Znaleziono złoty pociąg ?

M

MacaN

Guest
Dzień dobry ;)

Czy szłyszeliście może o poszukiwaniach złotego pociągu w Górach Sowich ?

Pisza o tym wszystkie media w Polsce, trąbią o tym programy telewizyjne, nawet BBC.

Czy Pociąg wypchany po dach złotem został ukryty w pobliżu Walimia i czy teraz właśnie został odnaleziony ? Zapraszam do dyskusji, temat ten od 2 dni nie daje spać ludziom, którzy poszukują skarbow !
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Cześć

Ten temat krąży po świecie od zakończenia wojny. Nawet B.Wołoszański twierdził, że jest możliwe, aby pociąg znajdował się w któreś z zasypanych sztolni. Inna wersja mówi, o transporcie ciężarówek, chronionych przez SS które wjechały wgłąb góry, ale nigdy z niej nie wyjechały. Ciężki temat. Poczekajmy na rozwój wydarzeń. Nawet gdyby teza była poparta jakimiś terenowymi badaniami. Georada itp, to dostanie się do tego składu, o ile on tam gdzieś jest, może być niemożliwe.

Pozdrawiam. Sam śledzę informacje w internecie na ten temat
 
M

MacaN

Guest
Dobrze, przeszedłem się w okolice miejsca, w którym teoretycznie mógłby być tunel kolejowy ( to akurat nie są bajki, ale z kilku powodów nie mam zamiaru wam tego udowadniać ) i natrafiłem na odwierty tak głębokie, że nie widać ich końca. Prawdopodobnie wiercono aż do poziomu pobliskiej stacji kolejowej ( to miejsce jest tuz nad nią ), czyli ok. 50 metrów.

https://www.facebook.com/9macan5/photos/a.1532931450290026.1073741834.1526329547616883/1602598153323355/?type=1&theater - link do zdjęcia, model to moja skromna osoba :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ziemia w tamtych rejonach może skrywać tyle pomieszczeń, że kto wie co by się tam zmieściło. Pytanie jaki był cel odwiertów. Wpuszczali kamerę oraz sprawdzali jaki urobek wychodzi z ziemi? (np czy możliwe aby przewiercili cegłę lub beton), czy raczej były to jakieś badania geologiczne niezwiązane z tematem?
 
M

MacaN

Guest
Isen1822 napisał:
czy raczej były to jakieś badania geologiczne niezwiązane z tematem?
Odwierty zostały wykonane nielegalnie, pojawiły sie nagle, w przeciągu kilku dni. W tamtych okolicach już od dawna ktoś próbował kopać pod drogą, jednak podczas jej remontu sztolnia została zasypana.
 
M

MacaN

Guest
No i proszę, jest potwierdzenie przez urząd miasta Wałbrzych i przez samego prezydenta Szełemeja. Pociąg znajduje się na terenie Wałbrzycha, w okolicach 60 kilometra trasy kolejowej wrocław-wałbrzych.

Od siebie dodam tyle, że jest to lokalizacja znana tutejszym badaczom, wiele osób próbowało kopać w tym rejonie i nikt pociągu nie znalazł.
 
M

MacaN

Guest
Tylko latarką, a mam taką, która oświetla mi drogę kilkaset metrów do przodu, no ale oczywiście w tak małym otworze nie sięgnie dna. W każdym razie otwór jest na tyle głęboki, że nie widziałem końca.



wiki9969 napisał:
Ja się zastanawiam czy to przypadkiem nie jest jakiś żart?
Nie, to nie jest żart. Znalezisko potwierdził Prezydent Wałbrzycha. Problem w tym, że jeszcze nic spod ziemi nie wyjechało.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Sprawa jest rozwojowa i robi się coraz ciekawiej. W ogóle ten rok z różnych powodów jest obfity w takie odkrycia. Od sprawy tego pociągu, bo skarby jakie odkrywają rzeki o niskim stanie wody. Tak czy inaczej, najbardziej obecnie interesuje mnie ten pociąg. Czytałem w jakimś artykule, że gdyby ten pociąg był tam gdzie podobno ma być, to odkopanie go może potrwać nawet pół roku. W dodatku dochodzi inny problem- może być zaminowany. Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje.

No i proszę, Żydzi, Ruscy i nie wiadomo kto jeszcze, już chcą wyciągać łapy po to, co może się tam znajdować. Jeszcze nie wiadomo czy to w ogóle istnieje, a ta zaraza już chce to zwinąć.
 
Do góry