Dzisiejsza młodzież i nie tylko.

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
Hej, postanowiłem dziś dołączyć do tej społeczności i podzielić się moim spostrzeżeniem odnośnie młodzieży i generalnie ludzi, którzy po prostu żyją w sieci. Na starcie zaznaczę, że nie mam nic przeciwko korzystaniu z internetu i nie zmierzam ku temacie uzależnienia, ale ostatnio - tak po głębszym przemyśleniu, stwierdziłem, że jest coś co w sumie zacząłem uważać za głupie. Mam facebooka od sporego czasu, logując się tam od kilku lat widzę jak społeczność gwałtownie się zmienia, a liczba naiwnych ludzi wciąż wzrasta. Pewnie każdy z Was też takie rzeczy zauważa, jak ludzie udostępniają idiotyczne posty, nabierają się na jakieś darmowe doładowania i tak dalej. Codzienne wrzucanie fotek na instagramie, maniaczenie wręcz snapchata i innych rzeczy też mnie przeraziło. Pomyślałem sobie, że przecież to idiotyczne, ciągle pokazywać co się robi, udostępniać codziennie swoje zdjęcia, mowa tutaj głównie o dziewczętach (pewnie co druga osoba teraz żyje w ten sposób: ilość polubień = Twoja wartość). Nie wyobrażam sobie takiego życia na dłuższą drogę, jeśli miałoby tak być to po prostu zwariowałbym.

Doszedłem do wniosku, że po prostu dobrym krokiem będzie wylogowanie się z tych wszystkich idiotycznych serwisów i przerzucenie kontaktu ze znajomymi na SMS i dalsze kontynuowanie mojego życia realnego. Nie widząc głupoty innych poczułem się znacznie lepiej, a ograniczenie korzystania z portali społecznościowych spowodowało, że moje poczucie własnej wartości minimalnie wzrosło. Obawiam się, iż niedługo wszyscy zostaną tak zatruci komercją, że zaczną umierać. Generalnie jestem indywidualistą, ale chciałbym dowiedzieć się, że są osoby o również takich poglądach, bo ja już po prostu zwątpiłem. No i chciałbym dowiedzieć się co myślicie o młodzieży? Dodam, że sam do niej należę, ale chyba jakoś odstaję od większości społeczeństwa.

High five! :)
 
M

MacaN

Guest
Ja tam lubię wrzucić zjęcie z ciekawej wycieczki, albo wydarzenia. Zdjęcia są po to, by się nimi chwalić. Nie wszystkimi można, ale niektórymi... dlaczego nie ? Poza tym portale społecznościowe to darmowe formy komunikowania się, to też plus.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
MacaN napisał:
Ja tam lubię wrzucić zjęcie z ciekawej wycieczki, albo wydarzenia. Zdjęcia są po to, by się nimi chwalić. Nie wszystkimi można, ale niektórymi... dlaczego nie ? Poza tym portale społecznościowe to darmowe formy komunikowania się, to też plus.
Czyli wychodzi na to, że jeśli nie wrzucasz zdjęcia, to nie jesteś na wycieczce. A nie widzisz jak społeczeństwo się zmienia?
 
M

MacaN

Guest
Kleszczu napisał:
Czyli wychodzi na to, że jeśli nie wrzucasz zdjęcia, to nie jesteś na wycieczce.
Dlaczego ? Nie wszystkim musze się chwalić, nie wszędzie musze robić zdjęcia... Czy widzę jak społeczeństwo się zmienia ? Nie, zmienia się technlogia, społeczeństwo pozostaje takie samo.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
MacaN napisał:
Czyli wychodzi na to, że jeśli nie wrzucasz zdjęcia, to nie jesteś na wycieczce.
Dlaczego ? Nie wszystkim musze się chwalić, nie wszędzie musze robić zdjęcia... Czy widzę jak społeczeństwo się zmienia ? Nie, zmienia się technlogia, społeczeństwo pozostaje takie samo.
Dlaczego uważasz, że społeczeństwo się nie zmienia?
 
