysłem i jakiś monitoring.
 

Balec

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Ja uważam, że w tej sytuacji, jest montaż jakiejś fotopułapki. Skoro to las, to doskonale się wpasuje w otoczenie i nikt nawet nie będzie wiedział, że tam jest. Natomiast kiedy się pojawi złodziej, taka foto pułapka wszystko dokładnie zarejestruje i tożsamość złodzieja będzie znana.
 
K

Kruczy

Guest
Ok, dzięki bardzo za link. Przemyślę, sprawę i może się zdecyduję na takie rozwiązanie :)
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
56
Punkty reakcji
8
Fotopułapka dobrze ukryta i nie łatwo dostępna zamontowana i sprzężona z🪓.
 

Attachments

  • domek-zima.jpg
    domek-zima.jpg
    146,4 KB · Wyświetleń: 1
Do góry