Są gatunki? Czy muzyka?

Sadi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
O ile w czasach gimnazjalnych i licealnych jest nasilone pytanie o muzykę, a raczej o ich gatunki. Kto co słucha, jakiego gatunku - i leci opinia po całości.
Zatem, mam do was pytanie. Czy dla was istnieją gatunki czy istnieje muzyka?
Spotkałam się z maniakalnym szeregowaniem ludzi (wręcz mnie dotknęło to osobiście - w negatywny sposób) na gatunki słuchanej muzyki. I nie potrafię tego zrozumieć.

Czy postrzegacie jakoś inaczej osoby słuchające metalu? Techno? Folku? Disco? Popu? Czy czego tam jeszcze dusza nie wymyśli? Jeśli akurat nie słuchacie tego gatunku?
Czy może postrzegacie wszystkich tak samo, bo muzyka. To muzyka, dla każdych uszu inna.
 

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Sadi, każdy ma swój gust, ale chyba też każdy ma coś takiego, że nie potrafi zrozumieć, jak ktoś może słuchać tego czy tamtego. To normalne.
Ja powiem tylko jedno. Dla mnie w każdym gatunku istnieją utwory genialne i beznadziejne. Uważam, że najgorsze, co można zrobić to zamknąć się na jeden gatunek, a jeszcze gorzej na jeden zespół.

Co do Twojego pytania to musiałbym odpowiedzieć, że istnieje Muzyka. Podział na gatunki to tylko rzecz umowna i dla prawdziwego melomana, taka granica nie istnieje. Tak jak napisałem, znajdzie on w każdym gatunku coś dobrego.
Sam żyję muzyką i nie ukrywam, że mam negatywny stosunek do osób, które mają klapki na oczach (uszach) i od lat trzymają się dwóch czy trzech wykonawców, jak rzep psiego ogona :)
 
E

Elen

Guest
Jest Muzyka. Z podzialem na gatunki, tak jak gatunki roslin czy ptakow. Normalka.
 

bananowyrogal

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
6
Wiek
30
Miasto
Radom
Jest muzyka. Wszędzie można usłyszeć dźwięki - a więc, jakiś rodzaj muzyki. Warto obejrzeć film "August Rush", by to zrozumieć :)
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Jak dla mnie po prostu muzyka. Słyszysz jakiś utwór i po prostu chwyta cię za serce.
 

obeliks

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jest i muzyka, są i gatunki. Książki też dzielą się na gatunki, filmy też, zwierzęta też, większość też.
 

Yogi20

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
40
Punkty reakcji
2
Muzyka ogólnie i już. Albo załapie w serduchu albo nie.
 

michald

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2016
Posty
15
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
dla niektórych pewne utwory ciężko nazwać muzyką, więc podział na różne gatunki jest zrozumiały.
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
Jak dla mnie jak najbardziej są gatunki. Każdy ma swoje brzmienie i historię. To wszystko składa się ogółem na muzykę i niech tak zostanie. Ale na pewno te gatunki nie powinny dzielić ludzi w sposób negatywny. Każdy ma swój gust i nawet jeżeli ktoś słucha Disco Polo to nikt nie ma prawa go osądzać.
 
Do góry