Jak dbacie o stopy?

S

szyszana

Guest
No właśnie? Czy dbacie o stopy? Co robicie, aby im zapewnić normalność? Pytam czysto profilaktycznie - moje stopy jak na razie są w bardzo dobrej kondycji ;-)
 
E

Elen

Guest
To zalezy... po calym dniu biegania i dreptania czasem mnie nozki bola a wtedy wieczorem biore miske z ciepla woda, dosypuje soli morskiej (takiej do kapieli) i mocze sobie stopy ogladajac Tv. Jesli trzeba raz na jakis czas uzywam kamienia do piet, smaruje stopy kremem specjalnym i ide spac.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Ja podobnie jak Elen moczenie stóp w ciepłej wodzie ale z mydłem, ścieranie, smarowanie kremem:)
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
gorąca kąpiel i wysmarowanie stóp kremem a najlepiej dodatkowo jakis masaż od męża ;)
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z elektrycznym pilnikiem do stóp?
Jestem ciekawa czy to faktycznie jest takie dobre
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Są dosyć suche, wcieram w nie więc olejki np. kokosowy lub karite na noc, zakładam skarpetki a rano mam poduszeczki kotka. :p
 
M

michasia90

Guest
Dbam :) Wiadomo ze w okresie letnim poświęcam im wiecej czasu, bo nosze sandalki :) Ale zima rowniez nie próznuje. Zawsze stawiam na kosmetyki z serii Happy End Bielendy, bo ladnie zluszczaja naskorek ze stop i pozostawiaja je miekkie ;)
 
O

Obrusik

Guest
Raz w tygodniu mocny gruboziarnisty peeling, co dwa dni krem mocno nawilżający, nie mam ulubionej marki i próbuję różne. Czasem jak są duże zrogowacenia czy zgrubienia, to używam skarpetek złuszczających też różnych firm - to co uda mi się akurat dostać. Na razie taka pielęgnacja wystarcza i stopy są w dobrej formie.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Mnie by pewnie nie wystarczyło, ale ja to po prostu mam taką małą przerzutkę na punkcie pięknych stóp. Ciągle coś tam sobie dokupuję, śledzę nowinki kosmetyczne i kompletuję swój mały, domowy gabinet pedicure. Jedyne czego mi brakuje to takiego profesjonalnego sprzętu, którym dopracowałabym sobie paznokcie. Mam tę fatalną przypadłość, że szybko rosną i są bardzo twarde. Może coś podpowiecie?
 
D

Dobrawa

Guest
Sama szukam czegoś dobrego do paznokci. Czytałam niedawno że Scholl wypuścił na rynek nowy pilnik elektryczny do paznokci i zastanawiam się nad kupnem. Podobno maja już w Rossmannie. Któraś z was może już ma ?
 
J

Jula92

Guest
Ja na co dzień nie mam czasu żeby robić sobie takie domowe spa dla nóg, ale staram się o nie dbać jak mogę. Codziennie smaruję na noc balsamem do stóp i na to w zimie zakładam ciepłe skarpetki. Do tego ze 2 razy w tygodniu staram się robić peeling, żeby pozbyć się suchych pięt i martwego naskórka. Póki co pomaga :)
 
M

MarcysiaK

Guest
robię peeling, czasem pumexu używam, smaruję na noc kremami nawilżającymi, kilka razy byłam w takim spa z rybkami, co rybki robią peeling ;)
 
A

acidic

Guest
Peeling, porzadnie wymaczam w goracej wodzie z olejkiem a potem wcieram krem happy end z bielendy ;) przepis na idealne stopy :)
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa napisał:
Sama szukam czegoś dobrego do paznokci. Czytałam niedawno że Scholl wypuścił na rynek nowy pilnik elektryczny do paznokci i zastanawiam się nad kupnem. Podobno maja już w Rossmannie. Któraś z was może już ma ?
Od dawna mam już ten do stóp, a niedawno kupiłam sobie jeszcze ten do paznokci:
CAM04306.jpg

Jestem bardzo zadowolona, ma 3 wymienne końcówki, 2 prędkości. Jak masz jakies konkretne pytania to pytaj, postaram się odpowiedzieć.
 

judutek

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
mam hopla na punkcie suchych pięt. 2 razy w tyg moczę nogi w wodzie z dodatkiem olejków. Kupiłam w tym celu masażer z electro.pl za nicałe 200zł. Zapalam ulubione świece i przez pół godziny z zamkniętymi oczami oddaję się chwili przyjemności ;) Lubie ten czas dla siebie. Poniekąd jest on dla zmysłów ale i dla ciała- a dokładniej dla stóp ;d
 
T

TomkaJanka

Guest
Mocny peeling raz w tygodniu i nałożenie balsamu+skarpetki. Niestety na codzienną pielęgnację stóp nie mam najzwyczajniej czasu
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Oczywiście, że dbam o stopy. Na co dzień używam mleczko do ciała z Yves Rocher. Moje stopy są dzięki niemu nawilżone i ładnie pachną. ^.^ Ale na tym moje dbanie o stopy się nie kończy. Raz w tygodniu stosuję peeling do stóp oraz pumeks bądź ścinacz do zrogowaceń naskórka z Avonu.
 

lubczasopisma

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Zdaje się, że to najbardziej zaniedbana część mojego ciała, chociaż stopy mam ładne. No cóż, obcinam pazury i używam pumeksu - czy to już dbanie, czy jeszcze nie?
 

jadzix

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dorka123 fajnie wygląda :) A jak w użyciu no i ile kosztuje? Ten do pięt też kiedyś chciałam kupić, ale w sumie nie mam aż takiego problemu. W zimie i tak ciągle w skarpetkach się chodzi więc nie rogowacieją mi pięty, jedynie na lato kiedy chodzi się w japonkach i sandałkach by się przydał :) A ten do paznokci bardziej by mi się przydał, bo strasznie mi się rozdwajają po ciąży.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Apropo's skarpetek - stosowała któraś epilfeet? Jestem zachwycona efektem, zrobiłam sobie właśnie na Sylwestra takie domowe spa dla stóp i dłoni. Polecam uwadze. :)
 
Do góry