M

MacaN

Guest
Ponieważ ma zapisane w genach to, że się czymś chwali. To naturalne, a technologia po prostu pozwala nam się pokazać, czasami wygadać.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
MacaN napisał:
Ponieważ ma zapisane w genach to, że się czymś chwali. To naturalne, a technologia po prostu pozwala nam się pokazać, czasami wygadać.
Przypiąłeś się do dodawania zdjęć z wycieczki, które jest normalne, ale jeszcze raz proszę przeczytaj temat, który chciałbym poruszyć. A jeśli chodzi o kwestię lubienia się chwalić (wpisania ją w geny) to bzdura, bo ja nie lubię się chwalić - nie każdy musi o wszystkim wiedzieć. Skoro to naturalne, to dlaczego z takiej technologii korzystają zazwyczaj młodsi? Dlatego, bo u starszych zachowało się jeszcze mądre myślenie i nie zostali zmanipulowani.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
hmm ja zaliczam się do tych "starszych" fb mam zaledwie od 2 lat i wrzucam różne rzeczy -dlaczego nie skoro mogę? W moim przypadku są to zazwyczaj zdjęcia wypieków -kiedyś myślałam nawet o blogu kulinarnym.
Jeśli chodzi o młodzież to też jest różnie-mój syn z fb praktycznie nie korzysta,znam z kolei ludzi w moim wieku,którzy siedzą tam na okrągło i wrzucają takie głupoty,że nastolatek by się zdziwił.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
To co robisz jest normalne, ale młodsze pokolenie zupełnie zmienia wartości tych portali. Nie potrafią się zatrzymać i powstrzymać od szerzenia głupoty. Cechy emocjonalne ulegają zmianie wraz z licznymi próbami publicznego dowartościowania się.
 
W

wiki9969

Guest
Masz rację. Też mam fb i on jest ubogi w zdjęcia. Jakoś nie interesuje mnie dzielenie się swoim życiem osobistym z innymi. Ale przyznaje, że niektórzy ludzie nie mają żadnych ograniczeń: wrzucają masę zdjęć swoich i rodziny, udostępniają wpisy, które nigdy nie powinny się tam pojawić. Dlaczego? Dla mnie wtedy żadna intymność nie istnieje, a korzystając z Facebooka niekiedy czuję się jakbym żyła w trójkącie: znajoma+partner+ ja internautka. Tylko ile można?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Impulsywność jest domeną młodości, portale tylko ją uwydatniają. KAŻDY narzeka na młodzież bo w końcu dorasta i widzi jej niedojrzałość. Jest taka przypowieść ,,Skryba i jego zepsuty syn". Skryba krytykuje w niej młodych ludzi na przykładzie swojego dziecka. Mówi, że spędza ono bezowocnie czas i nie szanuje żadnych wartości. Rzecz w tym że historia została opisana na glinianych tabliczkach. Cztery tysiące lat temu.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kleszczu uważam podobnie jak ty.

Generlenie net jest narzedziem jak każde inne. Jadnak króluje głupota i brak ograniczeń skutkujący zniewoleniem w poczuciu wolności.
 
K

kate2

Guest
Kleszczu napisał:
To co robisz jest normalne, ale młodsze pokolenie zupełnie zmienia wartości tych portali. Nie potrafią się zatrzymać i powstrzymać od szerzenia głupoty. Cechy emocjonalne ulegają zmianie wraz z licznymi próbami publicznego dowartościowania się.
Czy w związku z tym, że młodzi nie potrafią w sposób mądry, rozsądny i rozwojowy korzystać z tego typu serwisów to należy je usunąć? Zachowania młodzieży na fb to tak naprawdę obraz tego, jakimi są w świecie realnym. Moje dzieci nie korzystają z fb ale widzę, jak sukcewynie kształtuje je środowisko kolegów na podwórku i w szkole, a także w domu. I co mam zrobić? Zamknąć je w domu? Nie mogę. I nawet nie chcę bo nie o to w życiu chodzi. Zasiewać tzreba w ludziach dobro, prawdę, mądrość, rozsądek, piękno .....a oni z tym idą w świat i muszą się z nim zderzyć. Pokaleczą, się pobrudzą, ale nie da się tego uniknąć. Pozostaje żywić nadzieję, że to, co się zasiewa w nich dobrego, przyniesie ostatecznie dobry plon. Mimo wzrasatnia z chwastami.

