Sposób na zaparcia?

I

Ika112

Guest
Mam z tym problem odkąd zaczęłam się odchudzać, mimo że teraz jem racjonalnie, zdrowo i raczej normalnie kłopoty pozostały.
Jak sobie z tym poradzić w najmniej inwazyjny sposób?
 
E

Elen

Guest
Jesc sliwki, po kilka dziennie, moga byc suszone albo surowe. Otreby badz platki owsiane tez pomagaja. Z ziol picie naparu z Rumianku.
 
E

Elen

Guest
Sluszne pytanie Gressil. Nalezy pic duzo wody, ja zazwyczaj pije herbate (a ta odwadnia), to nie to samo co woda. Jak ktos nie lubi czystej wody, to radze albo herbaty ziolowe albo mieszac z sokiem i pic.
 
I

Ika112

Guest
Z wodą mam rzeczywiście problem, piję około 1,5l ale gazowanej z syropem paola, w ilości mniej więc 0,5 łyżeczki na szklankę(czyli niedużo), w ciągu dnia jeszcze 2 kawy i może 3 szkl herbaty(latem zwykle owocowa)
Jeśli chodzi o otręby jem sporadycznie, częsciej płatki owsiane, dosypuję je do każdego mlecznego koktajlu.
Rumianku nie piję, może z wyjątkiem chwil kiedy coś się dzieje z żołądkiem. To sprawdzone? Pomaga na zaparcia??
 
I

Ika112

Guest
Spróbuję, nie przepadam za jabłkami ale teraz są jeszcze smakowo znośne. Dzięki :buziak:, za każdy sposób- pomysł jestem wdzięczna, może coś w końcu rozwiąże ten nieciekawy problem. :blush:
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Woda musi być niegazowana, ilość ok choć latem powinna być jeszcze raz taka:)
 

Alex1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
2
Ja też mam z tym kłopoty. Najważniejszy jest ruch, tzn. gimnastyka, dieta bez ćwiczeń nic Ci nie pomoże.
Śliwki przetestowałam mnie nie pomagają, lekarze zalecają wieczorem jabłko a rano otręby plus jogurt naturalny
i oczywiście dużo niegazowanej wody bez żadnych soków. Najważniejsze to zero słodyczy.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Wody gazowanej nie powinno się pić. Może ona powodować wzdęcia.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
jak bylam w ciazy bardzo meczyly mnie zaparcia, zadne naturalne sposoby, picie ziół nie pomagało, dopiero czopki eva/qu ktore dzialaja w ciagu 15min od aplikacji przyniosly mi ulge
 

Marlona

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Polecam syrop homeopatyczny Alvia. Bezpieczny i bardzo skuteczny. I należy pić duzo wody z cytryną.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
na rynku jak widać jest wiele specyfików na zaparcia, ale z tych bezpiecznych dla kobiet w ciąży już znacznie mniej niestety
 

Niebanalna

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Poszukaj produktów z większą ilością błonnika, on powinien pomóc, tylko byle nie przesadzić :) Ewentualnie może coś z probiotyków na lepszą pracę jelit. Nie wiem, czy to pomoże na 'już', ale przy systematyczności myślę, że zobaczysz różnicę.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Jeżeli chodzi o naturalny sposób to ostatnio wyczytałam, że agrest zarówno suszony jak i świeży pomaga przy zaparciach
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
O agrescie nie słyszałam, ale woda z cytryna jak najbardziej tak. Sliwki może działają, a może nie, pewnie zalezy od organizmu. Nie zawsze te naturalne metody działają, albo ciężkie są do przełknięcia, czasem muszę wspomagać się gdy trochę sprawa staje się poważniejsza, zwykle po antybiotykach mam problem.
 
B

blondyneczka83

Guest
Może to wyda się głupie, ale moim sposobem na zaparcia są suszone morele na czczo, szklanka przegotowanej wody i łyżka tranu (również na czczo). Potężnych zaparć dorobiłam się będąc w ciąży i przez długi okres czasu miałam z nimi problem. Teraz wiem, że taka mieszanka daje radę i kibelek odwiedza się często i wszystko idzie gładko :D
 
I

Ika112

Guest
Tak, próbowałam też śliwek ale widzisz, nie zawsze to działa tak jak chcesz i wtedy kiedy chcesz, a wyjście np"wielekie wyjście" z boleściami i brzuchem jak balon jest niefajne, dicopeg wtedy się sprawdza idealnie, bez gwałtownych reakcji.
 
Do góry