Komputer z allegro

Jasiekkek

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,

Mam zamiar kupic komputer na allegro na a dokladniej ten allegro.pl/show_item.php?item=5584050951
Wysylalem do sprzedajacego maila by podal nazwe firm poszczegolnych podzespolow. W odpowiedzi dostalem to:

Zasilacz 600W Logic albo Bandit
Dysk Twardy Toshiba 2TB
Nagrywarka LG
Karta Graficzna Gigabyte GTX 960
Pamięć 8GB 1600 Kingstone
Płyta Główna Gigabyte 78LMT-USB 3.0

Co sadzicie o tym zakupie?
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Zasilacz nadaje się tylko do kosza. Ile jest gwarancji na ten zestaw? Pewnie 2 lata, a normalnie, na każdy element są 3 lata gwarancji, więc tylko na tym tracisz. Wejdź na esc.pl, wybierz sobie elementy, które Ci odpowiadają i poproś o złożenie tego w całość. Dostaniesz pełną gwarancję na każdy element i na pewno nie włożą Ci to tego zasilacza, który trudno nazwać w ogóle zasilaczem...

Zwróć uwagę, że płyta główna jest w formacie Micro ATX. Oznacza to np. że posiada tylko jedno złącze PCI. Czasami przydaje się więcej.

Ogólnie kupowanie komputera na Allegro to błąd. Niestety zwykle niska cena przekłada się na jakieś haczyki typu krótka gwarancja czy próba zaoszczędzenia na zasilaczu, tak jak w tym przypadku.

Pozwoliłem sobie sprawdzić, że taki sam zestaw w morele.net wychodzi 2270 zł. Poza tym sprzedawca wprowadza w błąd, bo w tytule aukcji jest napisane WIN8.1 co sugeruje, że w cenie jest system Windows, natomiast w opisie jest napisane, że to tylko wersja próbna... Następna ściema to GRATISY. Każdy z tych "gratisów" można pobrać sobie z internetu za darmo...

Jeszcze jedno. Co to znaczy "Gwarancja od 12 do 36 miesięcy"?
 

Jasiekkek

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moglbys mi wyslac link do zlozonego juz tego zestawu na morele.net?
W sprawach komputerowych jestem totalnym laikiem wiec moglbys mi wytlumaczyc czenu ten zasilacz jest zly?
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk

maciejusek100

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
135
Punkty reakcji
1
Wiek
25
Miasto
Śląsk

Modeland

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Oprócz samego allegro,możesz poszukać również w dobrych i godnych zaufania sklepach internetowych,gdzie masz szeroki wybór i niższe ceny,tym bardziej teraz podczas wielu wyprzedaży.
 
Do góry