Ja dzieki fb mogę zobaczyć nowo założone rodziny swoich znajomych i bliskich. Lubię patrzeć na zdjęcia .
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
kate2 napisał:
To co robisz jest normalne, ale młodsze pokolenie zupełnie zmienia wartości tych portali. Nie potrafią się zatrzymać i powstrzymać od szerzenia głupoty. Cechy emocjonalne ulegają zmianie wraz z licznymi próbami publicznego dowartościowania się.
Czy w związku z tym, że młodzi nie potrafią w sposób mądry, rozsądny i rozwojowy korzystać z tego typu serwisów to należy je usunąć?
Raczej edukować i uswiadamiać zagrożenia co jest raczej rzadkim działaniem.

kate2 napisał:
Ja dzieki fb mogę zobaczyć nowo założone rodziny swoich znajomych i bliskich. Lubię patrzeć na zdjęcia .
Myślę ze autorowi tematu nie chodziło o negowanie narzędzi w siecie a pewnego ducha jaki się zmienia w społeczeństwie. Jednak nawiazujac do wypowiedzi twej cz bez FB nie było by to możliwe aby zobaczyć czy oglądać zdjecia ? Kiedyś wystarczyła skrzynka pocztowa i obywało sie bez upubliczniania tego co kto jadł dzisiaj na śniadanie lub z kim się spotkał.
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Raczej edukować i uswiadamiac zagrozęnia
Za tym postuluję.




Kaznodzieya napisał:
Jednak cz bez FB nie było by to możliwe aby zobaczyć czy ogladać zdjecia ? Kiedyś wystarczyła skrzynka pocztowa.
Wszystko jest mozliwe. Czy bez pralki automatycznej nie da się wyprać odzieży? No da się. Mozna to uczynić w wannie, w misce trąc rękoma czy na tarce. ale okazuje się, że w automacie szybciej i wygodniej :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Rozumiem metaforę z pralką ale przykład nie trafiony i nie oddoaje zagrożenia. Pralka nie ma wpływu na Twoją samocenę, nie przyczyni się do samobójstwa i nie zagraża społeczeństwu.

Nie zdradzi też lub nie wykorzysta :)
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Rozumiem metaforę z pralką ale przykład nie trafiony i nie oddoaje zagrożenia. Pralka nie ma wpływu na Twoją samocenę, nie przyczyni się do samobójstwa i nie zagraża społeczeństwu.
Nie trafiony , zbyt poluzowałam ale uważam, że jeśli nie fb to każda inna okoliczność czy miejsce byłyby sprzyjajace dla samobójcy i jego rozchiwania psychicznego, słabej kondycji i trudnej sytuacji. Nie zwalniam tu z odpowiedzialności i winy tych, którzy przyczynaiją się do krzywd i problemów jednak uważam, ze świat i jego prąd jest sitem dla ludzi.
W szkole również można się zdegenerować i pokaleczyć brutalnością zachowań. To człowiek człowiekowi wilkiem. Pokolenie Kaina i Abla jest wsród nas. Było od poczatku.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kate nawiazujac do innej wypowiedzi każda jednostka IP która przyczynia się do pewnych działań jest kółkiem w tej maszynie pomimo, iż potencjalnie jego opowadanie o sobie i swoich np. lękach nie jest zgoła jednostkowo niczym złym i zagrozeniem dla niej samej. Jednak gdy zacznie to robić dziesięciu skłoni setki czy tysiące innych do tego samego. To chciałem powiedzieć gdzie indziej o zagrozeniech w sieci.

A czyż mamy byc jak ten świat i jego królestwo ? Odrobina kwasu ... itd. Znasz mechanizm z Pisma.

Poniekąd dlatego też z tej i innych przyczyn tak zmienia się młodzież.
 

fjany134

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mlodziez nie od dzisiaj taka jest,w latach 50 na przykald 11-12-latkowie jarali jak kominy tecygara fajki inne rzeczy...A ze teraz wynalezli internet szejsbuki instagramy i inne portale to gimbaza masowo przechodzila na te "wirtualne tereny"...Chociaz mozna jednak powiedziec ze idiotyzm tej mlodziezy minimalnie sie zwiekszyl,kiedys to moze jarali ale ciezko pomagali rodzicom na roli do wieczora po szkole...A teraz to tylko "yolo elo swag" co drugie slowo kur...,i inne rzeczy...Jak ktos powiedzial nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie,znam jedna gimbuske lat 15 glupia jak but,jara,klnie,a rozpuszczona i bogaci rodzice...I ze takim idiotkom lepiej sie w zyciu powiedzie niz pozadnym ludziom ktorzy ciezkopracuja...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dlaczego zakładać że się powiedzie ? Tak to może wyglądać jedynie pozornie i z punktu widzenia nie wnikliwego obserwatora.
Wszystko ma swój skutek i prędzej czy później owocuje jak dojrzeje.
 
Do góry